Kırışıklık Giderici Yağlar Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kırışıklık Giderici Yağlar Nelerdir?

Kırışıklık Giderici Yağlar, yaşımız ilerledikçe cildimiz esnekliğini kaybeder, cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaşlar, yüzdeki mimiklerin sebep olduğu cildin katlandığı kısımlarda kalıcı çizgiler meydana gelmeye başlar. Dengeli beslenme ve bol su tüketimi ciltteki tüm problemlerin olduğu gibi kırışıklık sorununda da ana iyileştirici faktörlerdir. Bunun dışında cilde iyi gelen doğal yağların cilt üzerine düzenli kullanımı da kırışıklıklar için iyi bir tedavi yöntemidir.

Kırışıklık Giderici Yağlar ve İçerikleri

Hindistan Cevizi Yağı:%100 oranda doğal olan Hindistan cevizi yağı içerikli kremler ve Hindistan cevizi yağının direk olarak kendisi ciltteki kırışıklıkları gidermek için en yaygın kullanılan ve en etkili olan doğal yağlardandır. Hindistan cevizi yağı cildi serbest radikallere karşı koruyan E vitamini bakımından zengindir ve antioksidan etkisi bulunur. Ayrıca Hindistan cevizi yağı cildin sıkılaşmasını sağlar ve cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

Havuç Tohumu Yağı: Cildi nemlendirir. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Ayrıca cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Havuç tohumu yağının en öenmli etkilerinden biri kan dolaşımını geliştirir ve bu sayede hücrelere taşınan oksijen oranını artırır, cildin yenilenmesine ve tazelenmesine yardımcı olur. Bu yağın içeriğindeki karotenoidler fazlaca etkili antioksidanlardır ve cildi yaşlanma etkisine karşı korur.

Zeytinyağı: Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Cildi hava kirliliği ve hava güneş ışınları gibi çevresel faktörlere karşı korur. Zeytinyağının içeriğinde A ve E vitaminleri bulunur. Bu durum hücrenin yapısını korumaya yardımcı olur ve yaşlanmanın cildin üzerinde meydana getirdiği etkileri azaltır.

Hint Yağı: Eski Mısırdan günümüze kalan ve cilt bakımında sıkça kullanılan en eski yağlardandır. Cilt tarafından hızlı emilim özelliğine sahip olan bir yağdır. Bu özellik sayesinde birçok kozmetik üründe kullanılır. Yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek için kullanılır. Ayrıca hint yağı saç bakımı için de kullanılır. Hint yağı özellikle göz çevresi gibi hassas noktalar için tercih edilir.

Kırışıklık Giderici Yağlar Nasıl Kullanılır?

Kırışıklık giderici yağları cilde uygulamadan önce mutlaka cilt, kir, toz ve yağdan arındırmak için iyice temizlenmelidir. Temiz bir havlu ile cilt kurulandıktan sonra 1-2 damla yağı parmak uçlarınız ile hafif masaj yaparak kırışıklığın bulunduğu bölgeye iyice yedirin. Cildin yağı emmesi 5-15 dakika arasında bir zaman alır. Yağ kullanıldıktan hemen sonra makyaj yapılmamalı ya da kozmetik herhangi bir ürün cilde uygulanmamalıdır.

Kırışıklık Giderici Yağlar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni