Doğal Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Doğal Kırışıklık Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Kırışıklık Kremi; piyasada bulunan çok çeşitli markalardaki ürünlerin çok pahalı olması veya çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmesi açısından günümüzde bir araştırma konusu haline gelmiştir. Çeşitli bitki uzmanları bu konu ile ilgili yan etkileri olmayan doğal kırışıklık kremleri tariflerini bizlerle paylaşmaktadırlar. Piyasada satışa sunulan ürünler pahalı olmasının yanında aynı zamanda çok fazla kimyasal maddeyi içerirler. Bununla birlikte; içlerinde hiç bilmediğimiz maddeleri barındırırlar. Özellikle alerjik reaksiyonlar gösterebilecek ciltlerde doğal veya piyasadaki ürünler kullanılırken, dermatoloğa danışmakta fayda vardır. Doğal yaşama ve ürünlere ilginin arttığı günümüzde kullanılan ve faydaları görülen doğal kırışıklık kremlerinden birkaç değerli tarifi sizlerle paylaşalım.

Doğal Kırışıklık Kremi Tarifleri

Kırışıklıkları Açan Doğal Kırışık Kremi

Yarım tatlı kaşığı kadar limonun suyu, dört yemek kaşığı kayısı özü, iki yemek kaşığı kadar bal mumu ile iki yemek kaşığı badem yağını sıcak su dolu bir kabın üzerinde, başka bir kapta eritelim. Daha sonra soğuk bir yerde soğumasını bekleyelim. Doğal kırışıklık kremini soğuduktan sonra kullanabiliriz.

Zeytinyağı ile Doğal Kırışıklık Kremi

Bir su bardağı esas zeytinyağını yaklaşık olarak bir litre kadar su ile dört saate yakın olarak kaynatalım. Bu karışım ılık hale gelince krem kıvamı alana kadar talk pudra ilave ederek yavaşça karıştıralım. Krem kıvamını aldığında, yüzümüz veya vücudumuza sürebiliriz. Bir süre sonra sadece su ile yıkadığımızda cildimiz nemli olacaktır.

Kırışıklık Gideren, Nemlendiren Doğal Kırışıklık Kremi

İki kaşık Hindistan cevizi yağı, dört kaşık badem yağı, iki kaşık bal mumu, iki kaşık e vitamini yağı, bir kaşık shea yağını karıştıralım. Bir kavanozun içine tüm bu karışımı dökelim. Daha sonra başka bir kapta ılıkça su olsun. Bu kabın içerisine kavanozu koyalım ve tüm malzemeleri tekrar karıştırmaya devam edelim. Biraz normal sıcaklıkta, biraz da soğuk bir yerde karışımı bekletelim. Doğal kırışıklık kremimizi günlük olarak kullanabiliriz.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Kırışıklık Kremi Tarifi

Bu tarifimiz olgunlaşmış iki çay kaşığı kadar avokado meyvesinden ve iki çay kaşığı kadar nar çiçeği yağından oluşmakta. Her iki maddeyi de iyice karıştırıp göz altı bölümümüze sürelim. Gece veya gündüz sürüp on saat kadar bu krem ile kalabiliriz. Daha sonra duru su ile yüzümüzü yıkayabiliriz.

Doğal Kırışıklık Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni