Kırışıklık Giderici Maske Tarifi ve Malzemeleri
24 Haziran 2024

Kırışıklık Giderici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Kırışıklık Giderici Maske

Güzelliğine önem veren çoğu kadın, cilt bakımında kırışıklık giderici maskelere büyük önem verir. Yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini sağlayan ve elastikiyetini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimi azalır. Yaşın ilerlemesi, uzun süreli güneşe maruz kalma ve beslenmedeki eksiklikler cildinizde kırışıklıklara sebep olabilir. Kırışıklık gideren maskeler, cildinizde oluşan kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir. Bu makalede, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz birkaç kırışıklık giderici maske tarifini paylaşacağız. Bu maskeler, belirgin kırışıklıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Kırışıklık Giderici Elma Maskesi İçin Malzemeler:

  • Bir adet elma
  • Bir yemek kaşığı taze çekilmiş süt kaymağı
  • İki yemek kaşığı su

Nasıl Yapılır?

Öncelikle elmalar temizce yıkanır ve kabukları soyulur. Elmalar, cam rende kullanılarak rendelenir. Cam rende, meyvelerin vitaminlerini koruduğu için tercih edilebilir. Ardından su ile taze çekilmiş süt kaymağı karıştırılarak bir tencerede kaynatılır. Kaynayan su ve süt kaymağına rendelenen elmalar eklenir. Bütün malzemeler kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakılır. Soğuyan karışım, kırışıklık maskesi olarak kullanıma hazırdır. Parmaklarınız yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün. Bir saate yakın bekletin ve ardından bol su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Her hafta düzenli olarak yapılan kırışıklık gideren maske, üç hafta sonunda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Kırışıklıkların derinliklerinde azalma fark edilecektir. Kırışıklık giderici maske sayesinde hem cilt kırışıklıklarınız azalır hem de cilt renginiz dengelenir. Kırışıklık giderici maske kuru ciltlere de uygun bir maskedir. Cildi kurutmaz, güvenerek uygulayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske tarifi, yüzünüzdeki kırışıklıkların yanı sıra boyun kısmında ve ellerde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de kullanılabilir. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklarla savaşmak için estetik işlemlere ya da pahalı kozmetik ürünlerine artık gerek yok. Bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske ile bu problemlerden kısa sürede kurtulabilir ve yaşlanma etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Maske Etkisi

Elmanın besleyici ve taze süt kaymağının yenileyici etkisi, yaşlanma ile gelen kırışıklık tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Aksatılmadan uygulanması sonucunda cildinizin pürüzsüz görünmesini ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kırışıklık giderici maske, 8 hafta boyunca aksatılmadan kullanılırsa cildinizi üç-dört yıl, altı ay kullanımı sonucunda ise cildinizi en az beş yıl gençleştirir.

Ekstra Bilgiler

Maskelerin yanı sıra, kırışıklıkları önlemek ve cilt sağlığını korumak için dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar şunlardır:

  • Bol su içmek
  • Dengeli ve sağlıklı beslenmek
  • Düzenli uyku
  • Güneş koruyucu kullanmak
  • Sigara ve alkol kullanımını azaltmak

Bu unsurlar, cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olarak kırışıklıkların oluşumunu engelleyebilir. Kırışıklık giderici maskeleri düzenli olarak uygularken, bu yaşam tarzı değişikliklerini de göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni