Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu
12 Temmuz 2024

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu


Ciltte oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar, özellikle kadınlar için büyük bir problem haline gelmiştir. Gün içinde yoğun stres altında kalan bireylerin daha sık şikâyet ettiği kırışıklıklar için birçok öneri bulunmaktadır. Ünlü bilim insanı İbrahim Saraçoğlu, birçok hastalık ve rahatsızlığa doğal çözümler sunduğu gibi, kırışıklık maskesi ile de doğal bir çözüm getirmiştir. Ancak, İbrahim Saraçoğlu'nun önerilerinden biri de kırışıklık maskesini uygulamadan önce kişinin uyku düzenine dikkat etmesi, dengeli beslenmesi ve bol su tüketmesini tavsiye etmesidir.

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu'nun Tavsiyeleri

İbrahim Saraçoğlu'nun kırışıklık maskesi tavsiyeleri oldukça önemlidir. Her cilt tipine ayrı olarak uygulanması gereken kırışıklık maskesi, düzenli kullanımlarda kalıcı çözümler sunmaktadır. Kuru cilt tipleri, yağlı olan cilt tiplerine göre daha çabuk kırışır. Bunun nedeni cildin yeterli nem dengesine sahip olmamasıdır. Bu nedenle kırışıklık maskesi uygularken bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Ayrıca, bu kırışıklık maskesini uygularken güneş ışınlarından korunmak gerekir. Aksi halde, gözeneklerin açılmasını sağlayan bu maske güneş ışınlarından zarar görebilir.

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu Nasıl Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu, kırışıklık maskesi olarak kuru cilt tipleri için yumurta beyazı ve bal maskesini önermiştir. Ancak bu kürü uygulamadan önce cildin tamamen arındırılması ve temizlenmesi gerekmektedir.

Yumurta Beyazı ve Bal Maskesi:
 • Bir tane yumurtanın akını bir kaba dökün.
 • Ardından 2 yemek kaşığı süzme balı da içine katarak iyice çırpın.
 • Daha sonra temiz olan cilde gece yatmadan önce sürün.
 • Yaklaşık olarak 20 dakika kadar kırışıklık maskesinin ciltte kurumasını bekleyin.
 • Son olarak, sabun veya jel kullanmadan bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
Bu maske ile uzun süre canlılık ve parlaklık kazandırmak mümkündür. Ancak bunun için düzenli olarak haftada iki defa yüzünüze bu kırışıklık maskesini uygulamanız gerekmektedir.

Yağlı Cilt Tipleri İçin Kırışıklık Maskesi

İbrahim Saraçoğlu'nun yağlı cilt tipleri için önerdiği kırışıklık maskesi ise kaymak ve elma maskesidir.

Kaymak ve Elma Maskesi:
 • 1 adet yeşil elmanın kabuklarını soyup doğrayarak robota atın.
 • Daha sonra üzerine 3 yemek kaşığı hakiki süt kaymağı dökerek krema kıvamına gelene kadar robotta birkaç dakika çırpın.
 • Cildinizi cilt temizleyici jellerle ya da sabun ile yıkadıktan sonra kurulayın ve bu maskeyi kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelere sürün.
 • Maskenin üzerine temiz ve ince bir bez ile kapatarak yaklaşık olarak 20 dakika kadar ciltte maskenin kurumasını bekleyin.
 • Son olarak, önce eliniz ile ufalayarak maskenin kalıntılarını temizleyin ve ardından sıcak su ile cildinizi yıkayın.
Yapımı oldukça basit olan bu kürü, haftada üç kere tekrar etmeniz kırışıklıkların azalması için oldukça faydalı olacaktır.

Ekstra Bilgiler

İbrahim Saraçoğlu'nun kırışıklık maskesi uygulamaları dışında genel cilt bakımına dair bazı önerileri de bulunmaktadır:
 • Dengeli beslenme: Cildin sağlıklı kalabilmesi için dengeli bir diyet oldukça önemlidir. Antioksidan zengini gıdalar tüketmek, cildin yaşlanmasını geciktirebilir.
 • Bol su tüketimi: Cildin nem dengesini koruyabilmesi için günlük su tüketimine dikkat edilmelidir.
 • Uyku düzeni: Yeterli ve düzenli uyku, cilt sağlığı için kritik bir öneme sahiptir.
 • Güneş koruyucu kullanımı: Güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak için her mevsim güneş koruyucu krem kullanmak gerekmektedir.
Bu öneriler, kırışıklık maskeleri ile birlikte uygulandığında daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Alpgiray

12 Temmuz 2024 Cuma

Cildimdeki kırışıklıklar ve sarkmalar için İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği yumurta beyazı ve bal maskesini uyguladım, fakat maskenin cildimde kurumasını beklerken cildimde bir gerilme hissi oldu. Bu normal mi yoksa bir hata mı yaptım?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Alpgiray,

Yumurta beyazı ve bal maskesi uygularken cildinde gerilme hissetmen normaldir. Yumurta beyazı kurudukça cildini gerer ve bu, maskenin etkisini gösterdiğinin bir işaretidir. Ancak, bu gerilme hissi rahatsız edici derecede yoğunsa veya cildinde kaşıntı, kızarıklık gibi olumsuz etkiler gözlemliyorsan maskeyi hemen yıkayarak çıkartmanı tavsiye ederim. Her cilt tipi farklı olduğu için böyle durumlarda dikkatli olmakta fayda var. Maskeyi yıkarken de cildini nazikçe temizlemeye dikkat et. Umarım istediğin sonucu alırsın!

Sevgiler,

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni