Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları
15 Mayıs 2024

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları, Zamanla meydana gelen bu kırışıklıklar yaşla birlikte çoğalarak daha da artabilir. Çünkü yaşanan sıkıntılar ve dertler kişiyi oldukça derinden etkiler. Göz çevresinde kaz ayağı kırışıklıkları meydana gelir. Bu durum kişiyi mutsuz ve rahatsız etse de aslında göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları hayatın her bir anısının izidir.

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları neden olur?

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarının çeşitli nedenleri vardır. Fakat bu kırışıklıkların oluşmasının en büyük nedeni zor bir yaşam geçirmek, ilerleyen yaş ve kişinin zamanla yaşlanması sonucunda meydana gelen hormonsal değişiklikler göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarının en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Genellikle kişinin yetişkin olduktan sonra meydana gelen bu kırışıklıklar yaş ilerledikçe daha da fazla artar. Bu çizgilere ise yaş çizgileri ya da gülüş çizgileri denir.

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları iyi gelen yöntemler

İlk olarak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız gülümsemelisiniz. Çünkü gülümsemek oldukça önemlidir ve kişi kendini daha mutlu ve huzurlu hisseder. Daha sonra ise cildinizin kuru kalmasına izin vermeyin. Mümkün olduğu kadar nemli kalmasını sağlayın. Bunun yanında sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Çünkü sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bol sebze ve meyve tüketmelisiniz. Yağlı, soslu, baharatlı, acılı ve aşırı derecede tuzlu besinlerden uzak durmalısınız.

Her şeyin başında olduğu gibi en önemli sebeplerden bir tanesi de strestir. Aşırı stresli ve üzüntülü bir hayatı olan kişilerde kırışıklıklar daha fazla görülmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca kişi stresten uzak durmaya ve daha ferah bir yaşam sürmeye çalışmalıdır. Düzenli olarak uyuyup düzenli kalmalıdır. Yani yarım uyku kişiye iyi gelmez. Aksine kişinin daha kötü olmasına sebep olur. Bunun yanında da spor yapmalısınız. Her gün düzenli olarak kendinizi zorlamayacak kadar hareket yapmalısınız.

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi nasıl yapılır?

Genellikle göz çevresinde meydana gelen kaz ayağı kırışıklıklarına çeşitli maskeler yapılmaktadır. Bu maskeler kişinin derisinin gerginleştirerek kırışıklıkların azalmasını sağlar. Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarına yapılan maskelere örnek vermek gerekirse eğer; botulinum toksini, salatalık maskesi, mezoterapi ve cerrahi olmayan yüz gerdirme malzemeleri göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarına iyi gelir. Eğer oldukça fazla kırışıklıklarınız varsa ve psikolojik olarak da kişi kendini kötü hissediyorsa bir cildiye doktoruna başvurabilir.

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Yorumları

soru

Oyalp

21 Nisan 2024 Pazar

İyi günler benim size bir sorum olacak benim de göz kenarlarında ve ağız kenarında kırışıklıklar olmaya başladı. Daha henüz 28 yaşında bir bayanım yani henüz çok erken ne yapmam gerekiyor? Lütfen bana yardımcı olun.

Cevap yaz
cevap

Admin

21 Nisan 2024 Pazar

Merhaba Oyalp Hanım,

Göz ve ağız kenarlarındaki kırışıklıklar için birkaç önerim olabilir:

1. Nemlendirici Krem Kullanımı: Cildinizi her gün nemlendirmek, kırışıklıkları azaltmada yardımcı olabilir. İçeriğinde hyaluronik asit ve antioksidanlar bulunan kremleri tercih edebilirsiniz.
2. Güneş Koruyucu: Her gün güneş koruyucu kullanmak, cildinizi UV ışınlarından koruyarak erken yaşlanmayı önler.
3. Bol Su İçmek: Cildinizin nemli kalmasını sağlamak için yeterli miktarda su içmeyi unutmayın.
4. Sağlıklı Beslenme: Antioksidan açısından zengin gıdalar tüketmek cildinizi korur ve onarır.
5. Sigara ve Alkol: Sigara ve aşırı alkol tüketimi cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir. Bunlardan uzak durmak cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
6. Uyku Düzeni: Yeterli ve düzenli uyku cildin yenilenmesine katkı sağlar.

Eğer kırışıklıklarınız hala devam ediyorsa, bir dermatoloğa danışarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni