kirisiklik.gen.tr https://www.kirisiklik.gen.tr Kırışıklık, Kırışıklık Belirtileri ve Tedavisi tr-TR hourly 1 Copyright 2019, kirisiklik.gen.tr Fri, 17 Mar 2017 00:00:00 +0000 Fri, 15 Nov 2019 00:00:00 +0000 60 Göz Altı Kırışıklıkları İbrahim Saraçoğlu https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-ibrahim-saracoglu.html Wed, 31 Oct 2018 13:35:36 +0000 Gözaltı kırışıklıkları İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı yaşam sürmek ve yaşanan hastalıkların doğal yollarla tedavi edilmesine yardımcı olan kürler hakkında her fırsatta açıklama yapmakt Gözaltı kırışıklıkları İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu, sağlıklı yaşam sürmek ve yaşanan hastalıkların doğal yollarla tedavi edilmesine yardımcı olan kürler hakkında her fırsatta açıklama yapmaktadır. İbrahim Saraçoğlu yılardır bitkiler üzerinde araştırmalar yapmakta ve hazırlamış olduğu kürlerde bitkilerin içerisinde bulunan maddeleri göz önünde bulundurmaktadır. Bitkilerin doğru seçilmesi, doğru şekilde kurallara uygun olarak hazırlanması ve kullanımının doğru olması sebebiyle kullanılan bitkiden fayda sağlamak mümkündür. Aksi halde birçok yan etkiye ve sağlık sorununa maruz kalınabilir.

Gözaltı kırışıklıkları İbrahim Saraçoğlu kürü

 • 1 tatlı kaşığı nar çekirdeği yağı
 • 1 tatlı kaşığı ardıç yağı
 • 1 tatlı kaşığı avokado içi

Hazırlanışı: Gözaltı kırışıklıkları İbrahim Saraçoğlu kürünü hazırlamak için öncelikle avokadonun olgun olması gerekir. Avokado E ve B vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Beraberinde vücut için pek çok faydası olan diğer vitaminler ve mineraller bakımından zengindir. Kürde kullanılacak nar çekirdeği yağı da aynı şekilde birçok sağlık sorununa karşı kullanılabilir. Özellikle kadınlarda östrojen hormonunu arttırdığı bilinmektedir. Olgun avokado içi ufak bir kasenin içine alınarak iyice ezilir. Üzerine nar çekirdeği yağı ve ardıç yağı eklenip krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Elde edilen krem, gözaltında oluşan kırışıklıklar, torbalar, ince çizgiler için oldukça faydalı olur. Krem yapımında kullanılan malzemelerin içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde krem kullanılmaya başladığı andan itibaren canlı ve pürüzsüz gözaltına sahip olunabilir.

Gözaltı kırışıklıkları için krem kullanımında İbrahim Saraçoğu, krem kullanmadan önce cildin makyajdan arındırılmasını belirtmektedir. Hassas ciltler içinde uygun olan krem gözaltı haricinde tüm cilt için kullanılabilir. Tercihen gece yatarken cilde sürülebilir. Sabah kalkıldığında cilt ılık suyla yıkanarak temizlenebilir.

]]>
Boyun Kırışıklığı İçin Krem https://www.kirisiklik.gen.tr/boyun-kirisikligi-icin-krem.html Thu, 01 Nov 2018 04:39:24 +0000 Boyun kırışıklığı için krem, yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan boyun kırışıklıkları bazı uygulamalarla kontrol altına alınabilir. Egzersizler, kozmetik ürünler, evde hazırlanan maskeler boyun kırı Boyun kırışıklığı için krem, yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan boyun kırışıklıkları bazı uygulamalarla kontrol altına alınabilir. Egzersizler, kozmetik ürünler, evde hazırlanan maskeler boyun kırışıklıkları için kullanılabilir. Boyunda ilk ortaya çıkan kırışıklıklar Venüs halkaları olarak tanımlanır. Bu halkalar yatay çizgiler şeklinde olur. Yaş ilerledikçe bu çizgiler derinleşir ve beraberinde sarkmalar oluşur. Uyurken alınan pozisyon ve güneş ışınları boyun kırışıklıklarının oluşmasında en önemli etkenlerdir. Boyun kırışıklıkları her nedenden kaynaklanırsa kaynaklansın estetik anlamda görünümü olumsuz olarak etkiler. Kozmetik alanda geliştirilen kremlerin kullanımı sayesinde boyun kırışıklıklarının oluşması yavaşlatılabilir ve oluşan kırışıklıkların görünümü azaltılabilir. Bu makalemizde boyun kırışıklığı için krem çeşitlerini bulabilirsiniz.

Boyun kırışıklığı için krem çeşitleri

Kiehl's facial fuel anti-wrinkle krem: Soya ve kestane özün içeriği olan krem cildin güçlenmesini sağlar. Cilt yoğunluğunu arttırarak kırışıklıklar üzerinde olumlu etkili yaratır. Yüz ve boyun bölgesinde gelişen kırışıklıklarda düzenli kullanıldığında hem kırışıklıkları azaltır, hem de yeni kırışıklık oluşumunu geciktirir.

Lancome primordial skin recharge bakım kremi: Yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etme oranını arttıran krem, cildin kırışmasını geciktirir. Cildi güneş ışınlarına karşı korur. Yüz ve boyun kırışıklıkları için kullanılabilir. Krem kullanılmaya başlandığı andan itibaren ciltte anında pürüzsüzlük vaat eder.

Clarins multı active early wrinkle correcting creme: Erken dönemde oluşan kırışıklıkları gidermek için kullanılabilecek ideal bir üründür. Karma ve normal ciltler için uygun olan krem sabah saatlerinde kullanıldığında gün boyu ciltte koruyucu tabaka oluşturur. 30 ve üzeri yaş grubu için uygundur. Düzenli kullanımlarda cilt elastikiyetini arttırarak yüz ve boyunda gelişecek kırışıklıkların önüne geçer.

Avene eluage krem: Ciltte yıllar içinde oluşmuş derin kırışıklıklar üzerinde olumlu etki yaratan krem, bütün cilt tipleri için uygun içeriğe sahiptir. Cildin yumuşamasını ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt temizlendikten sonra kurulanır, yüz ve boyun bölgesine sürülerek kullanılır.

Loreal revitalift laser x3 gece kremi: Ciltte özellikle boyunda meydana gelen sarkmalar üzerinde etkili olan bir kremdir. Kaş ve alın çizgileri içinde kullanılan krem, cildin onarılmasını sağlar. Krem cilde aşağıdan yukarı doğru gece sürülerek kullanılır. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cilt hatlarını belirginleştirici özelliği bulunmaktadır.

La roche posay redermic R krem: Ciltte oluşan kırışıklıklarla savaşan krem aynı zamanda ciltteki koyu lekeler içinde faydalıdır. Cilt tonunu eşitleyen krem, cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlar. Cilt tarafından hızlı şekilde emilerek cilt üzerinde yağlı his yaratmaz. Hormonlar nedeniyle meydana gelen kırışıklıklar içinde oldukça etkilidir.

L'occitane ımmortelle aydınlatıcı ve nemlendirici krem: Nemlendirici olarak bilinen krem cilt kırışıklıkları üzerinde de oldukça etkilidir. Cildin daha aydınlık görünmesini sağlar ve cilt tonunu eşitler. Bitkisel içeriği sayesinde cildin daha taze ve diri görünmesini sağlar. Yüz ve boyun kırışıklıkları için kullanılabilir.

Diadermine no110 kırışıklık karşıtı serum: Boyun kırışıklığı için krem kategorisinde yer alan krem yüz kırışıklıkları içinde kullanılabilir. Cilt bakımı sağlayarak cildin parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Günlük olarak kullanılabilir. Yüzde ve boyunda oluşan ince çizgilerin dolmasını sağlar. Tüm cilt tipleri gönül rahatlığıyla kullanabilir. Cilt temizlenip kurulandıktan sonra ince tabaka şeklinde cilde uygulanır.

Nuxe nuxuriance ultra anti-aging global: Gündüz serumu olarak bilinir ve ciltte meydana gelen yaşlılık belirtileri üzerinde etkilidir. Hücre ye]]> Doğal Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/dogal-kirisiklik-maskesi.html Thu, 01 Nov 2018 19:49:07 +0000 Doğal kırışıklık maskesi; kırışıklık maskesi çeşitli yollarla kimyasal veya bitkisel karışımlarla yapılabilmektedir. Doğal kırışıklık maskesi tamamen doğal ürünler katılarak yapılması gereklidir. Aksi taktir Doğal kırışıklık maskesi; kırışıklık maskesi çeşitli yollarla kimyasal veya bitkisel karışımlarla yapılabilmektedir. Doğal kırışıklık maskesi tamamen doğal ürünler katılarak yapılması gereklidir. Aksi taktirde bunun adı doğal kırışıklık maskesi olmaz. Doğal kırışıklık maskesinin içine kesinlikle kimyasal bir ürün (alkol, aseton gibi) girmemesi gereklidir. Tamamen bitkisel ve doğal ürünler kullanılarak hazırlanmalıdır. Doğal kırışıklık maskesini kolayca evde hazırlayabilir, daha az maliyetle daha fazla krem elde edebilirsiniz. 


Doğal kırışıklık maskesi çeşitleri;
 • Salatalık maskesi
 • Yulaf ezmesi maskesi
 • Elma maskesi
 • Maya maskesi
 • Avokado maskesi
Doğal kırışıklık maskesini marketinizden, köy pazar yerinden alabileceğiniz salatalık, elma, avokado gibi meyve ve sebzeler ile evde kendinize doğal kırışıklık maskesi hazırlayabilirsiniz. Genelde bu doğal kırışıklık maskelerin hazırlanışı kolaydır ve hepsi birbirlerine benzemektedir. Salatalık maskesi tarifini anlatacak olursak, yarım salatalık küçük küçük doğranır. Bir çay kaşığı papatya suya atılıp demlenir. Papatya çayı soğuması beklendikten sonra içerisine soyulmuş salatalıklar atılıp 10 dakika buzdolabında bekletiniz. Daha sonra maskeyi yüzünüze uygulayınız. 20 dakika uygulamanın ardından yüzünüzü sıcak su ile yıkayın. Elma maskesinde ise 1 adet elma rendelenir. Yemek kaşığı ile süt ile 2 yemek kaşığı su bir kapta kaynatılır. İçerisine rendelenmiş elma katılır. Hepsi birlikte bir dakika kadar daha pişirilir. Karışım soğutularak yüze sürülür. Bir saat sonra yüzünüzü sıcak su ile yıkayınız. Maya maskesi hazırlamada bir yemek kaşığı maya ile yarım çay bardağı ılık su içine katılarak maya iyice ezilerek karıştırılır. Daha sonra maskeyi yüzünüze iyice yedirerek uygulayınız. Yarım saat kadar bir süre sonra yüzü ılık suyla yıkayınız. 

Doğal kırışıklık maskesinin faydaları;
 • Nemlendirme
 • Dinlendirme
 • Gözenekleri açma
 • Cilt kuruluğunu giderme
 • Kırışıklıkları açma
 • Cildi gerdirme
 • Cildin ölü dokusunu atma 
]]>
Evde Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/evde-kirisiklik-maskesi.html Fri, 02 Nov 2018 17:53:01 +0000 Evde kırışıklık maskesi, ilerleyen yaşa bağlı yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için evde basit uygulamalar ile bu problemin giderilmesi sağlanır. Kozmetik ürünlerin pahalı olması sebebiyle herkesin bunlardan fayd Evde kırışıklık maskesi, ilerleyen yaşa bağlı yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için evde basit uygulamalar ile bu problemin giderilmesi sağlanır. Kozmetik ürünlerin pahalı olması sebebiyle herkesin bunlardan faydalanması mümkün değildir. Bu sebepten yıllardan beri kişilerin evde uyguladığı ucuz maskeler ile kendi bakımlarını evde yaptıkları belirtilmektedir. Özellikle cildin elastik yapısının korunması ve cildin ihtiyacı olan bileşenleri kazandırması için yapılan kolay yöntemler ile cildin daha sağlıklı görünmesi sağlanır. Evde kırışıklık maskesi, cildinin belirli yaştan sonra formunu kaybettiği, kırışıklıklar, kaz ayağı, sivilce, güneş lekesi gibi bir çok probleme maruz kaldığı belirtilmektedir. Günlük uygulayacağımız düzenli bakımlar ile oluşan bu problemlerin ortadan kaldırılması gerekirken; kişinin bu süreç içerisinde sigara kullanmaması, fazla yağlı yiyeceklerden uzak durması, bol su tüketilmesi, sebze ve meyve bakımından vitamin ve mineral özelliği yüksek olan besinler tüketmesiyle cildin gerekli ihtiyacını karşılama sağlanır. Şimdi vereceğimiz evde kırışıklık maskesi sayesinde herkesin kolayca kendi tedavisini kendi yapması sağlanır.

Evde kırışıklık için yoğurt maskesi, yoğurdun besin değerinin yüksek olması sebebiyle tüketilmesinin vücuda inanılmaz faydalar sağladığı herkes tarafından bilinmektedir. Yoğurdun cilt üzerinde de inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Özellikle cildin nemlendirilmesini sağlarken; oluşan gözeneklerin kapanmasına fayda eder. Bu uygulama ile cildin yumuşaması sağlanırken; parlaklık, dolgunluk kazanması sağlanır. Kırışıklık oluşumunun giderilmesine fayda sağlar. Özellikle yağlı ciltlerde yoğurt maskesinin limon ile birlikte uygulanması inanılmaz fayda sağlar. Yoğurt maskesi için bir yemek kaşığı yağsız yoğurdun bir çay kaşığı bal ile karıştırılarak içerisine bir yemek kaşığı portakal suyu ve üç dilim muz koyarak iyice karıştırılması ile macun kıvamına getirilir. Hazırladığımız karışığım temiz cilde masaj yapılarak sürülür. Cilt üzerinde 15 dakika bekletilmesinin ardından ılık su ile cilt iyice durulanır. Yoğurt maskesinin haftada 2 gün uygulanması ile evde kırışıklık maskesi yapılarak cildin gerekli vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması sağlanır.

Evde kırışıklık için badem ve süt maskesi, süt ve badem içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cilt için gerekli ihtiyacın karşılanması sağlanır. Özellikle içerisinde bulunan demir, E vitamini, folik asit, Kalsiyum, çinko sayesinde cildin canlanmasına katkı sağlar. Hem kırışıklıkların giderilmesini sağlar hem de parlaklık kazanmasına destekler. Bunun için 10 adet bademin gece yatmadan önce bir bardak sütün içerisine konulması ile sabah kalkıldığında bademlerin kabuğunun soyularak süt ile birlikte blender dan geçirilmesi gerekir. Daha sonra hazırlanan karışımın temiz cilde sürülmesi ile yarım saat beklendikten sonra bol ılık su ile cildin durulanması gerekir. Evde kırışıklık maskesi ile yapılan uygulamanın haftada iki kere tekrar edilmesi inanılmaz fayda sağlar. İmkanı olanların her gün uygulaması cildin daha parlak ve bebeksi görünüm kazanmasını destekler.

Evde kırışıklık için bal ve yumurta maskesi, cildin esnek görülmesine fayda ederken; kan dolaşımının kolay şekilde sağlanmasına fayda eder. Ayrıca ciltte bulunan ölü hücrelerin giderilmesini desteklerken; yeni hücre üretimini tetikler. Bu uygulamanın haftada bir uygulanması ile ciltte inanılmaz değişiklikler gözlenir. Karışım için 1 adet yumurta akının 2 yemek kaşığı bal ile karıştırılmasının ardında içerisine 3 damla rezene yağı, 4 damla Sandal ağacı yağının eklenmesiyle güzel bir karışım hazırlanır. Yapılan karışımın temiz cilde uygulanarak masaj halinde yedirilmesi ile 20 dakikaya kadar bekletilmesi gerekir. Özellikle boyun bölgelerine sürülmesi bu bölümde bulunan kırışıklıkların giderilmesini destekler. Evde kırışıklık maskesi, uygulamanın ardından bu ılık su ile durulanması ile ciltte inanılma]]> Bitkisel Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/bitkisel-kirisiklik-kremi.html Sat, 03 Nov 2018 00:50:08 +0000 Bitkisel kırışıklık kremi; bitkisel kırışıklık kremi içeriğinde bitkisel özlü maddelerin bulunduğu kremlerdir. Bitkisel kırışıklık kremi çok çeşitli olup, kolay temin edilebilir ve sizde hazırlayabilirsiniz. Bitkisel kırışıklık kremi; bitkisel kırışıklık kremi içeriğinde bitkisel özlü maddelerin bulunduğu kremlerdir. Bitkisel kırışıklık kremi çok çeşitli olup, kolay temin edilebilir ve sizde hazırlayabilirsiniz.

Bitkisel kırışıklık kremi yapımında kullanılan bitkiler;
 • Aynısafa bitkisi
 • Cadı fındığı bitkisi
 • Yeşil çay ekstresi
 • Nane ve kekik bitkisi 
 • Ada çayı bitkisi
 • Zeytin ve hindistan cevizi yağı
 • Badem yağı
Bitkisel kırışıklık kremi cildi nemlendirir, gözeneklerini açar ve temizler, cilde gerginlik verir, cildi besler ve kuruluğu önler. Bitkisel kırışık kremleri günlük olarak kullanabileceğiniz kremlerdir. Eğer cildinizde kırışıklıklar, çatlaklıklar, kabuklanma ve kuruluk varsa bitkisel kırışıklık kremleri kullanabilirsiniz. Bitkisel kırışık kremlerine bir çok yerden temiz edebilirsiniz. Özellikle eczanede satılan onaylı kremleri tercih ediniz. Yada bu ticari üretim kremlerine güvenemiyorsanız evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız kırışıklık kremi malzemelerin doğal olmasına dikkat ediniz. içerisine kimyasal maddeler karıştırmayınız.   

Evde bitkisel kırışıklık kremi hazırlanışı;
Malzemeler:
 • Bir fincanın yarısı kadar badem yağı
 • Üç çorba kaşığı kadar hindistan cevizi yağı
 • Bir çorba kaşığı kadar zeytin yağ
 • İki çorba kaşığı bal mumu
 • üç dört tane nane yaprakları 
Hazırlanışı:

Bütün malzemeler uygun büyüklükteki bir kaba kavanoza doldurun. İçerisine yarım litre ılık su koyularak bir karıştırıcı yardımı ile iyice karıştırın. Karışım iyice eriyene ve özleşene kadar karıştırmaya  devam ediniz. Daha sonra krem koyulaşana soğuk bir yerde bekletiniz. Krem kullanıma hazır olunca sabah ve akşam masaj yapar gibi cilde uygulayınız.   
]]>
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Krem https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-icin-krem.html Sat, 03 Nov 2018 09:55:45 +0000 Göz altı kırışıklıkları için krem;  Göz altı kırışıklıkları bütün bayanların rahatsız olduğu bir durumdur. Günümüzde sadece bayanlar değil erkeklerde artık cilt bakımına özen gösterdiği için eşinin kullandı Göz altı kırışıklıkları için krem;  Göz altı kırışıklıkları bütün bayanların rahatsız olduğu bir durumdur. Günümüzde sadece bayanlar değil erkeklerde artık cilt bakımına özen gösterdiği için eşinin kullandığı göz kremlerini kullandığı bir gerçektir. Göz çevresindeki deri çok narin ve ince olduğundan, göz çevresi cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk kırışacak ve yaşlanacaktır. Göz çevresinin kırışmasına kişinin yanlış davranışlarıda daha çok etkileyecek ve tetikleyecektir. Göz çevresinin kırışmaması için kişinin ağızüstü yatmaması gerekmektedir. Çünkü gece boyunca yastıkla sıkışan göz çevresi derisi uyku izleri bu hareketin sürekli yapıldığında kalıcı izler olarak karşınıza çıkacaktır. Göz çevresinin kırışmasını beklemeden kişinin önleyebilmesi için göz altı kremi kullanması gerekmektedir. Önceden annelerimizin gözaltına yapıştırarak gezdikleri salatalık kabukları da göz altı kırışıklıklarını önlemek için olduğunu bilirsiniz. Yüze sürelen bakım kremleri göz altı için uygulanmamalıdır. Yüzümüze maske yaptığınızda göz çevresi hariç sürülmesinin nedeni göz altı derisi ince ve narindir. Göz altı kırışıklıkları için kullanacağınız krem sayesinde kırışıklıklar gidecek ve yeni kırışıklıkların oluşması önlenmiş olacaktır. Piyasada çok fazla göz altı kremi bulabilirsiniz Fakat gözleriniz önemli olduğu için lütfen kaliteli ürün seçmeye dikkat etmek gerektiğini unutmayınız. Bu ürünlerden bazılarının özelliklerine birlikte bakalım mı

Radiance bost göz altı kremi; Göz altı kremini bir hafta boyunca düzenli kullanmanız gerekmektedir. Bir haftanın sonunda göz altındaki torbalar inmiş ve siyah renkteki halkaların azaldığına şahit olacaksınız. Sadece göz altındaki kırışıklıkları değil tüm göz çevresine uygulandığında ince çizgilerin derinleşmesini de önlemiş olacaktır.

Powerfull wrinkle: Hassas ciltler için özel göz kremi sayesinde bakır ve kalsiyum içeriği sayesinde göz altı kırışıklıkları azalacaktır. Göz altı derisinin çok narin olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden kremini göz altlarına narin bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. Özellikle yüzük parmağının ucuna mercimek kadar göz kremi alınarak küçük dokunuşlarla sürülmesi gerekmektedir. Temiz cilt üzerine kullanılması gözeneklerin açık olacağı için daha etkili olacaktır.
Göz altı kremleri sayesinde şişlikler azalacak, morluklar geçecek ve yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar en aza inecek ve göz çevreniz nemlendirerek ferahlık verecek olan en iyi göz kremlerininden bir kaçını sizlere sunduk.
]]>
Suna Dumankaya Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/suna-dumankaya-kirisiklik-kremi.html Sun, 04 Nov 2018 04:46:28 +0000 Suna Dumankaya Kırışıklık Kremi, özellikle piyasada satılan kırışıklık giderici kremlerin içerisinde mevcut olan bazı kimyasallar insanların cildinde alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Ancak son yıllarda doğal yöntemler Suna Dumankaya Kırışıklık Kremi, özellikle piyasada satılan kırışıklık giderici kremlerin içerisinde mevcut olan bazı kimyasallar insanların cildinde alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Ancak son yıllarda doğal yöntemler daha fazla tercih edilmektedir. Evde kendiniz kolaylıkla hazırlayabileceğiniz muhteşem kırışıklık giderici krem tarifleri paylaşan suna dumankaya bu sorun için size tamamen bitkisel  formüller sunmaktadır. İster kırışıklık giderici krem isterseniz maske tarifini evde istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Suna dumankaya kırışıklık giderici kremleri gündüz ve gece kremi, aynı zamanda göz çevresindeki kırışıklık içinde krem tarifleri sayesinde kırışıksız tamamen pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Suna Dumankaya Badem Yağlı Kırışıklık Kremi İçin Malzemeler
 • 2 çorba kaşığı tatlı badem yağı
 • 1 çorba kaşığı lanolin
 • 1 çorba kaşığı demlenmiş kara kafes otu yaprağı
 • 2 tatlı kaşığı balık yağı
 • 2 tatlı kaşığı su
Maskenin Hazırlanışı Ve Uygulanışı, 

Öncelikle badem yağı ile lanolini küçük bir tencerenin içerisine alalım, ardından "double boiler" şeklinde çift tencerede eritin. Ardından üzerine suyunu ilave edin ve soğumasını bekleyin. Başka bir yerde kara kafes otunu demleyerek hazırlayın. Karışım soğuyunca içerisine demlenmiş olan kara kafes otu ile balık yağını ilave edip karıştırın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz kırışıklık kremini yüzünüzün her yerine uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu hazırladığınız kırışıklık kreminin içeriğinde zengin olan nemlendirici etki özellikle cildinizde su tutma kapasitesini arttırarak meydana gelen kırışıklıkları düzeltecektir. 

Suna Dumankaya Kırışıklık İçin Gece Kremi Malzemeleri
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı elma suyu
 • 1 çorba kaşığı biberiye yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı yeşil limon suyu
 • 3 tane çekirdeksiz üzüm
 • 2 adet yumurtanın akı
 • 1/4 armut
 • 1 çorba kaşığı yayık altı süt
Maskesinin Uygulanışı, bütün malzemeleri bir kasenin içerisine alalım ve blendırı orta hıza getirerek 30 saniye kadar karıştıralım. Daha sonra bir pamuk yardımı ile göz çevresi de dahil olmak üzere cildinize hafif bir şekilde uygulayın. Yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra ılık su ile durulayın ve nemlendirici sürün. Hazırladığınız bu karışımı 4 gün buzdolabında muhafaza ederek kullanabilirsiniz. 
]]>
Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir https://www.kirisiklik.gen.tr/cilt-kirisikligina-ne-iyi-gelir.html Sun, 04 Nov 2018 11:02:50 +0000 Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir, vücudun birçok bölgesinde zamanla yaşlanma ve birtakım nedenlerle birlikte doku hücrelerinin işlevini yerine getirememesiyle kırışıklık sorunu meydana gelmektedir. Yaş ve zaman faktörünü Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir, vücudun birçok bölgesinde zamanla yaşlanma ve birtakım nedenlerle birlikte doku hücrelerinin işlevini yerine getirememesiyle kırışıklık sorunu meydana gelmektedir. Yaş ve zaman faktörünün yanı sıra sağlıksız beslenme, kötü alışkanlıklar, stres ve olumsuz hava koşulları cilt kırışıklığına neden olur. Hal böyle olunca birçok yetişkin insan bu durumdan rahatsızlık duyarak bazı çözüm arayışlarına girer. Cerrahi operasyon, kozmetik ürünler, bitkisel nitelikli maskeler, düzenli olarak sağlıklı beslenmeyle birlikte spor faaliyetlerinin belirli aralıklarla yapılması cilt kırışıklığına ne iyi gelir sorusuna cevap niteliğindedir. Özellikle yüz bölgesindeki göz çevresi, boyun ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıklar göze hitap eden noktalar olduğu için hayatı olumsuz yönde etkiler. Psikolojik olarak da hayata karşı isteksizlik meydana gelebilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için öncelikle planlı bir beslenme şeklinin belirlenmesi gerekir. Bununla birlikte cilt temizliğinin günlük olarak yapılması şarttır. Gün içerisinde olumsuz hava koşullarının etkisiyle deri yüzeyi toz ve kiri hapseder. Böylece ciltteki gözenekler kapanarak kırışıklık oluşur. Bu problemin engellenebilmesi adına birçok çözüm yolu vardır. Bunlardan en faydalı olanı bitkisel nitelikli kırışıklık giderici ürünlerin kullanımıdır. Diğer metotlar kalıcı hasara yol açacağından hiçbir şekilde doktor tavsiyesi dışında cilde herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.

Cilt Kırışıklığına İyi Gelen Kürler

Maden suyu; Cilt dokusunu yenileyici özelliğe sahip doğal maden suyu gözeneklerin açılmasını sağlayarak cildin nefes almasına kaynaklık eder. Bununla birlikte deri üzerindeki kırışık yapıların da ortadan kaldırılmasında son derece etkilidir. Günlük olarak az miktarda maden suyunun cilde uygulanması derideki çizgisel yapıların sıkılaşarak yok olmasına yardımcı olur. Bu hususta maden suyunun kapağının yeni açılması oldukça önemlidir. Çünkü kapağı açık olan maden suyu içerdiği zengin mineralleri kaybeder ve cilt dokusuna fayda sağlamaz.

Limon suyu; Vitamin ve mineral bakımından son derece zengin olan organik limonun belirli bir miktarda cilt yüzeyine günlük olarak uygulanması deri üzerindeki kırışıklıkların giderilmesini ve ölü derinin yok edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra cildin rengini açarak temizlenmesine de kaynaklık eder. Asit içeren bu ürün yüz bölgesine dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve göze temasından kaçınılmalıdır. Cildin sıkılaşmasını sağlayan limon uygulandıktan yaklaşık kırk dakika sonra cilt yüzeyi duru suyla yıkanmalıdır. Aksi halde gün boyu hareketsiz sert nitelikli bir deri oluşumu hissedilir.

Yoğurt; Süt ürünleri kapsamında önemli bir yere sahip yoğurdun cilt kırışıklıklarını kısa sürede gidermesi mucizevi bir durumdur. Ciltteki zayıf doku yapıları alanında oluşan kırışıkların yerini içerdiği zengin maddeler ile dolduran yoğurt cilt yüzeyine günlük uygulanıp ortalama yarım saat bekletilerek etkisini işlemektedir. Bu hususta yoğurdun taze olması çok önemlidir. Hazır hale getirilip cilde sürülen yoğurt kuruduktan sonra ılık su ile yıkanmalıdır.
]]>
Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir https://www.kirisiklik.gen.tr/alin-kirisikligi-nasil-giderilir.html Mon, 05 Nov 2018 08:47:05 +0000 Alın kırışıklığı nasıl giderilir, kırışıklıkların daha çok yaşlılığa doğru en fazla belirdiği hepimizin malumudur. Bu yüzden farklı sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Sosyal hayatta bir çok sıkıntı oluşturmaktad Alın kırışıklığı nasıl giderilir, kırışıklıkların daha çok yaşlılığa doğru en fazla belirdiği hepimizin malumudur. Bu yüzden farklı sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Sosyal hayatta bir çok sıkıntı oluşturmaktadır. Bazıları toplumun içine girmek istemez. Bu durum da en fazla kadınlarda meydana gelmektedir. Yani topluma kendini göstermek istemez. Bu yüzden alın tarafında görünen kırışıklıklar için çeşitle tedavi yöntemleri ve hem tıbbi ve hem de bitkisel yağlardan ve değişik yüz maskesinden faydalanmaktadırlar. Kısaca alın kırışıklığının nedenlerini yazdıktan sonra kırışıklığın giderilmesinde yardımcı olacak uygulamalar ve bitkisel çözümle ile anlatmaya çalışacağız.

Alın kırışıklıklarının nedenleri

 • Stres, endişe, üzüntü, keder gibi insanı yıpratan duygusal durumlar alın kırışlıklarını tetiklemektedir.
 • Huzursuz olan bir kişinin alın tarafında değişik kırışıklıklar oluşmaktadır.
 • Yaşın ilerlemesi sonucunda artık cildin yavaş yavaş tahriş olması, yıpranması kırışıklığa neden olur
 • Gözlerini sürekli kısanlar, en fazla kırışıklığa neden olan durumdur. Yani göz sağlığı bir nevi kırışıklığı tetiklemektedir.

Alın kırışıklığı gidermek için neler yapılmalıdır

Alın kırışıklığını gidermek için tıbbi ve bitkisel uygulamalardan faydalanmak gerekir. O yüzden tıbbi olarak üretilen kremler yerine daha çok bitkisel çözümlerle çare aranmaktadır. Bunlardan ziyade alın tarafında kırışıklığa neden olan bir takım sebepler bazen kendi irademizle geliştiği ve ortaya çıktığını idrak etmeliyiz. Alın tarafındaki kırışıklığı gidermek için o sebepleri ortadan kaldırmak, bunun için bir tedavi bir çözüm olacağını unutmamalıyız. Örneğin göz sağlığı bozuk biri için kırışıklık olması muhtemeldir. Çünkü gözlerini sürekli kısan bir kişi, bu durumda alın tarafındaki cilt sürekli olarak birbirinin üzerine biner ve zamanla kırışıklık haline gelmektedir. O yüzden mümkün mertebede bundan kaçınmak gerekir. Bir başka çözüm aşaması ise sürekli olarak çatık kaşlı olmamak gerekir. Bu durumun ortadan kaldırmak için öncelikli koşul, hayatı ve insanları sevmekten geçer. Bunlar çok önemli detaylar olup, alın tarafındaki kırışıklıkları gidermek için sihirli tedavi yöntemleridir. 

Alın kırışıklığını gideren bitkisel yöntemler

 • Kakao: Kakaonun cilt tahrişlerin karşı son derece faydalı olduğunu bilmek gerekir. Kakao yağının cilt bakımı konusunda, ciltte meydana gelen kırışıklık ve çatlaklara karşı etkili bir bitkisel çözümdür. Aynı şekilde alın tarafında kırışıklığı gidermede yardımcı olmaktadır. Kullanımı ise içilerek ya da yenilerek fayda sağlar.
 • Soya: Cilt üzerinde kırışıklığa neden olan etkenleri ortadan kaldırır ve cilt bakımında da fayda sağlar.
 • Keten tohumu: Alın kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırır. Çünkü  içinde barındırdığı Omega 3 ve yağ asitleri sayesinde bunu başarabilmektedir.Keten tohumunu eller iyice yıkandıktan sonra kapsülünü ellerin içine boşaltılır ve temiz şekilde o kırışıklıkların üzerine sürülmelidir. Kısa bir zamanda etkisini gösterecektir. 

]]>
Kırışıklık Giderici Maske https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-giderici-maske.html Mon, 05 Nov 2018 19:46:34 +0000 Kırışıklık giderici maske, güzelliğine önem veren çoğu kadının önem verdiği maskeler arasında yerini alır. Yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini sağlayan ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen v Kırışıklık giderici maske, güzelliğine önem veren çoğu kadının önem verdiği maskeler arasında yerini alır. Yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini sağlayan ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimi azalmaya başlar. Yaşın ilerlemesi, uzun süreli güneşe maruz kalma ve beslenmenizdeki eksiklikler cildinizde kırışıklıklara sebep olabilir. Kırışıklık gideren maske ile cildinizde oluşan kırışıklıkları önleyebilirsiniz. Şimdi size birkaç tane kırışıklık giderici maske tarifi vereceğiz. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeler sizi belirgin kırışıklıklarınızdan kurtaracaktır. 

 Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri


 Kırışıklık Giderici Elma Maskesi İçin Malzemeler: Bir adet elma, bir yemek kaşığı taze çekilmiş süt kaymağı, iki yemek kaşığı su.

 Hazırlanışı: Öncelikle elmalar temizce yıkanır. Elmaların kabukları soyulur. Rende yardımıyla elmalar rendelenir. Cam rende kullanmak meyvelerin vitaminlerini koruduğu için burada cam rende tercih edebilirsiniz. Ardından su ile taze çekilmiş süt kaymağını karıştırılarak bir tencerede kaynatılır. Kaynayan su ve süt kaymağı çerisine rendelenen elmalarda konur. Bütün malzemeler kaynamaya bırakılır. Kaynadıktan sonra soğutulmaya bırakılır. Soğuyan karışım kırışıklık maskesi olarak kullanıma hazırdır. Parmaklarınız yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün. Bir saate yakın bekletin ve ardından bol su ile yıkayarak yüzünüzü temizleyin. Her hafta düzenli olarak yapılan kırışıklık gideren maske üç hafta sonunda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Kırışıklıkların derinliklerinde azalma fark edilecektir. Kırışıklık giderici maske sayesinde hem cilt kırışıklıklarınız azalır hem de cilt renginiz dengelenir. Kırışıklık giderici maske kuru ciltlere de uygun bir maskedir. Cildi kurutmaz, güvenerek uygulayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske tarifi ile yüzünüzdeki kırışıklıkların yanı sıra boyun kısmında ve ellerde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de kullanılabilir. Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklar ile savaşmak için estetik işlemlere ya da pahalı kozmetik ürünlerine artık gerek yok. Bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Kırışıklık giderici maske ile bu problemlerden kısa sürede kurtulabilir ve yaşlanma etkilerini de en aza indirmiş olursunuz.

Kırışıklık Giderici Maske Etkisi

Elmanın besleyici ve taze süt kaymağının yenileyici etkisi yaşlanma ile birlikte gelen kırışıklık tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Aksatılmadan uygulanması sonucunda cildinizin pürüzsüz görünmesini ve daha gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kırışıklık giderici maske 8 hafta boyunca aksatılmadan kullanılırsa cildinizi üç dört yıl, altı ay kullanımı sonucunda ise cildinizi en az beş yıl gençleştirir.
]]>
Göz Altı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari.html Mon, 05 Nov 2018 21:42:47 +0000 Göz altı kırışıklıkları, dediğimiz zaman ilk akla gelen yaşlılık, yorgunluk ve estetik cerrahisi. Aslında daha çok bayanların sorun ettiği göz altı kırışıklıkları günümüzde ilerleyen estetik cerrahisi ile erkeklerind Göz altı kırışıklıkları, dediğimiz zaman ilk akla gelen yaşlılık, yorgunluk ve estetik cerrahisi. Aslında daha çok bayanların sorun ettiği göz altı kırışıklıkları günümüzde ilerleyen estetik cerrahisi ile erkeklerinde ilgi alanına girmiş bulunmaktadır. Göz altı kırışıklıkları genelde 30'lu yaşlardan itibaren ortaya çıkmaktadır. Daha erkende çıkabilir. Bu tamamen kırışıklığın nedenine bağlı olmaktadır. Kimi insanda 40'tan sonra çıkar. Artık bu o kişinin genetik mucizesi diyelim. Göz altı kırışıklıklarının oluşum bölgesinde kaslar bulunmaktadır. Aslında yüzümüzde bir çok kas grubu vardır. Kimisi gülmeye, kimisi çene hareketlerine ve kimisi mimiklerin oluşumunu sağlamaktadır. Zamanla bu kaslar üzerinde genetik yada iç etkenlere bağlı olarak sarkmalar başlamaktadır. Bunlarda kırışıklığın azlığını ve çokluğunu belirlemektedir. 

Göz altı kırışıklıkları nedenleri
 • Göz altı kırışıklığının ana nedeni yaşlılık olmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile beraber dokularda yavaş yavaş zayıflamalar başlamaktadır. Yaşlılığın verdiği bu süreç içerisinde genetik durumda beraber durmaktadır. 
 • Kişinin yaşam tarzı kırışıklıkların oluşumunun hızlanmasına yada yavaşlamasına etken olmaktadır. Sigara ve alkol tüketimi cilt üzerinde ciddi bir yıpranma etkisi göstermektedir. Bu yaşam tarzına sahip olan insanlar erken yaşta dahi göz altı kırışıklarının sahibi olabilmektedirler. Akranlarına bakıldığı zaman daha olgun görünmekteler ve buda psikolojik olarak kötü hissetmelerine neden olabilmektedir. Bu yaşam tarzının üzerine birde stres eklenirse iyice kaçınılmaz hale gelmektedir. Göz altı kırışıkları bu noktadan sonra belki ortadan kalkabilir ancak bu şekilde yaşam tarzı kısa sürede eski hale dönmeye neden olacaktır. 
 • Göz altı kırışıklarının oluşmasına etken olan bir diğer durumda yanlış beslenme sonucu oluşan kilolar, aşırı yağlı ve baharatlı tüketim ve ağır yapılan makyajlar olmaktadır. Yağlı gıdalar cildin erken yaşlanmasına neden olmaktadır. Sadece göz altları değil ellerde de yaşlanma belirtileri daha hızlı hale gelebilmektedir. Gereksiz yere yapılan makyajlar cildin yapısını bozmaktadır. Bu durum bir kısır döngünün başlangıcı olmaktadır. Yani kırışıklığa neden olan makyaj ile tekrar aynı kırışıklığı kapatma çabası. 
 • Son etkende korunmadan güneş ışınlarına maruz kalmaz. Bu nadiren olmaktadır. Yani işi gereği sürekli güneş altında olan kişilerde görülebilmektedir. 
Göz altı kırışıklıklarından tam olarak kurtulmak mümkün olmasa bile yavaşlatmak mümkündür. Estetik cerrahi ile bir dönem için görüntü düzeltilebilmektedir. Ancak ilk etapta yaşam tarzımızın değişmesi gerekmektedir. Bununla beraber yüz kaslarının çalışmasına yardımcı olan egzersizler yapabiliriz. Sağlıkla kalmanız dileğiyle. 
]]>
Kırışıklık https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik.html Tue, 06 Nov 2018 11:42:50 +0000 Kırışıklık, İnsanların yüzlerinde, ellerinde, ağız ve dudak çevresinde hatta vücudun hemen hemen her yerinde yaş ve yaşanan olaylar sonucunda kırışıklık meydana gelmektedir. Bu kırışıklıklar hem psikolojik olarak hem d Kırışıklık, İnsanların yüzlerinde, ellerinde, ağız ve dudak çevresinde hatta vücudun hemen hemen her yerinde yaş ve yaşanan olaylar sonucunda kırışıklık meydana gelmektedir. Bu kırışıklıklar hem psikolojik olarak hem de fiziksel görünüş açısından oldukça rahatsız edicidir. Kişi yaşlandığını düşünerek strese girer. Hayatının kötü ve mutsuz olmasına sebep olur. Artık erken yaşlarda bile görülmeye başlanan bu kırışıklıklar zamanla daha da artarak ilerler. Bunu önlemenin kısa çözüm yolları olsa da kırışıklıklar meydana gelmeden önce kişi kendine bakmalıdır. Zevk aldığı hobilerini yapmaya çalışmalı ve hayatında mutlu olduğu şeylerle uğraşmalıdır.

Ciltte kırışıklık oluşmasının çeşitli nedenleri vardır. Bu kırışıklıklar bazen üzüntü ve stres sonucunda oluşabildiği gibi sürekli yüze sürülen fondoten gibi makyaj malzemeleri yüzünden de meydana gelmektedir. Özellikle ciltte meydana gelen kırışıklıklar yaşam şartlarının zorlaşması sonucunda da giderek artmaktadır. Çünkü koşuşturmalı ve stresli bir hayatı olan kişinin cildinde meydana gelen her bir kırışıklık hayatın kişinin üzerinde yapmış olduğu kırışıklarının birer yanıttır. Bu yüzden belki kötü gibi görünen bu çizgiler aslında çok önemli şeylerin temsilcisidir.

Kırışıklık oluşmasının nedenleri:

Cildinizde oluşan kırışıklıkların çeşitli nedenleri vardır. Her kişide farklı farklı nedenler sonucunda oluşan bu kırışıklıkların nedenlerini inceleyelim. Vücutta, ciltte, ellerde ve göz altı çevresinde meydana gelen kırışıklıkların nedenleri:
 • Geçen seneler kişinin yaşlanmasına ve cildinde kırışıklık oluşmasına neden olur.
 • Çok zor şartlar altında para kazanmak
 • Aşırı derecede makyaj malzemeleri kullanmak 
 • Stres, üzüntü, sinir 
 • Kötü hikayeler ve anıların kişide bırakmış olduğu izler
 • Aşırı derecede yapılan jest ve mimikler, sürekli kaşlarını çatma ve o şekilde kalma
 • Düzensiz uyku 
 • Aşırı derecede ve sıcakta güneş altında kalma
 • Bulunulan ortam ve kötü hava şartları 
 • Atmosferde bulunan hava gazları ve arabalardan çıkan egzoz gazları
 • Düzensiz beslenme 
 • Vitamin eksikliği
 • Alkol, sigara ve kafein içeren yiyecekler ve içecekler 
 • Egzersiz ve spor yapmama
Yukarıda saymış olduğum maddeleri daha da zenginleştirebiliriz. Çok fazla kırışıklık oluşmasının bir diğer nedeni de az su içmektir. Su sadece vücut için değil cildiniz için de çok faydalıdır. Cildin temizlenmesini ve kırışıklıarın azalmasına yardımcı olur. Ayrıca cilt için su gözeneklerin açılmasını, rahatsız edici sivilce, akne ve siyah noktaların azalmasını hatts kaybolmasına yardımcı olur. Daha birçok faydasını sayabileceğimiz suyun günde en az bir buçuk iki litre içilmesi gerekir. Bunun yanında su kuru ciltler için de doldukça faydalıdır.

Karışıklıklara karşı yapılması gerekenler:

İlk olarak kişinin beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Demir yönünden, A, B, C, Kvitamini yönünden  zengin besinler tüketilmelidir. Özellikle kuş üzümü, fındık, fıstık, greyfurt, limon, portakal, deniz ve deniz ürünleri, et, tavuk, süt, ıspanak, lahana, yumurta, ciğer, buğday vb. daha birçok örnek verebileceğimiz sebze ve meyve tüketiminin yapılması gerekir. Hem vücut sağlığı için hem de kişide meydana gelen ya da gelebilecek kırışıklıklar için önceden yapılması veya kırışıklık başlangıcı olan kişiler için de düzenli olarak tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır.

Bunun yanında özelikle yaz aylarında ve sıcak havalarda deniz kenarlarında olan kişilerin daha dikkatli olması gerekir. Çünkü aşırı derecede güneş ışığına maruz kalma kırışıklık oluşumunu tetikler. Eğer kişide kırışıklık var ise de o zaman da kırışıklıkların artmasına neden olur. Bu yüzden güneş altında kalmamaya özen gösterin gerekir ise güneş kremi kullanın.

En önemli ve son önerim ise gülümseyin. Çünkü gülümsemek her işin başıdır. Hem cildinizde]]> Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-maskesi.html Tue, 06 Nov 2018 16:10:41 +0000 Kırışıklık maskesi, ilerleyen yaşa bağlı olarak ciltteki kırışıklıklar gözlenir. Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması cilde zarar verir. Ayrıca kozmetik ürünlerin oldukça pahalı olması buna gerekli bütçe ayrılm Kırışıklık maskesi, ilerleyen yaşa bağlı olarak ciltteki kırışıklıklar gözlenir. Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması cilde zarar verir. Ayrıca kozmetik ürünlerin oldukça pahalı olması buna gerekli bütçe ayrılmasına engel olabilir. Bu sebepten dolayı evde uygulanan maskeler ile birlikte ciltte bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanırken, özellikle göz etrafı, dudak çevresi, alın bölgesi ve gıdık bölgesi gibi yerlerde bulunan kırışıklığın tedavi edilmesini sağlar. Güneşin olumsuz etkileri sebebiyle de kırışıklıklarda artma gözlenirken buna bağlı olarak lekelenmelerde meydana gelebilir. Ayrıca kişinin sigara kullanması, yanlış beslenmesi, yeterli miktarda su tüketmemesi gibi sebeplerde kırışıklığın atmasını tetikler. Bu sebepten dolayı cildi korumak gerekir.

Kırışıklık maskesi uygulamaları

Yoğurt maskesi, vereceğimiz maskenin düzenli olarak uygulanması ciltte bulunan olumsuzlukların giderilmesini destekler. Cildi nemlendirirken; burada bulunan ölü derilerin atılmasını sağlar. Böylece parlak bir görünüm sağlanır. Yoğurt maskesinin kuru cildi olan kişilerin uygulaması gerekir. Bunun için bir kase yağsız yoğurdun içerisine bir çay kaşığı bal, yarım muz ve bir çay kaşığı portakal suyu konularak iyice ezilmesi ile kremsi karışım elde edilir. Karışımı cilde uygulamadan önce cildin temiz olması gerekir. Daha parmak uçları ile maskenin sürülmesinin ardından hafif uygulanacak masajlar ile cildi yedirilmesi sağlanır. 15 dakika bekletilmesi gerekir. Daha sonra cildin durulanması ile inanılmaz değişiklikler gözlenir.  Bu uygulamanın haftada 2 kez tekrar edilmesi gerekir.

Limon maskesi, limonun içerdiği özellik sebebiyle cildi sıkılaştırma etkisi bulunur. Ayrıca içerdiği asitler sebebiyle ciltte bulunan lekelerin giderilmesine fayda sağlar. İçerisine konulan karbonat sayesinde cilde peeling etkisi yaparken; kırışıklık problemlerinin giderilmesi için oldukça etkilidir. Haftada bir kez uygulanması yeterli olacaktır. Bunun için yarım adet limonun suyunun sıkılarak içerisinde 2 tatlı kaşığı karbonat ilave edilmesi halinde krem haline gelen bir karışım elde edilir. Bu karışımın temiz cilde uygulanması gerekirken, yüzün tamamına uygulanması dışında boyun bölgesine uygulanması ile maske yapılır. 10 dakika beklendikten sonra bol ılık su ile durulanır. Bu maskeyi yağlı ciltlerin uygulaması gerekir. Cildi kuru olan kişilerin bu maskeyi uygulaması tavsiye edilmez. 

Yumurta maskesi, cilde sıkılaştırmak için ve esnekliğini kazanmasını sağlamak için uygulanacak yöntemler içerisinde yer alır. Özellikle yumurta akı ile karıştıracak maddeler sayesinde cildin bebeksi bir görünüm kavuşması sağlanır. Yapacağımız maske için 1 adet yumurta akının kaseye konularak üzerine 4 damla rezene yağı ve bir yemek kaşığı bal ilave edilmesinin ardından dört damla Sandal ağacı yağı eklenerek iyice karıştırılması gerekir. Hazırladığımız maskeyi temiz cilde uygulamak gerekir. Bu sebepten dolayı cildin temizlenmesinin ardından maskeyi uygulanarak özellikle boyun, yüz, dekolte bölgelerine uygulanarak burada bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. 20 dakika sonra bol suyla yıkanarak maske tamamlanmış olur.

Muz maskesi, cildin kaybettiği vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması için muz maskesi oldukça önemlidir. Haftada 2 kez uygulanması tavsiye edilir. Uygulanması halinde ciltte bulunan ölü derilerin giderilmesine fayda sağlar. Cildin renginde açılma meydana getirirken kırışıklığı yok eder. Bu uygulama için bir adet muzun iyice ezilmesinin ardından temiz cilde uygulanması gerekir. Parmaklar ile hafif hareketler yapılarak cilde yedirilmesi oldukça fayda sağlar. Yarım saat sonra cildin ılık su ile temizlenmesinin ardından cilde nemlendirici uygulaması yapılması gerekir. İsteğe bağlı olarak içerisine bir tatlı kaşığı bal da ilave edilmesi inanılmaz fayda sağlar. Böylece ciltte bulunan kuruluk ve lekelenmelerin oluşumu giderilirken; kırışıklığı yok eder.
]]>
Vichy Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/vichy-kirisiklik-kremi.html Tue, 06 Nov 2018 21:09:34 +0000 Vichy kırışıklık kremi; kadınların vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bu ürün sayesinde artık insanlar neredeyse yaşlanmalarını geciktirebiliyor ve görünümleri ile birlikte beş yaş daha genç bir hale geliyor Vichy kırışıklık kremi; kadınların vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bu ürün sayesinde artık insanlar neredeyse yaşlanmalarını geciktirebiliyor ve görünümleri ile birlikte beş yaş daha genç bir hale geliyorlar. Her ne kadar yediklerimize içtiklerimize ve alışkanlıklarımıza dikkat etsek de zaman acımasız davranarak bunu kırışıklıklarımızla yüzümüze vuruyor. Erkekler bu konuyu pek dert etmese de kadınlar için güzellik özellikle cilt güzelliği oldukça önemli olduğu için bu durum karşısında daha hassas davranabiliyorlar. Ancak piyasada gençleşmeyi vaat eden bir çok ürün vardır. Bu ürünler ilk bir kaç gün sizleri aldata da daha sonra hızlı bir şekilde yüzünüzde reaksiyonların oluşmasına neden oluyor. Vichy kırışıklık kremi bu diğer ürünlerden sıyrılarak kadınların tercih ettiği bir ürün haline gelerek güven veriyor

Vichy Kırışıklık Kremi Ne İşe Yarar
 
Vichy kırışıklık kremi yüzde oluşan deri sarkmalarını geciktirir. Oluşan kırışıklıkların da daha iyi bir görünüm elde etmesi adına yararda vardır .İçeriği sayesinde sizlerin gözünü kapatarak alacağınız bu üründe devamlılık esastır. Devamlı kullandığınız süre boyunca oldukça faydasını göreceğiniz bu krem ile birlikte hem cildinizde oluşan kırışıklara meydan okuyabilir hem de cildinizin her zamankinden daha parlak ve taze bir görünüm elde etmesine yardımcı olacaktır. Vichy kırışıklık kremi gözeneklerin sıkılaşmasına ve buna bağlı olarak da zaman içerisinde kırışıklıkların gerilip eski haline dönmesine yarayacaktır. Vichy kırışıklık kremleri bölgeseldir. Örneğin göz çevresine ayrı ve kaz ayaklarına ayrı kırışıklık kremleri vardır. Bu kırışıklık kremlerini bölgesel olarak uygulayacağınız gibi vichy kırışıklık karşıtı kremlerini de tüm yüze eşit bir şekilde sürebilirsiniz. Vichy kırışıklık kremlerinde içerik nemlendirmeye yöneliktir. Eğer cilt yeterince nemli kalabiliyorsa kırışıklık oluşumu o kadar zor olacaktır. Vichy kırışıklık kremleri bu anlamda oldukça kişiye yarayacaktır.

Vichy Kırışıklık Kreminin Diğer Kremlerden Farkı 

Vichy kırışıklık kremi olabildiğince kimyasalı az olan ve daha çok cildin nemli bir halde kalmasını sağlayan bir kremdir. Diğer kremler her ne kadar kırışıklıklara yönelik fayda gösterse de genellikle cildin daha pürüzlü kalmasına neden olmaktadır. Bu kremler kırışıklıklarda işe yarasa da cildin doğal dengesini bozmaktadır. Vichy kırışıklık kremi kişinin bu beklentisini tam anlamı ile karşılayabilmektedir. 
]]>
Kırışıklık Kürü https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-kuru.html Wed, 07 Nov 2018 12:21:21 +0000 Kırışıklık kürü; yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimini dengeler ve azalmasını önler. Kırışıklık oluşumunu önlemeni Kırışıklık kürü; yaşlandıkça cildin sıkı görünmesini ve elastikliğini koruyarak kırışıklıkları önleyen kolajen ve elastin bileşenlerinin üretimini dengeler ve azalmasını önler. Kırışıklık oluşumunu önlemenin ilk yolu tabi ki cildi korumaktır. Ancak mevcut kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve derinleşmesini önlemek için bazı doğal maske seçenekleri mevcuttur. Bu kırışıklık maskelerini düzenli olarak uygulayarak daha pürüzsüz ve genç görünen canlı bir cilt elde etmek mümkündür. Ancak kırışıklık kürü uygularken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri cildimize ve cilt yapımıza uygun olan kürü uygulamaktır.Doğal kırışıklık kürleri hemen sonuç vermemektedir. Etkili bir çözüm için bu kürleri düzenli olarak 3-4 hafta uygulamak gerektiği unutulmamalıdır.

Kırışıklık kürü olarak yoğurt maskesi; 
 • Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir ve korur. Geniş gözenekleri küçüllterek yumuşamasını sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında hem kırışıklıkları azaltır hem de yeni kırışıklıkların oluşumunu önler. Yoğurt maskesi özellikle kuru ciltler için ideal bir maskedir.
Malzemeler ;
 • Bir çay kaşığı sade yoğurt,
 • Bir çay kaşığı bal, 
 • Yarım çay kaşığı portakal suyu 
 • Yarım tane muzdur.
Kırışıklık kürü olarak yoğurt maskesi yapılışı;

Muz çatalla ezilir ve diğer malzemeler karıştırılır. Karışım parmak uçlarıyla masaj yaparak tüm yüze uygulanır.15 dakika bekleme süresi vardır. Daha sonrasında yüz ılık su ile yıkanır ve istenirse nemlendirici sürülebilir. Cilt yapısı çok kuru olanlar bu maskeyi haftada iki kez tekrarlayabilir.

Kırışıklık kürü olarak limon maskesi;
 • Limonun cildi sıkılaştırır ve fazla yağı alarak asitli yapısıyla lekelerin görünümünü hafifletir. Limon kürü karbonatla birlikte kullanıldığında peeling etkisi yaratarak kırışıklıkların görünümünü azaltır. Yağlı cilde sahip olanlar bu maskeyi haftada bir kez kullanabilirler.
Malzemeler; 
 • Yarım limonun suyu 
 • 2 tatlı kaşığı karbonat.
Kırışıklık kürü olarak limon maskesi yapılışı; 
Karbonat ile limon suyu yoğun bir kıvama sahip krem gibi görünene kadar karıştırılır. Bu karışım yüze ve burna sürülerek 10 dakika bekletilir. Daha sonrasında temizlemek için ılık su kullanılabilir. Bu maskede dikkat edilmesi gereken şey şudur ki cildi kuru olanlar bu maskeyi kullanırlarsa daha fazla kurutacağından tahrişe neden olabilir. Ayrıca maskeyi uyguladıktan hemen sonra güneşe çıkılmaması önerilmektedir.
]]>
En İyi Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/en-iyi-kirisiklik-kremi.html Wed, 07 Nov 2018 20:11:05 +0000 En iyi kırışıklık kremi, yaş ilerledikçe vücutta kolajen azalması başlar ve azalma sonucu kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklık özellikle göz çevresi, boyun bölgesi, dudak kenarı ve alın bölgesinde görü En iyi kırışıklık kremi, yaş ilerledikçe vücutta kolajen azalması başlar ve azalma sonucu kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklık özellikle göz çevresi, boyun bölgesi, dudak kenarı ve alın bölgesinde görülür. Özellikle göz ve alın çevresinde oluşan kırışıklıklar oldukça can sıkıcı olabilir. Kırışıklıkların görünümü azaltmak amacıyla bazı önlemler alınabilir. 

En iyi kırışıklık kremi çeşitleri

Kiehls kırışıklık kremi: Soya ve kestane özü içeren krem cildin güçlendirici yapıya sahiptir. Cildin yoğunlaşarak sıkı bir görünüm kazanmasına yardımcı olan krem, turunç ve meyve özleriyle zenginleştirilmiştir. Zaman içinde cildin sıkılığı bazı etkenlere bağlı olarak azalır ve kırışıklıklar bu nedenle ortaya çıkar. Kırışıklık kreminin hafif bir formülü vardır, içeriğinde E ve C vitaminleri içerir. Cildi canlandırmak, nemlendirmek için ideal bir kremdir. Cilde sürüldüğünde cilt tarafından kolaylıkla emilir. Cildin yorgun görünümünü giderir.

Estee lauder perfectionist wrinklw lifting/firming serum: Serum cildin güçlülüğünü arttırarak, cildin kısa sürede toparlanmasına yardımcı olur. Cildin yenilenmesine yardımcı olur. Serum sabah akşam olmak üzere günde iki defa uygulanır. Cilt temizlendikten ve kurulandıktan sonra uygulanmalıdır. Tüm cilt tipleri için uyumlu bir kırışıklık kremidir.

Yves rocher kırışık karşıtı sıkılaştırıcı gündüz kremi: En iyi kırışıklık kremi çeşitleri arasında yer alır. Yaşam bitkisi teknolojisi sayesinde elde eidlmiş olan krem, koruyucu ve dolgunlaştırıcı etkiye sahiptir. Kullanıma başlandığı andan itibaren cilt üzerinde yaratmış olduğu olumlu etkiler fark edilebilir. İçeriğindeki bileşenler cilt tarafından kolaylıkla emilerek derinlere nüfus eder. Tüm cilt tipleri kullanabilir. Cilt hücrelerini yeniler ve cilt bakımı sağlar. Krem gece kremleriyle birlikte kullanım için uygundur. Kırışıklıkların derinliğini azaltır.

Avene eluage creme: Cildi güçlendiren, pürüzlü görünümü gideren ve cildi besleyen özellikte olan kremi bütün ciltler kullanabilir. Kullanmadan önce cilt makyajdan temizlenmeli ve krem temiz cilde uygulanmalıdır. Gece yatarken her gün yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Hassas ciltler gün aşırı uygulayabilir.

Babe anti-wrinkle lifting cream: Kuru ve karma cilt tipi için uygun olan kırışıklık kremi yaşlanmaya bağlı gelişebilecek derideki sorunları giderir. Güneş ışınların koruyucu etkisi vardır. Güneş ışınları zamanla ciltte hasarların oluşmasına neden olur. Bu sorunlara karşı kullanılabilir. Yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Cildi sıkılık, parlaklık ve canlılık kazandırır. Cildi nemlendirerek kurumaya karşı korur. Cilde hafif hareketlerle masaj yapılarak uygulanır. Güneşe çıkılacaksa, çıkmadan 20 dakika önce cilde sürülerek çıkılmalıdır. Bu sayede güneş ışınlarına karşı cildi korur.

Cosmed revolution wrinkle repair crem: Çoğu kişinin tercih ettiği en iyi kırışıklık kremi çeşitleri arasında yer alır. Cilt derinlemesine temizlenerek kurulanır. Ardından cilde tonik uygulanarak cilt pamukla silinir. Ardından krem hafif hareketlerle cilde uygulanır. Yüz ve boyun bölgesi için etkili bir kırışıklık kremidir.

Deborah dermolab kırışıklık dolduran jel krem: Kırışıklık haricinde cildi destekleyici etkisi de bulunmaktadır. Ciltte kullanımdan sonra derin çizgilerin dolmasını sağlar. İçeriği sayesinde elastin ve kolajen liflerini destekleyici etkisi vardır, yine içeriği cilt sarkmalarını önler.

Ellezza salyangoz özlü kırışıklık kremi: Cildi yenileme özelliğiyle kırışıklıkların önüne geçer. Cildi gerginleştiren salyangoz özlü krem çok fazla tercih edilen kırışıklık kremlerinden biridir.

O3 ozone kremi: Yine kırışıkları önleme özelliği vardır. Vücutta neredeyse her bölge için kullanıma uygundur. Düzenli kullanıldığında kırışıklıkları doldurarak görünümlerini azaltır.

Biotherm kırışıklık giderici krem: Yüz ve göz çevre]]> Dudak Üstü Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/dudak-ustu-kirisikliklari.html Thu, 08 Nov 2018 13:17:25 +0000 Dudak üstü kırışıklıkları, dudak üstü kırışıklıklar, zaman içerisinde daha da belirgin hale geldiği zaman kişinin suratında ciddi problemler oluşturmaktadır. Özellikle kendini sevenler için büyük bir hayal kırıkl Dudak üstü kırışıklıkları, dudak üstü kırışıklıklar, zaman içerisinde daha da belirgin hale geldiği zaman kişinin suratında ciddi problemler oluşturmaktadır. Özellikle kendini sevenler için büyük bir hayal kırıklığı ve hüsrana sebebiyet vermektedir. Ayrıca kişinin yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Yani dudakların üst kısmında kırışıklık olduğu zaman çok fazla dikkat çekmektedir. Çünkü dudak üst kısmı neredeyse bütün simaya hakim olacak düzeydedir. Dudak üstü  kırışıklıklarını nedenlerin daha iyi açıklayıp, neyden kaynaklandığını ve gibi tedavi uygulanması gerektiğini ve özellikle doğal bir tedavi yöntemi olan bitkisel tedavi yönteminden de bahsedeceğiz.

Dudak üstü kırışıklıkların nedenleri

Aslında dudak üstünde meydana gelen kırışıklıklar muhtelif nedenleri vardır. Tabi ilk başta bunun bir yaşlılık belirtisi olarak kabul edilir. Ama en önemlisi vücudun ihtiyacı olan vitamin, protein ve asitlerin azalması sonucunda meydana çıkmaktadır. Çünkü vücudun içerisinde doğal yapıda olan elastin, kolojen ve hyaluronik asit kırışıklıkların oluşmasının engelmektedir. Ama bunların azalması halinde maalesef dudak üstü kırışıklık meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Bunun sebebi ise dudak üst kısmı diğer bölgelere daha hassas olduğundan maalesef ilk olarak kırışıklık orada başlar. Tabi bu nedenlerde ziyade yapılan hal ve davranışlar, mimikler kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Örneğin, aşırı derecede sigara kullanımı, aşırı derecede güneşte kalma, hava kirliliğinden, cildin kuru kalması ve diğer çevresel faktörler olması hasebiyle dudak üstü kırışıklıkları maalesef tetiklemektedir.

Dudak üstü kırışıklıklarının tedavisi

 • Cildin korunması: Kırışıklıkların büyük bir bölümü aslında cildin bakımsızlığından dolayı meydana gelmektedir. Cilt güneşe maruz kaldığında  ya da fazla soğukta kaldığında çok ciddi şekilde zarar görmektedir. Bundan dolayı güneş kremleri kullanılması soğuk kış aylarında ise vazelim ve yüz kremi gibi tedavi yöntemlerine başvurmak gerekir. Akabinde dudak çevresini ve özellikle dudak üst kısmında masaj yapılmalıdır.
 • Dinlenmek: Günlük olarak asgari şekilde 8 saat uyumak hem ruh sağlığı için hem de cilt sağlığı açısından çok faydalıdır. Yani dinlenen bünye yüz kısmında bulunan dudak üstü bölgesi içinde faydalı olacaktır.
 • Yağ uygulamaları: Cildin daha nemli kalması ve kırışmaması için mutlak surette yağ uygulamalarına başvurmak gerekir. Bu yağ uygulamaları dudak çevresi için geçerli olmaktadır. Bilhassa bademyağı, zeytinyağı, gibi yağlar düzenlik kullanımı sonuncuda cildin daha diri kalmasını aynı zamanda dudak üstü kırışıklıklarını da yok eder ve güzel bir yüze sahip olunabilir.
 • Yüz egzersizleri: Düzenlik olarak yapılacak yüz egzersizleri dudak üstü kırışıklıları da engelleyecek aynı zamanda azaltacaktır. Belirli olarak yapılacak yüz egzersizleri yüz kısmında meydana gelecek tahrişleri engellemiş olup, daha güzel ve pürüzsüz simaya sahip olunabilir

]]> Cilt Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar https://www.kirisiklik.gen.tr/cilt-kirisikliklari-icin-bitkisel-yaglar.html Thu, 08 Nov 2018 23:11:48 +0000 Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar,  Erkek olsun kadın olsun yaşın ilerlemesiyle birlikte yaşlanma belirtileri oluşmaya başlar. Yaşın ilerlemesi cildin elastiyetini kaybetmesi anlamına gelir. Kendini gençlikteki gibi h Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar,  Erkek olsun kadın olsun yaşın ilerlemesiyle birlikte yaşlanma belirtileri oluşmaya başlar. Yaşın ilerlemesi cildin elastiyetini kaybetmesi anlamına gelir. Kendini gençlikteki gibi hızlı bir şekilde yenileyemeyen hücreler kırışıklıkların belirtisi, cilt yüzeyinde lekelenmeler şeklinde kendini gösterir. Buna destek olarak cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar kullanılmaktadır. Bu bitkisel yağlar kozmetik ürünler gibi yan etkisi olmayan yağlardır. Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar cildi besler ve var olan kırışıklıkları onarır. Alacağınız ürünleri bilindik ve güvenilir yerden alın. Düzenli olarak kullanın ve cildinize uygun güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. 

Cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar şöyledir, 
 • İncir çekirdeği yağı, incir çekirdeğinin yağı ile hazırlanmış olan yağ olumlu sonuç alabileceğiniz bir yağdır. Akşamları yatmadan önce cildinize ince bir tabaka halinde sürün ve hafifçe masaj yaparak yedirin. 
 • Havuç tohumu yağı, havuç tohumu içinde ciddi miktarda betakaroten maddesi bulunur. Bu cildin esnekliği için gerekli bir maddedir. Var olan kırışıklıkları onarır ve cildi güneş ışığının olumsuz etkilerinden korur. 
 • Cadı fındığı yağı, cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar arasında yer alan cadı fındığı yağı cilt kaslarının sıkılarak daha sağlam olmasını sağlar. Kısa sürede yüzünüzün gerilediğini göreceksiniz. 
 • Üzüm çekirdeği yağı, cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlardan biri de üzüm çekirdeği ekstresi ile hazırlanan üzüm çekirdeği yağıdır. İçinde bulunan maddeler kırışıklıkları onarırken antioksidan ile cildi korur. 
Cildi hassas olan kişilerde hassasiyet oluşabilir. Böyle bir hassasiyetiniz olup olmadığını anlamak için cilt kırışıklıkları için bitkisel yağlar kullanmadan önce iç bileğinize bir miktar sürün ve bekleyin. Bir kaç dakika içinde takip edin herhangi bir kızarma ve kaşınma yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
]]>
İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü https://www.kirisiklik.gen.tr/ibrahim-saracoglu-kirisiklik-kuru.html Fri, 09 Nov 2018 09:02:19 +0000 İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü, cilt üzerindeki kırışıklık hem erkek hemde bayanlar için oldukça üzücü bir durumdur. Kişi yaşa girdikçe bu durum daha ilerler ve ilk bakışta dikkat çekecek konuma gelir. Kimi insanl İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü, cilt üzerindeki kırışıklık hem erkek hemde bayanlar için oldukça üzücü bir durumdur. Kişi yaşa girdikçe bu durum daha ilerler ve ilk bakışta dikkat çekecek konuma gelir. Kimi insanlar cilt yapılarından dolayı kırışıklığa daha erken yaşta maruz kalırlar. Günlük hayattaki gülme, sinirlenme, stres, güneş ışınları, tüketilen besinler v.b gibi bir çok dış faktörlerde zamanla cilt kırışıklığına neden olmaktadır. Bitkisel tedavileri dünya çapında bilinen Türk kimya profesörü İbrahim Saraçoğlu bir çok bitkisel yöntemlerle insanlara evde uygulanabilecek kırışıklık kürü tarifleri vermektedir. İbrahim Saraçoğlu kırışıklık kürü çeşitleri hem evde kolayca uygulanabilecek  hemde kişiler için daha ucuza mal olacak türden. Günümüzde piyasada satılan ve gerçekten etkisini gösterebilen kremler oldukça pahalı ve düzenli kullanım isteyen ürünlerdir. Bu yüzden kişilerin bütçesini oldukça zorlamaktadır. Ayrıca evde uygulanan bitkisel kürler, hem daha sağlıklı hemde daha doğal olur. Katkı maddesi içermeden evde kolayca hazırlanan kırışıklık kürleri gönül rahatlığıyla cilde uygulanabilir.

İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık Kürü Tarifi,

Kaymak ve elma ile yapılan kırışıklık kürü maskesi, bir adet yeşil elma soyulur ve içerisine 3 kaşık kadar kaymak eklenir. Bu ikili robot yardımıyla iyice çırpılır ve sürülmeye hazır bir kıvama getirilir. Karışım cilde güzelce sürülür ve cilt temiz bir bezle kapatılır. 20 dakika kadar bekletildikten sonra bez çıkarılır ve cilt ılık suyla yıkanır.

Yumurta beyazı ve bal ile hazırlanan kırışıklık kürü maskesi, bir adet yumurta akı ile 2 yemek kaşığı kadar süzme bal karıştırılır ve yüze sürülür. Yaklaşık 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra yüze su çarpmadan lokal bir şekilde cilt yıkanır. Bu karışım cilde uygulanırken tüylü bölgelere uygulanması uygun olmaz. Ağda etkisi yaratır.
]]>
30 Yaş Kırışıklık Kremleri https://www.kirisiklik.gen.tr/30-yas-kirisiklik-kremleri.html Sat, 10 Nov 2018 00:33:24 +0000 30 Yaş kırışıklık kremleri, cildi nemlendirir ve cildin kurumasını engellemektedir. Aynı zamanda göz çevresi, alın ve ağız kenarlarında meydana gelecek kırışıklıkların meydana gelmesini engeller veya oluşanların kı 30 Yaş kırışıklık kremleri, cildi nemlendirir ve cildin kurumasını engellemektedir. Aynı zamanda göz çevresi, alın ve ağız kenarlarında meydana gelecek kırışıklıkların meydana gelmesini engeller veya oluşanların kısa zamanda yok olmasını sağlar. 30'lu yaşlarda yaşlı hücreler artık dökülme yeteneklerini kaybettikleri için üst deride kalınlaşma meydana gelmektedir. Cilt artık eskisi gibi pürüzsüz değildir. Cilt pürüzsüz olmadığı için eskisi gibi ışık yansımadığı için cilt yüzeyinde gölgeler meydana gelmektedir. Ayrıca cilt kıvrımları içine sızan makyaj artıkları, alerjik reaksiyonlara sebep olmaya başlayacaktır. Kolajen eskisi kadar fazla üretilmediği için elastik özelliğini yitirecektir. Ciltte bu yaşta ilk belirgin izler meydana gelir ve güneş ışınlarından çok fazla etkilenir.

30 Yaş kırışıklık kremlerinin kullanımı

Cildinize en uygun kremi bir uzman yardımı ile seçebilirsiniz. Seçilen ürünün kalitesi kadar düzenli olarak uygulamanız da çok önemlidir. 30 Yaş kırışıklık kremlerini bir alışkanlık haline getirmeniz çok önemlidir. Ayrıca göz çevresi için seçeceğiniz ürünlerde bu aşamada çok önemlidir. Güneş ışınlarının artık günümüzde zararlı etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle cilt üzerinde yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Bu yüzden zararlı etkilerinden cildi koruyan bir krem olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. E vitamini içeren ürünler tercih edilebilir. E vitamini cilt güzelliği için oldukça önemli bir vitamindir.

Cilt ilk önce yine cildinize uygun bir temizleyici ile güzelce temizlendikten sonra bir tonik yardımı ile gözenekler sıkılaştırılmalıdır. Hemen arkasından 30 yaş kırışıklık kremini sürerek hafif dairesel hareketler ile cildinize masaj yapın. Bu sayede cildinizde meydana gelen kalojen kayıplarını, gevşeme ve sarkmaları engellemiş olacaksınız. 30 yaş kırışıklık kremleri aynı zamanda kalojen tamamlayıcı özellikli oldukları için kısa zamanda kırışıklık izlerinden kurtulacaksınız. Cildinizde gözle görülür şekilde parlaklık, ciltte nefes alma hissi, canlılık ve kırışıklıkların yok olduğunu kısa zamanda göreceksiniz. 30 yaş kırışıklık kremlerine bir kaç örnek verecek olursak;

Sebamed kırışıklık karşıtı krem; kırışıklıkların uzun vadede açılmasını ve canlı, pürüzsüz bir cilde kavuşmasını sağlamaktadır.

Estee Lauder kırışıklık kremi; kırışıklıklara kesin sonuç alabileceğiniz bir kremdir. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cildinize botoks etkisi yaptığını ve gözle görülür şekilde sağlıklı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

30 Yaş kırışıklık kremlerinin etkileri nelerdir

 • Cildi güçlendirir,
 • Parlak, canlı ve daha taze bir cilt görünmesini sağlar, mat ve solgun bir görüntünün oluşmasına izin vermez,
 • Hava kirliliğine ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlar,
 • Cilde elastikiyet özellik kazandırır ve cildi sıkılaştırır,
 • Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma ve pürüzsüzlük oluşturur,
 • Nem dengesini gün boyu korur,
 • Yağlı bir görüntü meydana gelmez.
]]>
Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-estetigi.html Sat, 10 Nov 2018 04:27:52 +0000 Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği, göz altı yüz derisinin en ince ve hassas bölümünü oluşturur. Çok narin olan göz altı derisi düzenli bir bakım gerektirir ve ihmale hiç gelmez. Eğer 20'li yaşlardan itibare Göz Altı Kırışıklıkları Estetiği, göz altı yüz derisinin en ince ve hassas bölümünü oluşturur. Çok narin olan göz altı derisi düzenli bir bakım gerektirir ve ihmale hiç gelmez. Eğer 20'li yaşlardan itibaren gereken özeni ve bakımı göstermişseniz biraz daha şanslısınız demektir. Ama aradan yıllar geçmiş ve geçen yıllar da göz altınızla hiç ilgilenmemişseniz o zaman göz altı kırışıklıkları estetiğinden başka bir çareniz kalmıyor. Göz altı kırışıklıklarını geçirmek için dilden dile dolaşan şehir efsaneleri maalesef geç kalındığında işe yarayacak şeyler değildir. Çünkü zamanın etkilerinden en fazla yıpranan göz altı bölgesi, güneşin zararlı etkilerinden, gerekli bakım ve temizliğe dikkat edilmemesinden, yanlış kullanılan makyaj malzemelerinden, gözleri çok fazla ovuşturmak gibi sebeplerden çok kolay tahrip olarak önce ince çizgilere sonra da derin kırışıklıklara çok çabuk davetiye çıkarabilmektedir. Peki nedir göz altı kırışıklıkları estetiği, gerçekten etkili midir, zamanın etkilerini geri çevirme özelliği var mıdır, işte bütün bu soruların cevaplarına birlikte bakalım ve bilmediğimiz şeyler hakkında bilgi sahibi olarak, dikkat edilmesi gereken şeyleri öğrenelim.

Göz altı kırışıklıkları estetiği nedir

Göz altı kırışıklıkları estetiği için söylenen o kadar fazla şey var ki, hangisini denemeliyiz, hangisi gerçekten işe yarıyor bilemiyoruz. Ve bu kadar fazla bilgi kirliliği içinde adeta boğulup kalıyoruz. Ayrıca göz altı kırışıklıkları estetik uygulamaları bazılarına iyi gelirken bazılarında hiç uygun gelmeyebiliyor. Bundan dolayı bir kişinin yaptırmış olduğu işlem diğerine uymayabiliyor. Çünkü herkesin cilt derisi farklı, cildin yapısı farklı, nem derecesi farklı. Bu sebeplerden dolayı her estetik uygulama herkeste aynı sonucu vermemektedir.

Göz altı kırışıklıkları estetiği için öncelikle işlemi yaptıracağınız doktor seçiminiz kesinlikle çok önemli. Doktorunuzun size vermiş olduğu bilgilerden tatmin olmanız ve işlemi yaptıracağınız doktora duyacağınız güven de çok önemlidir. Size uygun gelemeyecek farklı işlem ve uygulamalar göz altı derinizi daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz.

Göz altı kırışıklıkları estetiği için yapılacak uygulamaları gözden geçirelim. Hem ön bilgi sahibi olursunuz hem de doktorunuza ne istediğinizi bilerek gitmiş olursunuz.

 • Göz atı ışık dolgusu: göz altında oluşan kırışıklıkla hatta çökmeler, torbalanmalar, yanak ve göz altları arasındaki boşluklar bu yöntem sayesinde başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. İşlem sona erdiğinde kendinizi en az 5-6 yaş daha gençleşmiş hissetmeniz mümkün. 
 • Göz altı kırışıklıkları estetiği dendiği zaman akla gelen bir diğer yöntem, botoks uygulamalarıdır. Göz çevresi mimik hareketlerini en sık yaptığımız bölgelerden biri olduğu için, kas hareketlerinin azalmasına bağlı olarak, mimik çizgilerinden dolayı oluşan kırışıklık ve çizgilerin durdurulması ve gerilemesi sağlanır. 5 aylık bir süreye kadar etkileri devam eder.
 • Somon Dna aşısı, bir cilt gençleştirme yöntemi olup göz altı kırışıklıları için de son derece etkili bir yöntemdir. Güneşin UV ışınları ve zamanın olumsuz etkilerinden dolayı oluşan sıkıntıları gidererek göz altı kırışıklıkları dahil cildin vitamin ve protein ihtiyacını sağlayarak yeniden yapılandırma ve onarım süreci yaşatır.
 • Örümcek ağı olarak bilinen altın iplik yöntemi artık göz altı kırışıklıkları içinde güvenle uygulanabiliyor ve sonuçları gerçekten de mükemmel. Göz altı kırışıklıkları estetiği olarak bilinen diğer yöntem ise klasik dolgu maddeleri ile boşlukları doldurmak ve çizgileri yok etmek sureti ile göz altı derisinin pürüzsüzlüğünü sağlamaya yönelik işlemlerdir. Sonuçları güzel olmasına rağmen etkileri daha kısa sürmektedir.

Doktorunuz göz atı kırışıklıklarınızı inceleyerek gerçekten neye ihtiyacınız olduğu belirleyecektir. Başkalarında görüp beğendiğiniz uygulamaları baz alarak kesin bir ön yargı ile g]]> 25 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri https://www.kirisiklik.gen.tr/25-yas-ustu-kirisiklik-kremleri.html Sat, 10 Nov 2018 08:18:54 +0000 25 yaş üstü kırışıklık kremleri, bu yaş gruplarında ki kişilerin ciltleri için oldukça yararlı olan bu kremler yüz ve el cildinde oluşmuş olan izleri ve büzülmeleri yok ederek cildin gergin bir yapıya sahip olmasını 25 yaş üstü kırışıklık kremleri, bu yaş gruplarında ki kişilerin ciltleri için oldukça yararlı olan bu kremler yüz ve el cildinde oluşmuş olan izleri ve büzülmeleri yok ederek cildin gergin bir yapıya sahip olmasını sağlar. 25 yaş üstü kişilerde meydana gelebilecek kırışıklıkların tamamen engellenmesi söz konusu değildir. Meydana gelebilecek olan cilt izlerini ve yaşlanma belirtilerini sadece bir süreliğine durdurmak bu kremler ile mümkündür. Kırışıklık kremlerinin içerisinde bulunan cildi onarıcı ve gerginleştirici maddeler sayesinde, el ve yüz cildinin sağlıklı bir görünüme sahip olmasına katkı sağlar, parlak ve pürüzsüz bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. 


25 yaş üstü kırışıklık kremleri

Total face lift: Olgun kişilerin cilt üzerindeki meydana gelmiş olan kırışıklıkları yok ederek pürüzsüz bir yapı kazanmasına fayda sağlar. Kullanıldığı günden itibaren etkisini gösterebilen bu kremi günde iki defa kırışıklık oluşan bölgeye sürmek oldukça faydalı olacaktır. Bayanların makyaj yapmadan önce bu kremi kullanması oldukça faydalı olacaktır. Total face lift cilde botoks etkisi yaparak kırışıklıkların doldurulmasına yardımcı olur. 

Elezza salyangoz özlü kırışıklık giderici krem: bu kremin içerisinde bulunan salyangoz özü cilt sağlığı için oldukça faydalı bir kremdir. Tüm dünyada adını duyurmuş olan bu krem kırışıklıklar ile savaşarak cildin güzel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilecek kırışıklıklara karşı etkili bir savaş açan salyangoz özlü krem aynı zamanda cildin ışıldaması da yardımcı olur. Kırışıklıkların oluşmasına engel olur ve alın bölgesi ile dudak kenarlarındaki kırışıklıkların giderilmesi için mükemmel bir etki sağlar.

Estee lauder kırışıklık kremi: bu kremin içerisinde bulunan maddeler sayesinde cilt üzerinde oluşmuş kırışıklıklar ve bozukluklar tamamen ortadan kaldırılır. Özellikle bayanların tercih ettiği bu krem cilt üzerinde konuşacak ince çizgilerin de kaybolmasına yardımcı olur

Sebamed kırışıklık karşıtı krem: Bu kırışıklık kremi yüz veya el cildinde kırışıklık oluşmadan önce de kullanılabilir. Oluşmuş olan kırışıklıklara karşı mükemmel bir fayda sağlar ve cildin pürüzsüz bir yapıya bürünmesinde etkili olur.

Doğacı kayısı kremi: Kayısı özünden elde edilmekte olan bu krem doğal bir kırışıklık karşıtı olarak bilinir. Kırışıklık gidermede oldukça başarılı bir yapısı bulunan doğal kayısı kreminin cilde sağlamış olduğu parlak ve pürüzsüz görünüm de bu kremin bir diğer faydaları arasındadır.

Loreal Paris revitalift kırışıklık giderici krem: Bu krem hemen hemen adını tüm dünyada duyurmuştur. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde yüz cildinde oluşabilecek kırışıklık ve buruşmaların oluşmasına karşı etkili bir çözüm sunar. 25 yaş üstü kırışıklık kremleri arasında bulanan en iyi krem türlerindendir.
]]>
Anew Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/anew-kirisiklik-kremi.html Sat, 10 Nov 2018 14:59:37 +0000 Anew kırışıklık kremi,  Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin elastiyetini ve kendini yenileyebilme yeteneği azalır. Nem dengesi yaş, hava kirliliği, alınan gıdalar ve diğer nedenlerden dolayı bozulur. Günümüz teknolojisi ve Anew kırışıklık kremi,  Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin elastiyetini ve kendini yenileyebilme yeteneği azalır. Nem dengesi yaş, hava kirliliği, alınan gıdalar ve diğer nedenlerden dolayı bozulur. Günümüz teknolojisi ve yapılan araştırmalar ile sürekli yeni ve daha etkili ürünler üretilmektedir. Bunlardan biri de anew markasının ürettiği anew kırışıklık kremidir. Son teknoloji kullanılarak yapılmış bir kırışıklık kremidir. Kullanan kişilerin olumlu yorumlarına dayanarak anew kırışıklık kremi önerilebilir. Kırışıklıklar kişinin daha gergin, daha sinirli, daha yorgun ve daha yaşlı görünmesine yol açar. Özellikle kadınlarda kırışıklık oluşumu kendilerine güveni zedeler ve mutsuz olmalarına yol açar. Aslında herşey de olduğu gibi bunda da mücadele etmek gerekir. 

Anew kırışıklık kremi kullanım alanları, 
 • Göz ve çevresi,
 • Göz ve çevresi,
 • Yüz bölgesi,
 • Boyun bölgesi,
 • Kolesterolü bölgesi, 
 • Diğer bölgelerde ki kırışıklıklarda anew kırışıklık kremi etkili dir. 
Anew kırışıklık kremi nasıl kullanılır, 

Parmağınızın ucuna aldığınız bir miktar anew kırışıklık kremini kaşların iç kısmına, gözün altı ve kaz ayaklarının olduğu bölgeye hafif bir şekilde uygulayın. Boyun, alın ve yanak bölgesinede aynı şekilde uygulayın. Hafif masaj yaparak yedirin. Düzenli olarak kullanmaya kullanım talimatında uymanız gereken yerlere dikkat ederek kısa sürede gözle görülür sonuç alabilirsiniz. Anew marka ürünler katologla satışı yapıldığı gibi internet ortamında sa satılmaktadır.  Anew kırışıklık kremi alırken sertifikalı ürün almaya özen gösterin. Taklit ürünler cildinizde dönüşü olmayan problemlere yol açabilir. 
]]>
Loreal Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/loreal-kirisiklik-kremi.html Sun, 11 Nov 2018 00:37:36 +0000 Loreal Kırışıklık Kremi; Loreal kırışıklıklar için kalkan veya kırışıklık savaşçısı kremdir diyebiliriz. Yorgun ciltlerin veya yorgun ciltler elastikiyetini kaybetmektedir ve yaşlanmaya meyillidir. Kişi loreal kırışık Loreal Kırışıklık Kremi; Loreal kırışıklıklar için kalkan veya kırışıklık savaşçısı kremdir diyebiliriz. Yorgun ciltlerin veya yorgun ciltler elastikiyetini kaybetmektedir ve yaşlanmaya meyillidir. Kişi loreal kırışıklık önleyici kremler sayesinde var olan kırışıklık karşıtı lazer uygulamasına meydan okumaktadır. Özellikle bayanların ciltlerine göstermiş oldukları özen loreal kırışıklık kremleri sayesinde güzlerini güldürmektedir.

Loreal Kırışıklık Kremini Diğer Kremlerden Farkı; Diğer kremleri kullanan kişiler hem daha çok para ödemekte hemde ciltlerinde istedikleri etkiyi bulamamaktadırlar. Diğer kremler cilde sürüldüğünde ya çok yağlı olduğundan şikayetçi bazı kişilerde ciltlerinde sanki bir katman var gibi yapış yapış hissetmektedirler. Fakat loreal kırışıklık önleyici kremi kullandıklarında cildi yumuşatma özelliği sayesinde sanki hiç sürülmemiş gibi hissetmektedirler. Diğer ürünleri çok uzun süre etkisini göremezken loreal kırışıklık kremini 2 hafta düzenli kullanan kişi kendi kırışıklıklarının azaldığını gözüyle görecektir.

Loreal Kırışıklık Kremi Ciltte Etkisi; Bakım yapan loreal krem kırışıklıkları azaltıyor cilt dokusunu düzelme etkisi ile gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz isim tabiki yine loreal kırışıklık kremi olacaktır. Loreal kırışıklık kremi kaz ayakları kırışıklıklarından alın kırışıklıklarına kadar etkili olmaktadır. Ciltte doğal dolgunlaştırıcı etkisi ile kırışıklık mucizesi olan loreal kremin üstelik fiyatı da anormal derecede uygundur.
]]>
Aloe Vera Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/aloe-vera-kirisiklik-kremi.html Mon, 12 Nov 2018 00:08:33 +0000 Aloe vera kırışıklık kremi: Doku yenileyici özelliğe sahip aloe vera bitkisi kırışıklar için tam bir mucize bitkidir. Aloe vera kırışıklık kremi kimyasal laboratuvarlarda bir çok araştırma ve inceleme sonucu geliştiri Aloe vera kırışıklık kremi: Doku yenileyici özelliğe sahip aloe vera bitkisi kırışıklar için tam bir mucize bitkidir. Aloe vera kırışıklık kremi kimyasal laboratuvarlarda bir çok araştırma ve inceleme sonucu geliştirilmiş bir bakım kremi çeşididir. Ancak aloe vera kırışıklık kremi sadece laboratuvarlarda üretilen pahalı kremlerden ibaret değildir. yani evde kendimiz de bu mucize kremi kolaylıkla elde edebiliriz.

Aloe vera kırışıklık kremi de diğer bütün ilaç ve kremler gibi hem kimyagerler tarafından üretilip eczanelerde satılırken hem de evde doğal yollarla kendimizin yapabileceği muhteşem bir kremdir. Aloe vera bitkisinin ciltte yenileyici etkisi ve gerginleştirici özelliği sayesinde, yılların yüze kattığı kırışıklık ve lekelerden kurtulmak mümkündür. Üstelik aloe vera bitkisini herhangi bir çiçekçiden alıp evde kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Bu bitki evde normal hava sıcaklığında gayet normal bakım şartları altında çok rahat yetişir ve her daim elinizin altında bulunmasında oldukça fayda vardır. Modern yaşamın insana kattığı yorgunluk hissi ile yaşlanma belirtileri ne kadar erken ve hızlı olsa da neyse ki yine hızlanan bilgi paylaşımları sayesinde bu gibi sorunlarında üstesinden gelmek mümkündür. Gelelim aloe veralı bakım kremi nasıl yapılır

Aloe vera kırışıklık kremi malzemeleri
 • Yarım su bardağı (125 ml) damıtılmış su
 • Yarım su bardağı aloe vera jeli (bitkinin yapraklarının içinden çıkarılır)
 • Bir adet E vitamini kapsülü
 • 50 gram çekirdeği alınmış salatalık
Aloe vera kırışıklık kremi yapılışı: Bütün malzemeler derin ve temiz bir kaba alınır ve blendırla pürüzsüz bir hal alana kadar çekilir. Ardından cam bir kaba alınır ve uzun süre dayanması için buzdolabında muhafaza edilir.

Aloe vera kırışıklık kremi uygulama şekli: Yatmadan önce yüzünüzü köpük ve ılık suyla iyice yıkayın ve ardından temizlenmiş cilde hassas bir fırça yada make-up pamuğu ile uygulayın. Bu doğal kremin etkisini hızlı ve net gösterebilmesi için gece boyunca yüzünüzde bekletin ve sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile hafif hareketlerle durulayın. Yaklaşık olarak tazelenme olayını ilk bir ayda görmeniz mümkündür. Yapılan doğal aloe vera kırışıklık kremi ise en fazla 3 gün kullanılmalıdır. Sonra tekrar yenisi hazırlanıp uygulanmalıdır.
]]>
Kırışıklık İçin Maske https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-icin-maske.html Mon, 12 Nov 2018 22:54:30 +0000 Kırışıklık için maske, ilerleyen yaşın getirdiği problemlerden biri de cildin kırışıklığıdır. Bu problem bir sürü kişinin hayal kırıklığı olmuş ve sosyal hayatta da çok olumsuz etkilemektedir. Ama yapılan araşt Kırışıklık için maske, ilerleyen yaşın getirdiği problemlerden biri de cildin kırışıklığıdır. Bu problem bir sürü kişinin hayal kırıklığı olmuş ve sosyal hayatta da çok olumsuz etkilemektedir. Ama yapılan araştırmalarla bu problemin nasıl giderileceğini ve cilde fayda getirecek karışımlarla bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğunu tespit edilmiştir. Bunların başında maske gelmektedir. Çeşitli elementlerle yapılan cilt maskesi kısa zamanda kırışıklıklardan kurtulmak için büyük fayda sağlamaktadır. Değişik türlerde maske olup, bunların büyük bir bölümü bitkisel kür şeklinde kullanılmaktadır. 
Kırışıklık için maske, cildin daha sık ve elastik yapısını koruyarak elastin ve kolajen bileşenleri üretimini azaltmaktadır. Her maske cilt kırışlıklarını önleyecek bir kaide yoktur. Önce cildin yapısını öğrenim ona göre maske uygulaması yapılmalıdır. Bazen fayda yerine zarar getirebilir. Doktorun bilgisi dahilinde kullanılmalı ya da doktora danışıp cilt yapısını öğrendikten sonra rahatlıkla kullanılabilir.

Kırışıklık için maske türleri

Havuç maskesi: Kozmetik ürünlerin büyük bir bölümünde A vitamini olan retinol içerdiği bilinmektedir. Cilt hücresini tetikleyerek cildin yenilenmesini dolayısıyla kırışıklıkların azalmasını sağlar ve aynı zamanda kırışıklık oluşmasını da engellemektedir. İşte havuç retinal açısından zengin olup, eczane reyonlarında pahalı satanlardan üstelik daha ucuzdur. Bunun yapılışı oldukça kolaydır. 

Gereken malzemeler ve yapılışı: 2 orta boy havuç, 1 yemek kaşığı bal gerekmektedir. Bunun yapılışı ise, öncelikle 2 orta boy havucu suya atıp haşlıyoruz. Daha sonra havuçlar sıcakken miksere atıyoruz ve püre haline gelmesini bekliyoruz. Yapılan pürenin içine bir yemek kaşığı balı döküyoruz. Yapılan bu maske ile kırışıklıkların olduğu yere yaklaşık olarak 10-15 dakika bekletiyoruz ve ılık bir su ile yıkıyoruz. Yapılan bu maske ile düzenli şekilde yapıldığı takdirde kırışıklıkların oluşumunu azaltabilir. Aynı zamanda cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabiliriz.

Yoğurt maskesi: Yoğurt maskesi cildin üst tarafının temizleyip, cildi temizlemektedir. Oluşan gözenekleri küçülterek, cildin yumuşamasını sağlar ve doğal bir parlaklık vermektedir. Tabi düzenli şekilde uygulanması takdirde hem kırışıklıkların daha fazla derinleşmesini hem de oluşumunu engellemektedir. Yoğurt maskesi özellikle kuru ciltler için idealdir. 

Gereken malzemeler ve yapılışı: 1 çay kaşığı sade yoğurt, yarım çay kaşığı portakal suyu, 1 çay kaşığı bal ve yarım muz. Yapılışı ise, öncelikli olarak muzu ister çatalla ister mikser ile eziyoruz ve diğer malzemeleri içine ekliyoruz. Yaptığımızı bu karışım ile kırışıklıkların olduğu yere sürüp masaj yapıyoruz. Yaklaşık olarak 15 dakika masaj uygulamasının ardından yüz kısmında bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile yıkıyoruz ve nemlendirici krem sürüyoruz. Özellikle kuru cilt ise haftada en fazla iki kere uygulanmalıdır. 

]]>
Kırışıklık Giderici Serum https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-giderici-serum.html Tue, 13 Nov 2018 06:07:54 +0000 Kırışık giderici serum, serum, bütün cilt tipleri için uygun olan bakım ürünleridir. Serum kullanımından önce ne için kullanılır, nasıl kullanılır bilinmesi gerekir. Serumun cilde mükemmel bir şekilde nüfus e Kırışık giderici serum, serum, bütün cilt tipleri için uygun olan bakım ürünleridir. Serum kullanımından önce ne için kullanılır, nasıl kullanılır bilinmesi gerekir. Serumun cilde mükemmel bir şekilde nüfus etmesi gerekir. Bu şekilde sonuca daha kolay ulaşılır. Kırışıklık giderici serum, cilt için oldukça önemlidir. Su tüketimi, dengeli beslenme, cilt temizliği kadar önemli bir bakım olan serum, cildi yaşlanma izlerine, belirtilerine karşı korur. Serum günlük kullanılan nemlendiricilerin ulaşamadıkları cilt katmanına kadar ulaşarak cildi derinlemesine besler. Özellikle gece uygulanarak yatıldığında sabah mükemmel bir ciltle uyanılabilir. Kırışıklık giderici serumların cilt üzerinde oldukça fazla faydaları vardır. Kırışıklıklar haricinde, sivilce, akne, cilt lekeleri gibi pek çok cilt problemine karşı kullanılabilir. Serum kullanmanın en önemli nedeni cildi yenilemek, cildin parlak ve yumuşak bir görünüm kazanmasınıs ağlamak, yaşlanma belirtilerini azaltmaktır.

Kırışık giderici serum nasıl kullanılır

 • Kırışıklık giderici serum kullanmadan önce cildin mutlaka temiz olması gerekir. Cilt temizliği için tonik, gül suyu ya da süt tercihe dilebilir.
 • Cilt temizliği sağlandıktan sonra kırışık giderici serum avuç içine damlatılarak yüze sürülür. Uygulanan serum normal nemlendiricilerden daha fazla cilde nüfus ederek cildin nem oranını arttırır. Serumların nemlendiricilerden daha pahalı olmasının nedeni de budur. Çok az miktarda kullanımı yeterli olur.
 • Kırışık giderici serum, çene hizasından başlanarak yukarı doğru masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulandığında ciltte oluşan ve oluşabilecek sarkmaların da önüne geçilebilir. Boyun bölgesi için yine aşağıdan yukarı doğru tatbik edilmelidir. Yaşı belli eden ilk organ eller, sonraki de boyun bölgesidir.
 • Günlük ya da gece için krem kullanılıyorsa, serum bu kremlerden önce uygulanmalı ve serum cilt tarafından emildikten sonra krem tatbik edilmelidir. Cilt serumu tam olarak emmezse hem serumdan hem de sonra kullanılan kremden faydalanmak mümkün değildir.
 • Kırışık giderici serum satın alındığında mutlaka kullanma talimatı dikkatli bir şekilde okunmalı ve talimatlara uygun kullanılmalıdır. Serum alırken hangi yaşa uygun olduğuna da dikkat edilmelidir.

Kırışıklık giderici serum kullanımı ne zaman başlamalıdır

Kırışık giderici ya da cilt bakımı için serum kullanımına dair belirlenmiş bir yaş sınırlaması yoktur. Cilt her zaman nem ve bakıma ihtiyaç duyan, vücutta önemli bir yapıdır. 20'li yaşlarda serum kullanımına başlanabilir. Cilt ne kadar erken desteklenmeye başlanırsa olası sorunların önüne önceden geçilmiş olunur.

Kırışıklık giderici serum çeşitleri

Olay Total Effect Insant Smoothing Serum: Kırışıklık giderici etkisi olan serum oldukça fazla tercih edilmektedir. Antioksidan içeriği sayesinde kırışıklıklarla mücadele etme oranını arttırır. Cildin derinlemesine nemlenmesini ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

ROC Retinol Correxion Deep Wrinkle Serum: İçeriğinde vücut için oldukça önemli olan A vitamini barındırır. A vitamini içerikli olan bu serum, cilt üzerinde oluşan yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar için oldukça faydalıdır. Kırışıklıkların görünümünü azaltır, yeni kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Peeling etki yaratan serum, cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Neutrogena Retinol NX Concebtrated Retinol Serum: Özellikle güneşin zararlı ışınlarından olumsuz etkilenen cilt problemlerinde faydalıdır. Kırışıklık giderici serum, ciltte derinlemesine nem sağlayarak, cildin kadifemsi bir görünüm kazanmasına yardımı olur.

Kırışıklık giderici serum, etkisi kullanılan serumla ilişkilidir. Düzenli ve doğru kullanıldığında en geç bir ay içinde olumlu etkileri fark edilebilir. Bir iki defa kullanıldıktan sonra serum işe yaramıyor deyip bırakmamak gerekir. Olumlu etkilerini görmek için sabır ve zamana ihtiyaç vardır.
<]]> 35 Yaş Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/35-yas-kirisiklik-kremi.html Tue, 13 Nov 2018 15:17:59 +0000 35 yaş üstü kırışıklık kremi, 35 yaş cilt hücrelerinin artık yenilenmesinin yavaşladığı bir süreçtir. Cilt hücreleri kendini yenilemeyi yavaş yavaş bırakır. Bu nedenle de cilt hücrelerini yenilemek için dı 35 yaş üstü kırışıklık kremi, 35 yaş cilt hücrelerinin artık yenilenmesinin yavaşladığı bir süreçtir. Cilt hücreleri kendini yenilemeyi yavaş yavaş bırakır. Bu nedenle de cilt hücrelerini yenilemek için dışarıdan destek verilmelidir. 35 yaş ve üzerinde cilde düzenli bakım yapıldığında cilt bu süreci rahatlıkla atlatabilir. Bu süreç boyunca dışarıdan cilt hücrelerini aktifleştirmek ve cilde ihtiyaç duyduğu enerjiyi verebilmek önemlidir. Cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaşladığında ciltte en sık kırışıklıklarla karşılaşılır. Bu anlamda kozmetik ürünler, bitkisel karışımlar kullanıldığı gibi su tüketimine ve düzenli beslenmeye de önem verilmelidir. Makyaj temizliği de kesinlikle ihmal edilmemelidir. Yazımızda 35 yaş üstü kırışıklık kremi çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

35 yaş üstü kırışıklık kremi çeşitleri nelerdir

Roc Retin-Ox+Wrinkle Correxion Eyes Kırışıklık Giderici Krem: Krem 35 yaş üstü için uygun olan bir göz kremidir. Göz etrafında oluşan mimik çizgilerini yok etmek için tercih edilebilir. Göz etrafında düzenli uygulandığında cildin daha sıkı ve diri görünmesini sağlayarak kırışıklıkları doldurur.

Loreal Gençlik Şifresi Kırışık Karşıtı Krem: Diğer krem gibi göz etrafında oluşan kırışıklıkları hedef alan bir üründür. Göz etrafını nemlendirir ve daha diri görünmesini sağlar. Günde iki defa sabah akşam tatbik edilerek olumlu sonuçlar alınabilir. Sonuçlarını etkili şekilde alabilmek için 1 ay boyunca düzenli kullanılması gerekir.

Lavera Anew Reversalist Gündüz Kremi: Günlük düzenli olarak 35 yaş üstü kırışıklık kremi olarak uygulanabilir. Ciltte oluşan kırışıklıkların dolmasını sağlayarak gözle görünür şekilde hafifletir. Kullanıldığı ilk günden itibaren etkileri fark edilebilir.

IDC First Wrinkles Serum: Cildi eski haline getirmek için mücadele eden etkili bir serumdur. Kırışıklıklar ve ince çizgiler serum sayesinde giderilebilir. Bununla beraber cildin renk tonunu da düzenler. 35 yaş üzerinde oluşabilecek kırışıklıkları engellemek için kullanılabilir.

Olay Total Effect Günlük Konsantre Serum: Ciltte meydana gelen tüm sorunlar için kullanılabilecek bir serumdur. Ciltte kırışıklıkların görünümünü azaltır, kırışıklık oluşumunu geciktirir ve cilde ihtiyacı olan nemi verir. Ciltte sıkılaştırma etkisi de bulunmaktadır.

Nuxe Crema Merveillance Kırışıklık Kremi: 35 yaş üstü kırışıklık krem çeşitleri arasında yer alan krem, kırışıklıklar üzerinde oldukça iddialıdır. Cilde nem kazandırarak kuruma nedeniyle oluşan kırışıklıkların önüne geçer. Sabah akşam olmak üzere gün içinde iki defa kullanım için uygundur.

35 yaş üstü kırışıklık kremi bitkisel

Elma-kaymak maskesi: 1 tane kabuğu soyulmuş elma mutfak robotuna alınarak üzerine 3 yemek kaşığı kaymak ilave edilir. Robotta pürüzsüz bir kıvam alana kadar ezilir. Hazırlanan krem cilde sürülür ve üzeri bir bezle kapatılarak 10 dakika bekletilir. Ardından maske yüzden ilk önce silinerek, sonra ise bol suyla yıkanarak temizlenir. Kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir.

Ihlamur maskesi: Yeterli ölçüde ıhlamur çiçek ve yapraklarıyla birlikte iyice ezilir. Üzerine bir tane salatalık suyu ve yeteri kadar süt eklenip krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Elde edilen krem özellikle ciltte kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelere sürülür. Gece yatarken yapılırsa daha etkili olur. Haftada iki defa uygulanabilir.

Yumurta ve maya maskesi: 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 çorba kaşığı süzme bal, yarım kahve fincanı süt, 2 tane yumurta akı ve 1 kahve fincanı limon suyu homojen şekilde karıştırılır. Elde edilen krem ciltteki kırışıklıkların üzerine yoğun şekilde uygulanır. 10-15 dakika bekletildikten sonra ılık suya yıkanıp, bölgeye nemlendirici krem tatbik edilir.

]]>
Göz Altı Mimik Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-mimik-kirisikliklari.html Tue, 13 Nov 2018 22:23:54 +0000 Göz altı mimik kırışıklıkları, yaş almayla ortaya çıkan göz altı kırışıklıkları mimik kırışıklıkları olarak tanımlanır. Yaş almanın yanı sıra mimik hareketlerini fazla kullananlarda, uzun süre güne Göz altı mimik kırışıklıkları, yaş almayla ortaya çıkan göz altı kırışıklıkları mimik kırışıklıkları olarak tanımlanır. Yaş almanın yanı sıra mimik hareketlerini fazla kullananlarda, uzun süre güneşe maruz kalanlarda, genetik yatkınlığı olanlarda, düzenli uyku uyumayanlarda, sağlıksız beslenenlerde fazla görülür. Bazı yanlış davranışlarda bölgede kırışıklığın artmasına sebep olabilir. Bu kırışıklıkların oluşumunu önlemek oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltmak amacıyla bazı bakım önerilerinden yararlanılabilir. Bu alanda kırışıklık giderici kremler, evde hazırlanan maskeler kullanılarak kırışıklıklarla mücadele edilebilir.

Göz altı mimik kırışıklıkları neden artar

Kişinin farkında bile olmadan yapmış olduğu bazı şeyler göz altında mimik kırışıklıklarının artmasına sebep olabilir.

Güneş gözlüğü takmamak: Güneşin yoğun olduğu dönemlerde güneş gözlüğü takmadan dışarı çıkmak göz altı kırışıklıkları için bir nedendir. Bu nedenle güneş gözlüğü takmak alışkanlık haline getirilmelidir.

Gözleri ovalamak: Yorgunluk anında ya da uyku ihtiyacı hissedildiğinde, gözler kaşındığında gözleri ovalamak belki de farkında olunmadan yapılan bir harekettir. Göz etrafındaki deri oldukça hassas ve incedir. Bu bölgenin ovalanması bölgede derin kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Yüzüstü yatmak: Yüzüstü yatmakta göz çevresinde mimik kırışıklıklarına yol açar. Eğer sırtüstü yatmakta zorluk çekiliyorsa ayak altına bir yastık koyularak yatış pozisyonu rahatlatılabilir.

Göz altı mimik kırışıklıkları için kullanılabilecek kremler

Göz etrafını saran deri vücudu saran deriden daha ince ve hassas olduğu için bu bölge diğer bölgelerden çok daha çabuk kırışır. Bu nedenle bu bölgede kırışıklık oluşumunu beklemeden bakım ürünleri kullanılmalıdır.

Neutrogena Yoğun Nemlendirici Gündüz Bakım Kremi: Ciltte nem kaybını önleyen krem, cildi güneşin zararlı ışınlarına karşıda korur. Cilt tarafından kolaylıkla emilen kremin etkisi 12 saat sürer. Kırışık oluşumuna da iyi gelir.

Radiance Boost Göz Altı Ve Çevresi İçin Bakım Kremi: Bir hafta düzenli kullanılan krem sayesinde cilt daha sağlıklı ve diri bir görünüm kazanır. Mimik kırışıklıklarının derinleşmesini önler.

Kiegl's Creamy Eye Treatment With Avocado: İçeriğinde avokado özü bulunan krem gözaltı ve çevresini nemlendirir. Bölgede kuruma nedeniyle oluşabilecek mimik kırışıklıkları için ideal bir kremdir. Kırışıklıkların görüntüsünü azaltırken bölgenin nemlenmesini sağlar.

Deemalogica Multivitamin Power Firm: Vitamin içerikli olan krem yaşlanma belirtilerine karşı mücadele etmek için kullanılabilir. Kırışıklıklar için kullanıldığında bölgeyi onararak görünümlerinin azalmasına yardımcı olur.

Göz altı mimik kırışıklıkları için maske tarifleri

Yumurta akı maskesi: Cildi besleyen ve sıkılaştırıcı etkisi olan yumurta akı, göz altı kırışıklıkları içinde faydalıdır. 1 tane yumurta akı çukur bir kabın içine alınıp çırpılır. 1 yemek kaşığı havuç rendesi ve yarım tatlı kaşığı badem yağı yumurta akına eklenip homojen şekilde karıştırılır. Hazırlanan maske yüz temizliği yapıldıktan sonra cilde uygulanır ve yarım saat bekletilir. Bekleme süresinden sonra yıkanarak temizlenir.

Salatalık maskesi: Çoğu kadının favori maskelerinden biri olan salatalık maskesi mimik kırışıklıkları, göz çevresi sorunları için oldukça faydalıdır. 1 tane salatalığın kabuğu soyulduktan sonra rendeden geçirilir. Rendelenen salatalık temiz bir tülbenttin içine alınarak sıkılıp posası çıkarılır. Elde edilen salatalık suyu buzdolabına alınıp 60 dakika bekletilir. 60 dakika sonra karıştırılarak göz çevresi ve kırışıklıkların olduğu bölgeye sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra soğuk suyla yıkanır.

Kırışıklıklar için lahana maskesi: 4 yaprak lahana yıkandıktan sonra suyu sıkılır. Bunun için katı meyve sıkacağı kullanıla]]> Erkek Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/erkek-kirisiklik-kremi.html Tue, 13 Nov 2018 23:29:38 +0000 Erkek kırışıklık kremi, erkek cilt bakımı bayanlarınki kadar detaylı olmasa da karizmatik bir görünüm için erkeklerinde cilt bakımına önem vermesi gerekir. Erkeklerin cilt yapısı bayanlara göre daha yağlıdır Erkek kırışıklık kremi, erkek cilt bakımı bayanlarınki kadar detaylı olmasa da karizmatik bir görünüm için erkeklerinde cilt bakımına önem vermesi gerekir. Erkeklerin cilt yapısı bayanlara göre daha yağlıdır. Ancak yağlı cilt kırışmaz diye bir gerçekte yoktur. Yaş ilerledikçe kırışıklıklar doğal olarak ortaya çıkacaktır. Kırışıklıkların oluşmasını geciktirmek ya da oluşan kırışıklıkların görünümü azaltmak için cilt tipine uygun kremlerin kullanılması gerekir. Normal bir losyon ya da nemlendirici kullanımı bile bu yönde başarılı olabilir. Kırışıklık önleyici kremlerle beraber evde doğal maskelerden de yararlanılabilir. Yazımın devamında erkek kırışıklık kremleri ve kırışıklık için doğal krem tariflerine ulaşabilirsiniz.

Erkek kırışıklık kremi çeşitleri nelerdir

Janson Beckett Alphaderma Ce: Nemlendirici, sıkılaştırıcı etkisi olan krem yaşlanmaya karşı koymak için kullanılabilir. Ciltte meydana gelen ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde oldukça etkilidir. Krem, cildi yenileyerek cildin pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İlk kullanılmaya başlandığı andan itibaren cilt üzerindeki yaratmış olduğu olumlu etki fark edilebilir. Krem pürüzsüz, kokusu olmayan özellikle yeni oluşan kırışıklıklar yani ince çizgiler için güvenle kullanılabilir. Göz çevresi, alın ve diğer bölgedeki kırışıklıklara karşı tercih edilebilir.

Oht Peptide 3 New Formula Purıfyıng Regeneratıng: Yüz ve boyun bölgesi için kullanımı uygun olan ürün ince çizgi ve kırışıklıklar için çözüm sağlayabilir. Erkekler haricinde kadınlarda kullanabilir. 

Nıvea Men: Vitaminler bakımından zengin içeriğe sahip olan krem, ciltte nem oranını arttırır. Kuruluk sebebiyle oluşan kırışıklıklarla bu krem sayesind emücadele edilebilir. Ciltte yağlı his bırakmaz ve hemen cilt tarafından emilir.

Yves Rocher: Canlandırıcı ve yaşlılık karşıtı olarak bilinen krem, yorgun ifadeleri de gidermek için kullanılabilir. Kırışıklık ve yaşlanma ifadeleri üzerind eanında etki yaratarak cildin sıkılaşmasını ve nemlenmesini sağlar. Düzenli kullanıldığında etkilerinden hemen yararlanılabilir. Aynı markanın göz çevresi için üretilmiş ürünü de erkeklerde kırışıklık kremi olarak kullanılabilir. Göz çevresi kırışıklıkları, göz altı torbaları için oldukça etkilidir.

Doğal erkek kırışıklık kremi

1 şeker kaşığı badem yağı, 1 şeker kaşığı ince çekilmiş badem, 1 şeker kaşığı krema bir cezveye alınarak kaynatılır. Kaynayana kadar devamlı karıştırılması gerekir. Kaynayan karışım ocaktan alınıp ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra elle cilde tabaka şeklinde sürülür. Bir saat kadar bekletilerek ılık su yardımıyla yıkanır. Kırışıklık sorunu olanlar ya da kırışıklığa önceden önlem almak isteyenler bu doğal maskeyi ayda bir defa uygulayabilir.

Saf suyun içine yeteri kadar civan perçemi çiçeği eklenip 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Daha sonra sıkılarak posası suyundan ayrılır. Posa iyice zilip çukur bir kasenin içine alınır. Üzerine, bir yemek kaşığı zeytinyağı, yarım kahve fincanı limon suyu, bir şeker kaşığı bal ve 1 tane yumurta sarısı eklenir. Tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra civanperçeminin suyu ilave edilir. Üzerine karışım krem kıvamı alana kadar yulaf unu eklenerek karıştırılır. Elde edilen krem cilde uygulanıp 1 saat bekletildikten sonra yıkanır. Ciltte meydana gelen deformasyon ve kırışıklıklar için mükemmel bir maske tarifidir. Haftada bir defa kullanım için uygundur.

]]>
Göz Altı Morluk Ve Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-morluk-ve-kirisikliklari.html Wed, 14 Nov 2018 06:19:17 +0000 Göz altı morluk ve kırışıklıkları, cildimizin en hassas olduğu bölgede oluşur. Bu iki rahatsız edici sorunun ortak olarak altında yatan sebep, bazen genetik, bazen güneşe maruz kalmak, bazende dengesiz beslenme sebep olmaktadı Göz altı morluk ve kırışıklıkları, cildimizin en hassas olduğu bölgede oluşur. Bu iki rahatsız edici sorunun ortak olarak altında yatan sebep, bazen genetik, bazen güneşe maruz kalmak, bazende dengesiz beslenme sebep olmaktadır. Ama gözaltı morluklarına bu sebepler dışında burun akıntıları ve alerjiler de sebep olmaktadır. 

Göz altı morluk ve kırışıklıkları sebepleri, göz kırışıklıklarında en önemli etken göz altı çevresindeki cilt yapısının çok ince oluşurken, göz altı morluklarına "melanin" denilen madde neden olmaktadır. Bu rahatsız edici görüntülerden kurtulmak aslında kolaydır. Ancak altında genetik bir neden yatmıyorsa. Eğer genetik bir nedene bağlı değilse, kozmetik değil, tamamen doğal yöntemler sizin için uygun olandır. Çünkü, göz çevremiz fazlasıyla hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle göz etrafına uygulayacağınız ürünlerin kimyasal olmamasına dikkat etmelisiniz.   

Göz altı morluk ve kırışıklıkları için uygulanabilecek doğal yöntemler
 • Su: İnsan yaşamı için en gerekli madde. Tabi ki cildimizin kuruluğuna da iyi gelen su, kırışıklık ve morluğun önüne geçmektedir.
 • Doğal Zeytinyağı: Neredeyse her şeye iyi gelen bu doğa harikasının göz altı morluklarını ve özellikle kırışıklıklara iyi geldiğini öğrenmek, şaşırtmaması gayet normal. Harika bir doğal nemlendirici olan zeytinyağını kullandığınızda başka hiçbir şey kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.
 • Yumurta maskesi: Yüksek protein içeren yumurta ile yaptığınız maskeler, göz çevrenizdeki kırışıklıklara iyi geldiği gibi, protein zenginliğiyle göz altlarınızı besleyerek morlukların azalmasında önemli rol oynayacaktır.
 • Papatya çayı: Düzenli olarak papatça suyu ile yüzünüzü gün içerisinde  defalarca yıkayabilirsiniz. Unutmayın papatyanın renk açıcı özelliği vardır.
 • Salatalık: Göz altı morluk ve kırışıklıkları için, soğuk salatalık suyunu deneyebilirsiniz. Gözlerinizi yatıştıracak ve arındıracaktır. Düzenli uygulamada sonuçlarına inanamayacaksınız.
 • Güneş gözlüğü ve güneş kremi: Sadece yaz aylarında güneşli havalarda değil, kış aylarında bulutlu havalarda dahi yüksek korumalı güneş kremleri  alışkanlık haline getirilmedir.Çünkü, bulutlu havalarda dahi, güneşin zararlı ışınları cildimize etki eder. Cildimiz değerlidir ama unutmayın, gözlerimiz daha da değerlidir.
 • Vitamin takviyeleri: C vitamini ve özellikle demir göz altı morluk ve kırışıklıklarına iyi gelecektir. 
Göz altı morluk ve kırışıklıkları için uygulayabileceğiniz bu doğal yöntemlerin yanı sıra, düzenli egzersizler yapmalı, sağlığınıza, beslenmenize dikkat etmeli, sigara ve alkol tüketiminden kaçınmalı, düzenli uyku uyumalı, meyve suyu tüketmeli, et ve balık ürünlerini düzenli tüketerek de bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
]]>
Yüzde Kırışıklık https://www.kirisiklik.gen.tr/yuzde-kirisiklik.html Thu, 15 Nov 2018 01:29:41 +0000 Yüzde kırışıklık; özellikle ilerleyen yaşlarda daha fazla artış gösterir. Kırışıklık en sık karşılaşılan yaşlılık belirtilerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Özellikle 30'lu yaşlardan itibaren ince çizgiler Yüzde kırışıklık; özellikle ilerleyen yaşlarda daha fazla artış gösterir. Kırışıklık en sık karşılaşılan yaşlılık belirtilerinden bir tanesini oluşturmaktadır. Özellikle 30'lu yaşlardan itibaren ince çizgiler şeklinde beliren kırışıklık önlem alınmadığı takdirde daha da derinleşerek belirgin hale gelir. Kırışıklık meydana geldikten sonra ondan kurtulmak kırışıklık için önlem almaktan daha zordur. Bu nedenle ciltte kırışıklık meydana gelmeden evvel bazı önlemlerin alınması gerekir.  

Yüzde kırışıklıktan korunmak için yapılması gerekenler nelerdir
 • Kırışıklığın en önemli sebebi yaşın ilerlemesidir. Yaş ilerlese de kırışıklığa en gel olmak için bazı basit önlemlerin alınması gerekir. Özellikle 30'lu yaşlara yaklaşıldığında artık düzenli olarak cilt bakım ürünleri kullanılmalıdır. Cilt kırışıklığı cilt kuruluğuna paralel geliştiği için yüzün nemlendirilmesi gerekir. Bunun için nemlendirici kremler, doğal yağlar kullanılabilir. 
 • Yüzde kırışıklığı engellemek için bol sıvı tüketmek çok önemlidir. Günde en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmek yaşlılık belirtisini azaltabilir. Bunun için su kabınızı yanınızdan ayırmayın.
 • Her gün yatmadan önce yoğurt yemek cilt sağlığı için çok faydalıdır.
 • Yüzde kırışıklığın tek nedeni kuruluk ve yaş ilerlemesi değildir. Mimik olarak adlandırılan alışkanlık edinilmiş hareketler bir süre sonra yüzde sabit hale gelir. Özellikle kaşları kaldırmak, çatmak, gözleri kısarak bakmak en çok yapılan yanlış mimiklerdir. Bu hareketlerden uzak durmak yüz kırışıklığını geciktirir. Yine yatarken yüz aşağı yatmamaya da özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Yüzde kırışıklık nedenlerinden bir tanesi de güneş ışınlarıdır. Sağlık için yaralı olduğu bilinen güneşin yaydığı bazı ışınlar cit sağlığı için tehlike oluşturur. Özellikle yüzde kırışıklık ve leke oluşmasını hızlandırır. Bunun için güneşten korunmak gerekir. Yaz döneminde saat 11:00-16:00 arasında dışarı çıkılmaması ve 4 saatte bir güneş kremi kullanılması tavsiye edilmektedir.
]]>
Kırışıklıklar İçin Yüz Egzersizleri https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisikliklar-icin-yuz-egzersizleri.html Thu, 15 Nov 2018 03:58:02 +0000 Kırışıklıklar için yüz egzersizi, Egzersizler sayesinde ciltte bulunan kırışıklıkların ve çatlakların giderilmesi desteklenir. Böylece daha genç görünüm elde edilirken; boyun, kazayağı, alın çizgilerinin giderilmesine Kırışıklıklar için yüz egzersizi, Egzersizler sayesinde ciltte bulunan kırışıklıkların ve çatlakların giderilmesi desteklenir. Böylece daha genç görünüm elde edilirken; boyun, kazayağı, alın çizgilerinin giderilmesine yardımcı olunur. Günde 20 dakika yapılacak uygulamalar sayesinde ciltte inanılmaz farklılıklar gözlenir. 

Kırışıklıklar için yüz egzersizi önerileri

Alın çizgisi için egzersizler, uygulamaya başlamadan önce cildin ılık su ile yıkanarak temizlenmesinde fayda sağlar. Bunun ardından baş parmağının kulak bölümüne yerleştirilerek ardından diğer dört parmağın baş kısmını tutması ile işleme başlanır. Bu süreç içerisinde kaşların yukarı doğru kaldırılması desteklenerek alın bölgesine doğru bu bölümün hareket ettirilmesi gerekir. Yapılan uygulamanın 30 saniye yukarı çekilmesi ile bekletilmesi gerekir. Alında bulunan çizgiler çoksa daha çok tekrar edilerek uygulamaya devam edilir. Ancak alın çizgileri az bulunan kişiler uygulamayı günde iki kere tekrar etmesi yeterlidir. Kırışıklıklar için yüz egzersizi sayesinde çizgilerin giderilmesi için günde 3 sefer uygulama yapılması tavsiye edilir.

Göz kenarlarındaki kaz ayağı egzersizi, özellikle göz kapaklarının yukarı doğru gerdirilmesi ile göz altında bulunan şişliklerin giderilmesi desteklenir.  Böylece daha genç görünümlü yüz elde edilir. Bu uygulama için işaret parmağının kaşların arasına yerleştirilmesi gerekir. Uygulama yapılırken gözlerin kapatılması başparmağın hafifçe kaşlarının arasına bastırılarak diğer parmakların göz kenarlarını gerdirmesi gerekir. Böylece göz etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi sağlanır. Bu uygulamada parmakların aşağı, yukarı, yanlara doğru hareket ettirilmesi ile bir dakika uygulama yapılır. Kırışıklıklar için yüz egzersizi, uygulamaya Günde 3 kez tekrar edilmesi ile inanılmaz farklılıklar sağlarken,kazayağı probleminde giderilme sağlanır.

Göz altı morlukların giderilmesi için egzersiz, gözaltında bulunan şişlik ve morlukların giderilmesi sağlanır. Uygulamanın otururken veya yatmadan önce yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Gözaltında bulunan morluğu ve şişliği giderilmesi için gözlerin yukarı bakar pozisyonda durması ve işaret parmaklarının gözaltına yerleştirilerek bu zemine baskı uygulaması gerekir. 40 saniye basınç uygulayarak bu bölümde bulunan şişlikler ve morlukların giderilmesi sağlanır. Kırışıklıklar için yüz egzersizi, günde 2 kez uygulanması halinde inanılmaz faydaları sağlanır. 

Burun egzersizi, yapılacak bu uygulama için burun etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Özellikle işaret parmağının burnun ön kemiğini yukarı kaldırılmasının ardından diğer parmaklar ile yanına bastırılarak yapılacak uygulama sayesinde burun etrafında bulunan kırışıklıklarda giderilmesi sağlanır. Yapılan uygulamada 10 saniye bekletilerek tekrar bırakılması halinde 15 kez tekrar edilmesi burun etrafında bulunan kırışıklıkları giderir.

Ağız etrafındaki kırışıklık egzersizi, bu bölümde bulunan kırışıklıkların giderilmesi için dudak etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi gerekir. Bunun için ağzın yuvarlak hale getirilerek yanına doğru baskı yapılması ile yapılan egzersizlere 10 kez devam edilmesi halinde ağız kenarında bulunan kırışıklıklarda giderilme sağlanır. Ayrıca bu kasların yan tarafa doğru gerdirilmesi işlemi ile bu bölüm etrafında bulunan kasların hareket ettirilmesi sayesinde dudak etrafında bulunan çizgilerin giderilmesi sağlanır. Uygulamaya günde iki kez tekrar edilmesi inanılmaz fayda sağlar.
]]>
Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-cevresi-kaz-ayagi-kirisikliklari.html Thu, 15 Nov 2018 06:22:06 +0000 Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları, Zamanla meydana gelen bu kırışıklıklar yaşla birlikte çoğalarak daha da artabilir. Çünkü yaşanan sıkıntılar ve dertler kişiyi oldukça derinden etkiler. Göz çevresinde kaz aya Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları, Zamanla meydana gelen bu kırışıklıklar yaşla birlikte çoğalarak daha da artabilir. Çünkü yaşanan sıkıntılar ve dertler kişiyi oldukça derinden etkiler. Göz çevresinde kaz ayağı kırışıklıkları meydana gelir. Bu durum kişiyi mutsuz ve rahatsız etse de aslında göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları hayatın her bir anısının izidir.

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları nedenleri

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarının çeşitli nedenleri vardır. Fakat bu kırışıklıkların oluşmasının en büyük nedeni zor bir yaşam geçirmek, ilerleyen yaş ve kişinin zamanla yaşlanması sonucunda meydana gelen hormonsal değişiklikler göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarının en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Genellikle kişinin yetişkin olduktan sonra meydana gelen bu kırışıklıklar yaş ilerledikçe daha da fazla artar.Bu çizgilere ise yaş çizgileri ya da gülüş çizgileri denir.

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları iyi gelen yöntemler 

İlk olarak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız gülümsemelisiniz. Çünkü gülümsemek oldukça önemlidir ve kişi kendini daha mutlu ve huzurlu hisseder. Daha sonra ise cildinizin kuru kalmasına izin vermeyin. Mümkün olduğu kadar nemli kalmasını sağlayın. Bunun yanında sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Çünkü sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bol sebze ve meyve tüketmelisiniz. Yağlı, soslu, baharatlı, acılı ve aşırı derecede tuzlu besinlerden uzak durmalısınız. 

Her şeyin başında olduğu gibi en önemli sebeplerden bir tanesi de strestir. Aşırı stresli ve üzüntülü bir hayatı olan kişilerde kırışıklıklar daha fazla görülmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunca kişi stresten uzak durmaya ve daha ferah bir yaşam sürmeye çalışmalıdır. Düzenli olarak uyuyup düzenli kalmalıdır.Yani yarım uyku kişiye iyi gelmez. Aksine kişinin daha kötü olmasına sebep olur. Bunun yanında da spor yapmalısınız. Her gün düzenli olarak kendinizi zorlamayacak kadar hareket yapmalısınız. 

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi

Genellikle göz çevresinde meydana gelen kaz ayağı kırışıklıklarına çeşitli maskeler yapılmaktadır. Bu maskeler kişinin derisinin gerginleştirerek kırışıklıkların azalmasını sağlar. Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarına yapılan maskelere örnek vermek gerekirse eğer; botulinum toksini, salatalık maskesi, mezoterapi ve cerrahi olmayan yüz gerdirme malzemeleri göz çevresi kaz ayağı kırışıklıklarına iyi gelir. Eğer oldukça fazla kırışıklıklarınız varsa ve psikolojik olarak da kişi kendini kötü hissediyorsa bir cildiye doktoruna başvurabilir.
]]>
Erken Yaşta Kırışıklık https://www.kirisiklik.gen.tr/erken-yasta-kirisiklik.html Thu, 15 Nov 2018 20:10:22 +0000 Erken yaşta kırışıklık : Bireyler alınlarında, ellerinde ve yüzünü farklı bölgelerinde kırışıklık sorununa yaşının çok erken olmasına karşın karşılayabilmektedir. Bu sorun birçok nedenden ötürü kaynaklanabilmekte Erken yaşta kırışıklık : Bireyler alınlarında, ellerinde ve yüzünü farklı bölgelerinde kırışıklık sorununa yaşının çok erken olmasına karşın karşılayabilmektedir. Bu sorun birçok nedenden ötürü kaynaklanabilmektedir. Öncelik olaraktütün ve benzeri ürünlerini tüketmek cildinizi yıpratır ve kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bununla beraber vücuttaki vitamin eksikliği ve çevresel faktörler önemli rol oynamaktadır. Erken yaşta kırışıklık bir gen rahatsızlığı olabilse de vücudumuzda vitaminlerle beraber gün ışığını görememe ve cildin yeteri kadar nemlendirilmemesi başlıca nedenleri arasındadır

Genlerde bulunan erken yaşta kırışıklık

Genç yaşlarda bireylerin ciltleri sıkı, nemli ve pürüzsüz bir cilde sahiptirler. Lakin bu konuda gende çok önemli bir husustur. Bireyin bu rahatsızlığıyla beraberinde bir hastalığının olup olmaması, iş ve ev hayatının aşırı ve stresli olması, yaz aylarında veya iş icabında güneşe çok fazla maruz kalma gibi durumlar bireylerde erken yaşta kırıklığa neden olabilmektedir. Vücudumuza aldığımız her besinin hem cildimiz hem de sağlığımız açısından önemi tartışılmaz bir husus. Bunun için cildinizi daha diri ve güçlü göstermek adına c vitamini turunçgiller alarak fayda sağlayabilirsiniz. Kış aylarında yaklaşık olarak iki litre, yaz aylarında üç litre su tüketimi hem cildinizi hem de sağlığınızı koruyacaktır. Eczanelerde yada alışveriş merkezlerinde cildinize uygulamak üzere aldığınız sabunların nötr özellikte olduğunda çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Cilde direkt temas eden sabun gözenekleri tıklayabilirsiniz. Ani bir şekilde kilo alıp vermekten kaçınmalısınız Lakin cildiniz buna adapte olmakta zorlanacak ve çökecektir. 

Erken yaşta kırışıklık için doğal formüller: 

Her gün avokado ve kakao yağını kırışıklık rahatsızlığı olan cildinize yavaş ve nazik bir biçimde uygulayarak yedirin bunu sık olarak kullandığınız takdirde faydasını göreceksiniz. Bununla beraber vücuttaki vitamin eksikliği gidermek adına doğal meyve ve sebzeleri tüketmeyi unutmayın. Bazı eczanelerde veya alışveriş merkezlerinde bulabileceğiz hint yağını kaz yağını önlemek amacıyla cildinize nazikçe yedirin.
]]>
Salatalık Göz Altı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/salatalik-goz-alti-kirisikliklari.html Thu, 15 Nov 2018 20:32:59 +0000 Salatalık Göz Altı Kırışıklıkları, vitamin ve mineral deposu olan salatalığın içerdiği zengin maddeler; cildin yenilenmesine kaynaklık ederek göz altında oluşan kırışıklıkları kısa sürede ortadan kaldırır. Salatalı Salatalık Göz Altı Kırışıklıkları, vitamin ve mineral deposu olan salatalığın içerdiği zengin maddeler; cildin yenilenmesine kaynaklık ederek göz altında oluşan kırışıklıkları kısa sürede ortadan kaldırır. Salatalığın püre haline getirilmesi veya ince bir şekilde halka halka doğranıp göz altı bölümüne yerleştirilmesi bu noktada oluşan çizgisel oluşumların yok olmasına yardımcı olacaktır. Kendisinin olduğu kadar kabuklarında da değerli maddeler barındıran salatalık ölü hücrelerin cilt tabakasından arındırılıp kırışıklıkların yerini dolgun doku hücrelerinin almasını sağlamaktadır. Öte yandan göz altında oluşan morarma, deri pullanması ve kılcal damarların yok olması yönünden de fayda sağlar. Söz konusu bu değerli ürün tek başına katkısız bir şekilde cilde uygulanmalıdır. Aksi taktirde hassas yapılı göz altı bölgesinin tahriş olmasına sebebiyet verir. 

Salatalık göz altı kırışıklıkları  önemi 

Salatalık göz altı kırışıklıkları açısından oldukça değerli bir bitkisel çözüm yoludur. Özellikle yetişkin insanlarda görülen bu sağlık problemi bazı genç yaştaki insanların sağlıksız beslenmeleri ve kötü hava koşullarıyla birlikte yoğun stresli yaşam sürdürmeleri nedeni ile erken yaşta göz altı kırışıklığı yaşanmasına sebep olur. Yaş faktörü bahse konu olan bu kırışıklığın giderilmesi bakımından son derece önemlidir. Yer çekimine karşı direnemeyen vücut deri yüzeyinde kırışıklık meydana getirir. İhtiyar insanların salatalık maskesi ile göz altında oluşan kırışık deri yapısını yok etmeleri mümkün değildir. Bu hususta sadece cilt bakımı yönünden katkı sağlanmış olur. Aktif cilt dokusu sürekli kendini yenilediğinden göz altı kapsamında salatalık uygulamasıyla birlikte ihtiyacı olan nem dengesini karşılar.

Salatalık göz altı kırışıklıkları uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Vücudun önemli ve hassas nitelikli bölgelerinden olan göz altı salatalık uygulamasının doğru bir şekilde yapılmasıyla kırışıklıklara maruz kalmaz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi salatalığın küflü olmaması yönündedir. Taze olmayan salatalık içerisinde bakteri barındırır. Bulaşıcı özellikteki bakteriler cilde yerleşerek dokunun hasar görmesine neden olur. Bu yüzden salatalığın organik ve taze olması sağlık açısından oldukça önemlidir. İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise salatalığın püre haline getirildikten sonra saatlerce dış ortamda bekletilmemesi yönündedir. Göz altı kırışıklıklarına uygulamak için hazır hale getirilen salatalık olası mikroplara maruz kalmadan direk cilt katmanına ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Diğer yandan salatalığın göz içi ve yakın çevresine uygulanması doğru değildir. Bu hususta kirpiklere temas etmeden alt kısma uygulama yapmak sağlıklı bir göz altı oluşumuna kaynaklık eder.
]]>
Göz Kenarı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-kenari-kirisikliklari.html Fri, 16 Nov 2018 12:46:41 +0000 Göz kenarı kırışıklıkları, yüz kırışıklıkları arasında en kolay ve hızlı kırışan bölgesidir.Bazen genetik nedenler, bazen doğrudan güneşe maruz kalmak, bazen de sağlıksız beslenmek bile bu kırışıklıklara neden Göz kenarı kırışıklıkları, yüz kırışıklıkları arasında en kolay ve hızlı kırışan bölgesidir.Bazen genetik nedenler, bazen doğrudan güneşe maruz kalmak, bazen de sağlıksız beslenmek bile bu kırışıklıklara neden olabilir. Yüzümüzün diğer yerlerine göre, göz çevremiz, daha hassas ve ince cilde sahiptir. Kırışıklıklar ve tahriş bu bölgede daha çok oluşur.

Göz kenarı kırışıklıkları, güldüğümüzde, yüz mimiklerimizi kullandığımızda, gözlerimizi ovuşturduğumuzda ve hatta yüz üstü uyuduğumuzda bile göz kırışıklıkları oluşabilir. Bu nedenle yüzümüz için kullandığımız en yararlı maskeyi dahi göz çevresine uygulayamaya biliriz. Örneğin, limon içeren bir maske yüzümüze iyi gelir. Ancak göz çevresi hassas olduğundan dolayı kurutup tahriş edebilir. Yüz için üretilen bir çok kozmetik ürünlerinin uyarı bölümününde de göz çevresi için kullanılmaması talimatında bulunulmuştur.

Göz kenarı kırışıklıkları, bir çok kişinin özellikle kadınların korkulu rüyası olmuştur. Ancak bu göz kenarı kırışıklıklarını azaltma ve kurtulmada çaresiz değilsiniz. Göz kenarı kırışıklıklarıyla başa çıkmada en büyük adım göz çevrenizin kuru kalmamasını sağlamanızdır. Düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Ayrıca, Piyasada bu kırışıklıklar için bir çok ürün bulunmaktadır. Ancak kozmetik bir ürün yerine doğal olan ürünler kullanmak, hassas olan bu bölge için daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Göz kenarı kırışıklıkları için uygulanabilecek doğal yöntemler 
 • Doğal Zeytinyağı: Güzelliğe en büyük destek zeytin yağından. Tabi doğal olduğundan emin olmalısınız. Muhteşem nemlendirici özelliği, cildinizin nem dengesini sağlayacak ve kırışıklıkların 1 numaralı oluşum sebebini ortadan kaldıracaktır.
 • Kayısı Çekirdeği Yağı: Kayısı çekirdeğinin içerisinde bulunan A vitamini, kırışıklıklara iyi gelmesinin yanında lekelere de birebir etkilidir. 
 • Yumurta Akı Maskesi: Yüksek protein deposu olan yumurta, cildi besleyerek sıkılaşmasını sağlar.
 • Salatalık Maskesi: A ve C vitamini bakımından zengin olan salatalık, cildi temizler, nemlendirir ve dinlendirerek ışıltısını kazanmasını sağlar.
 • Bal Maskesi: Yüksek nemlendiri olan doğal bal, göz kenarı kırışıklıkları yüksek etkiye sahiptir.
Göz kenarı kırışıklıkları için uygulayabileceğiniz bu doğal yöntemler size etkili koruma sağlayacaktır. Ayrıca, göz temizliğine gerekli özeni gösterir, güneş gözlüğü takar, bol bol su tüketip cildinizin susuz kalmasını engeller ve düzenli uyku uyuyarak göz çevresi kırışıklıklarıyla savaşta etkili olabilirsiniz.
]]>
Avakado Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/avakado-kirisiklik-maskesi.html Sat, 17 Nov 2018 12:45:50 +0000 Avokado Kırışıklık Maskesi, son dönemlerde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan ve vücut için muhteşem bir canlandırma, onarım ve yenileme işlemleri için kullanılan mucizevi meyve avokado. Yemek, içecek, salata, tatlı ve Avokado Kırışıklık Maskesi, son dönemlerde ülkemizde de oldukça yaygınlaşan ve vücut için muhteşem bir canlandırma, onarım ve yenileme işlemleri için kullanılan mucizevi meyve avokado. Yemek, içecek, salata, tatlı ve bebek yemeklerinde kullanılan bu meyvenin faydaları saymakla bitmez. Ana vatanı Orta Amerika olan meyvenin adı "Timsah Armudu" diye de bilinir. 1970 yıllarda ise ülkemizde yetiştirilmeye başlanmıştır. Avokado, içerisinde bulunan yağlar ve E vitamini sayesinde cildi beslediğini, lentigo ve ciltte oluşan lekelere iyi geldiği bilinir. 

Avokado Kırışıklık Maskesi İçin Gerekli Malzemeler 
 • 1 Avokado
 • 1 su bardağı su
 • Bir buçuk tutam (7-8 gr) Aynı Safa Bitkisi
Avokado Kırışıklık Maskesi Yapılışı: Aynı Safa bitkisi ve bir su bardağı su 5 dakika hafif ateşte kaynatılır. Diğer taraftan Avokado soyulur ve çekirdeği çıkarılır. Bir kaseye alınır ve iyice ezilir. İçine kaynamış ve soğumuş olan sudan 2 tatlı kaşığı konur. İyice karıştırılır ve krem haline getirilir. Maskemiz hazır, uygulanabilir cilde.

Sabun ile iyice temizlenmiş olan yüz, boyun, dekolte ve ellere önce avokadonun soyulan kabuğu ile ovulur. Ardından cilde sürülür. En az 1 saat bekletilir. Zamanınız varsa 2 saat bekletmeniz daha etkili olacaktır. Ilık su ile durulanır. Bu maske hafta da iki kere uygulandığında bir ayda etkisi çok net bir şekilde görülecektir.
]]>
İbrahim Saraçoğlu Kırışıklık https://www.kirisiklik.gen.tr/ibrahim-saracoglu-kirisiklik.html Sat, 17 Nov 2018 15:19:01 +0000 İbrahim Saraçoğlu kırışıklık, ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan karışıklık problemlerin giderilmesi için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle tıbbi tedavilerin yanı sıra yapılacak evdeki uygulamalar ile öze İbrahim Saraçoğlu kırışıklık, ilerleyen yaşa bağlı ortaya çıkan karışıklık problemlerin giderilmesi için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle tıbbi tedavilerin yanı sıra yapılacak evdeki uygulamalar ile özellikle cilt bölümünde bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Kırışıklıkların güneş etkisi, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, cilt hastalıkları, yaşa bağlı problemler gibi sebeplerden dolayı oluşmasına sebebiyet verir. 

İbrahim Saraçoğlu kırışıklık kürleri

Keten tohumu kürü: Keten tohumunun içerisinde bulunan bileşenler sayesinde cilt üzerinde peeling etkisi yaptığı belirtilmektedir. Bu sebepten dolayı ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça faydalıdır. İki fincan suyun içerisine, bir çorba kaşığı keten tohumunun ilave edilmesinin ardından yarım saat bekletilmesi gerekir. Yarım saat sonra mikserden geçirilerek krem haline getirilen keten tohumunun kırışıklık olan bölgeye uygulanması sağlanır. Bu uygulamadan yarım saat sonra cildin ılık suyla yıkanmasını ardından keten tohumu kürü maskesi tamamlanır. Ardından uygulanacak nemlendirici ile ciltte parlaklık sağlanır.

Yumurta kürü: Ciltte bulunan kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Düzenli kullanılması gerekir. Bunun için 1 adet yumurta akının bir yemek kaşığı bal ile karıştırılmasının ardından temiz cilde sürülmesi gerekir. Bu uygulamanın 20 dakikaya kadar cilt üzerinde beklemesinin aradığında ılık su ile cildin iyice durulanması gerekir. Yapılan bu uygulamanın haftada 2 kez uygulaması cilt üzerinde inanılmaz değişiklikler sağlarken; kırışıklıkları giderir.


Elma kürü: Ciltteki kırışıklığı giderir. Ayrıca kırışıklık olan başka bölgelerde de uygulanmasında sakınca yoktur. Bunun için bir elmanın soyularak blender dan çekilmesi gerekir. Ardından içerisinde bir yemek kaşığı kaymak eklenmesi ile karıştırmasın arasından temiz cilde uygulanması gerekir. 15 dakika sonra ciltte bekledikten sonra maskelerin ılık su ile yıkanmasının ardından ciltte inanılmaz değişiklikler fark edilir. Kaymağın içerisinde bulunan bileşenler sayesinde cildi nemlendirme ve yumuşatma özelliği bulunur. Ayrıca cildin elastikiyetinin artırılmasını destekler. Bu sebepten dolayı kırışıklıklar için oldukça etkilidir.

Badem yağı kürü: Badem yağı içerisinde bulunan bileşenler sayesinde cildin yorgunluğun giderilmesini desteklerken; içerdiği protein ve vitaminler bakımından cildin kırışıklıkların giderilmesine fayda sağlar. Bunun için bir kaşık acı badem yağının bir kaşık pirinç unu ve bir adet yumurta sarısı ile birlikte karıştırılmasının ardından macunsu bir kıvam elde edilir. İsteğe bağlı olarak içerisine bir yemek kaşığı süt ilave edilmesi de fayda sağlar. Banyo yapmadan önce temiz cilde masaj yapılarak yedirilmesinin ardından yarım saat sonra banyo yapılması ile ciltte inanılmaz değişiklikler gözlenir. Haftada bir uygulanması tavsiye edilir.
]]>
Kırışıklık İçin Yağ https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-icin-yag.html Sun, 18 Nov 2018 04:07:47 +0000 Kırışıklık İçin Yağ, Cildimiz bağışıklık sistemimizin bir üyesidir. Bizi olumsuz dış etkenlerden korur. Canlı cansız her şeyin yaşlanması gibi canlı hücre dokularından oluşan cildimizde zamanla yaşlanır ve kır Kırışıklık İçin Yağ, Cildimiz bağışıklık sistemimizin bir üyesidir. Bizi olumsuz dış etkenlerden korur. Canlı cansız her şeyin yaşlanması gibi canlı hücre dokularından oluşan cildimizde zamanla yaşlanır ve kırışıklıklar başlar. Bu durumda kırışıklıklar için yağ kullanmak gerekir. 

Kırışıklık için yağ önerileri

Ceviz yağı, Havuç yağı, Argan yağı, Çörek otu yağı, Jojoba yağı, Gül yağı, Kayısı çekirdeği yağı, Papatya yağı, Lavanta Yağı, Zeytin yağı, Susam Yağı, Limon kabuğu yağı, Portakal kabuğu yağı kırışık tedavisinde oldukça etkilidir. Bunlarda bazıları aşağıda açıklanmıştır.

Ceviz yağı, Ceviz oldukça zengin bir içeriği sahiptir. Bu haliyle cilt dokularının gençleşmesini, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Kırışıklıklar için ceviz yağı kullanan kişilerde ciltlerinde parlaklık değil ama doğal canlı bir görünüm oluşmaktadır.

Argan yağı, cilt kırışıklıkları için önemli bir yağdır. Tropik iklim bitkisi olan Argan limona benzer meyvelerinden elde edilen yağ ile E vitamini yönünden zeytinyağından üç kat daha etkilidir. Fakat zeytinyağının sürüldüğünde oluşan parlaklık, argan yağında daha az oluşmaktadır. 

Avakado yağı, içeriğinde bulunan bir çok değerli yağ ve ABDE vitaminleri cilt kolojen yapısının canlanmasını sağlayarak, özellikle yaşlı kimselerin ciltlerinin gençlenşmesini, göz çevresinde ki kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Buğday yağı, E vitamini denince ilk akla gelen yağlardan biridir. E vitamininin yanında A ve D vitaminleriyle yüksek miktarda lesitin ve protein kırışık, çatlak ve kuru ciltler için oldukça etkilidir. Yüksek içerik hücre yenileyici özelliğe sahip olduğundan sürüldüğünde kısa sürede kırışık giderici olarak kullanılır. 

Zeytin yağı, İçeriğinde bulunan yüksek E vitamini içeriği sayesinde cilt dokularının canlanmasını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak kolojen oluşumu artar. Bu durumda ciltteki kırışıklıklar azalacak cilt genç bir görünüm kazanacaktır. 

Jojoba yağı, İnce çizgilerin giderilmesinde oldukça etkili olan bu yağ, bayanlarda karın ve diğer bölgelerdeki çatlakların tedavisinde oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. 
]]>
Evde Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/evde-kirisiklik-kremi.html Sun, 18 Nov 2018 09:59:03 +0000 Evde kırışıklık kremi; eczanelerde veya marketlerde satılmakta olan kimyasal içeriklere sahip kırışıklık kremleri cilde iyi gelmek şöyle dursun aksine zarar vermektedir. Bu yüzden evde kendi kırışıklık kremlerini hazırlaya Evde kırışıklık kremi; eczanelerde veya marketlerde satılmakta olan kimyasal içeriklere sahip kırışıklık kremleri cilde iyi gelmek şöyle dursun aksine zarar vermektedir. Bu yüzden evde kendi kırışıklık kremlerini hazırlayarak zarar görmemiş ve doğal bir cilde kavuşabilirken hem de cep yakan kimyasal kremlerin fazla maliyetlerinden kurtulmuş olurlar. Dışarıdan doğal kremler temin etmek de yüklü maliyetlere sebep olabilmektedir. E vitamini içeren malzemeler kullanmak cildi gençleştirecek ve daha diri gösterecektir. Evde kırışıklık kremi hazırlanırken bayanlar kendi cilt tiplerini özelliklerini dikkate alarak karışımlar elde etmelidirler.

Evde kırışıklık kremi hazırlamak için gerekli malzemeler;

Birinci tarif;
 • 50 ml hindistan cevizi yağı 
 • 15 ml E vitamini
 • 15 damla lavanta suyu
 • 60 ml balmumu
İkinci tarif;
 • Dört çay kaşığı vazelin
 • İki çay kaşığı organik bal
 • İki adet yumurta sarısı
 • İki çay kaşığı zeytin yağı
Evde kırışıklık kremi hazırlanışı

Hazırlanmış olan kremler eski ve boş olan krem kutarında muhafaza edilebilirler. Hazırlanan karışımın kısa sürede bozulmaması için buz dolabında muhafaza edilmesi daha doğru bir yöntem olacaktır. Hindistan cevizinin yağ oranı fazladır ve aynı zamanda ciltte çabuk emilim gösterir. Kuru cilde sahip olanlar hindistanın cevizi yağının miktarını biraz daha arttırabilirler fakat yağlı bir cilde sahip olanlar tam aksine hindistan cevizi yağının oranını düşürmelidirler. Vazelin de bilindiği üzere çatlaklara ve kırışıklıklara iyi gelmektedir bu karışım sayesinde vazelin daha etkin bir konuma yükselecektir. Bu karışım kısa bir zaman sonra cildin kusursuz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. 
]]>
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-icin-maske.html Mon, 19 Nov 2018 09:30:15 +0000 Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske; göz altında oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileridir. Kalıtsal faktörler, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, sigara tüketimi gibi sebeplerden dolayı kırışıkl Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske; göz altında oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileridir. Kalıtsal faktörler, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, sigara tüketimi gibi sebeplerden dolayı kırışıklık oluşumu daha erken yaşlara taşınabilir. Güneşe çıkıldığı zaman güneş gözlüğü kullanmak, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanmak, şapka kullanmak ve sigaradan uzak durmak gibi etkenler kırışılık azaltmaya yardım eder. Evde bulunan malzemelerden kolayca hazırlayacağınız maskeler hem çevredeki olumsuz faktörlerin cildinize verdiği zararı azaltır hemde yaşlanmaya bağlı olarak gelişen göz altındaki kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi; A vitamini ve karoten içeren havuç ile hazırlanan maske antioksidan görevi görür ve cildi temizler, ciltte oluşacak yeni hücreyi destekler ve serbest radikaller ile savaşmaya yardımcı olur. 

Yapılışı: 2 adet havucun suyu sıkılır. İçerisine 1 çay kaşığı badem yağı eklenir ve karıştırılır.Elde edilen karışımı 2 saat kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra karışımı göz altlarınıza uygulayın ve yarım saat bekletin ve temizleyin. Günde iki kez uygulanabilir.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi: A, C ve b6 vitamin kaynağı olan muz cildi yaşlanma etkilerine karşı korumaya yardım eder. 

Yapılışı: 1 adet erişmiş muzu kaşık yada çatalla iyice ezin, üzerine 1 yemek kaşığı gül suyu ekleyin ve karıştırın. Hazırlanan karışım direk olarak göz altlarına sürülebilir. Otuz dakika bekletildikten sonra su ile durulayın.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Lahana Maskesi: Göz altında bulunan kırışıklıklar için yaygın olarak kullanılan lahana maskesi antioksidan görevi yapar ve içeriğindeki C vitamini ile uygulanan bölgede kan akışını hızlandırır. 

Yapılışı: 2 tane lahananın yaprakları iyice ezilir ve suyu çıkarılır. 1 tatlı kaşığı bal eklenir ve karıştırılır. Yaprakları rondodan geçirdikten sonra direk olarakta işleme alabilirsiniz. Göz altına uygulayın, 20 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Patates Maskesi: Patates C, B6 ve B3 vitaminleri bakımından zengindir ve bu özelliği sayesinde göz altında bulunan kırışıklıklar ve göz yorgunluğu tedavisinde yardımcıdır. 

Yapılışı: 1 adet büyük boy patates rendelenir. Sonra ortadan ikiye, iki eşit parça haline getirin ve tülbente sarın. Bu tülbent torbalarını göz altlarına koyun ve yarım saat bekletin. Haftada 2-3 defa uygulanabilir. 3-7 hafta geçtikten sonra olumlu sonuç almaya başlarsınız.
]]>
Zeytinyağı Göz Altı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/zeytinyagi-goz-alti-kirisikliklari.html Tue, 20 Nov 2018 02:11:13 +0000 Zeytinyağı Göz Altı Kırışıklıkları, aynanın karşısına geçip gülümseyin ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar göz çevresi kaslarımızın mimik hareketlerimizin sonucunda kasılıp gevşemesi esnasında ortaya çıka Zeytinyağı Göz Altı Kırışıklıkları, aynanın karşısına geçip gülümseyin ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar göz çevresi kaslarımızın mimik hareketlerimizin sonucunda kasılıp gevşemesi esnasında ortaya çıkarak ve zamanla izler derinleşerek kırışmaya başlar.Kırışıklıklar bayanların korkulu rüyası olmuştur.Bu göz kırışıklığı için kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal yöntemler mevcuttur ve bunları kolaylıkla evinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerdir.

Neredeyse her derde deva olan zeytinyağı göz altı kırışıklığı için mucizevi bir yöntemdir. Göz altı kırışıklığı herkesin en başta tercih ettiği doğal yağlardan biridir.Harika bir nemlendirici özelliği olması, göz altı kırışıklığını azaltacaktır.

Zeytinyağı Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Uygulanır

Zeytinyağı göz altı kırışıklığını yavaşlatıp azaltmak için 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağını bir pamuk yardımıyla göz altı ve çevresine uygulayın gece boyunca yüzünüzde tutun.Böylelikle gün boyu yüzünüz nem oranını ayarlayacaktır. Zeytinyağında yüksek miktarda antioksidan içerdiğinden cildinizin yaşlanmasını geciktirip ve cilt hücrelerinize zarar veren, kırışıklık ve lekelere neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getirir.
 
Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yağların fazla kullanımı ciltte beze oluşumuna neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz kürleri yaparken bir ay gibi bir süre ara vermeniz cildi dinlendirmek adına faydalı olacaktır.
]]>
Kaş Arası Kırışıklık https://www.kirisiklik.gen.tr/kas-arasi-kirisiklik.html Tue, 20 Nov 2018 07:37:54 +0000 Kaş Arası Kırışıklıkları, Kaş arasında da kırışıklık olur mu demeyin evet olur. Kişinin mimik veya ifade hareketlerinin uzun yıllar devam etmesi sonucunda kaşlarını çatma dediğimiz hareket sonucunda istemeyerek kaş aras Kaş Arası Kırışıklıkları, Kaş arasında da kırışıklık olur mu demeyin evet olur. Kişinin mimik veya ifade hareketlerinin uzun yıllar devam etmesi sonucunda kaşlarını çatma dediğimiz hareket sonucunda istemeyerek kaş arasında kırışma olacaktır. Kırışıklıklar cildin parlaklığını kaybetmesi sonucunda olmaktadır. Ciltteki kolajen ve elastin liflerin azalması ve zayıflaması sonucunda cilt yaşlanacaktır. Kaş arası kırışıklık bazı kişilerde yaz aylarında güneşin fazla gelen ışınları nedeniyle de oluşabilmektedir. Kaş arası kırışıklığı olmaması için kişinin güneş gözlüğü kullanması şarttır. Cilt yaşlandıkça kaşlardaki elastikiyet kaybolacaktır. Kişinin sürekli aynı hareketi yapması sonucunda kaslar gerginleşmektedir. Yaşlanmaya hazır olan ciltte de kaş arasında bir çizgi oluşacaktır. Kişinin kaş hareketi sonucunda yıllar geçtikçe çizgi derinleşecek ve deri sanki kırılmış gibi duracaktır. Kaşlara kişi egzersiz hareketleri yaparak çizgilerin derinleşmesini engelleyebilmektedir.

Kaş Arası Kırışıklık İçin Ne yapılmalı; Kullanacağınız nemlendirici kaş arasındaki çizgileri veya kırışıklıkları gidermeyecektir. Fakat kullanacağınız nemlendirici cildinizi nemlendirerek kaş arası kırışıklıkların en az şekilde görünmesini ve daha derin çizgiler oluşmasını önleyecektir. İfade çizgileri dediğimiz kırışıklıklar belirmeye ve kalıcı olmaya başlayarak kişinin yüzünün bir parçası olarak kalacaktır. Kaş arası kırışıklığına kişi botoks yaptırabilmektedir. Botoks doktor tarafından yapılan kas içine enjekte edilen bir işlemdir. Kas sinir arasındaki sinyal iletimini bloke ederek kaş arasını pürüzsüz gösteren bir uygulamadır. Botoks enjekte edildikten sonra 4-5 ay kadar zamanla kaş arasında kırışıklık izi olmayacaktır. Daha sonra botoksun yeniden yapılması gerekmektedir. Botoksun yetmediği yerde kaş arası kırışıklık için  doldu yapılması gerekecektir. Bunların yanı sıra nemlendirici kullanmayı kişinin alışkanlık haline getirmesi gerekmektedir. Böylece kaş arası kırışıklıkları daha derin çizgilere dönüşmeyecektir.
]]>
Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir https://www.kirisiklik.gen.tr/yuz-kirisikligina-ne-iyi-gelir.html Wed, 21 Nov 2018 05:29:42 +0000 Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir; yüz kırışıklığı yaşa, dış etmenlere, beslenmeye bağlı olarak yüz dersinin gerginliği esneyerek çizgiler, yarıklar şeklinde kırışmasına yüz kırışıklığı denir. Yüzde ol Yüz Kırışıklığına Ne İyi Gelir; yüz kırışıklığı yaşa, dış etmenlere, beslenmeye bağlı olarak yüz dersinin gerginliği esneyerek çizgiler, yarıklar şeklinde kırışmasına yüz kırışıklığı denir. Yüzde oluşan kırışıkların birçok sebebi vardır. 

Yüz kırışıklığı sebepleri;
 • Yaşlılık
 • Vücudun sıvı eksikliği 
 • Soğuk ve sıcak
 • Vitamin ve mineral eksikliği
 • Stres ve depresyon 
Yüz kırışıklığında kırışıklıklar mücadele etmekte yapılacak ilk iş yüzü nemlendirme yapmaktır. Bunun yanı sıra kırışıklığa sebebiyet veren stres ve depresyon hallerinde kurtulmaktır. Yaşlılığa bağlı kırışıklıkların düzeltilmesi zordur. Ancak sıvı eksikliğine bağlı olan, vitamin ve mineral eksikliğine bağlı olan kırışıklıkların düzeltilmesi daha kolaydır. Vücudun sıvı ihtiyacına bağlı olarak oluşan kırışıklıklarda bol bol su içilmesi sıvı gıdalar tüketilmesi gereklidir. Vücudun vitamin ve mineral eksiği giderilmeli destekleyici ilaçlar alınmalıdır. 

Yüz kırışıklığına ne iyi gelir;
 • Yüz maskesi uygulama
 • Kırışıklık açıcı yüz kremleri ile masaj
 • İlaç uygulamaları
 • Botoks
 • Estetik ameliyat 
Kırışıklık önlemede uygulayacağınız basit yöntemlerle yüzde oluşan kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Eczanelerde satılan nemlendirici ve gerdirici yüz kremlerini günlük masaj şeklinde uygulama yaparak kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmak kırışıklıklara sebep olacağından, güneşli havalarda dışarı çıkarken veya tatilde güneşlenirken güneş kremleri kullanınız. Özellikle bu güneş kremlerinin en az otuz faktöriyel olmasına dikkat ediniz. Evde hazırlayacağınız yüz maskeleri de yüz kırışıklıklarına iyi gelir. Bu hazırlayacağınız maskelerin bitkisel içerikli olmasına dikkat ediniz. Kimyasal maskeler içeriğinden dolayı ciltte tahrişlere ve kuruluğa neden olur. Yüzdeki kırışıklığın nedeni herhangi bir hastalığın yan etkisi de olabilir. Basit uygulamalar ile geçmeyen ve giderek ilerleyen kırışıklar beklenmeyen bir hastalığın habercisi olabilir. Bu konuda cildiyeci veya dahiliye hekimine muayene olmada fayda var. 

Yüz kırışıklığına ne iyi gelir, alınabilecek önlemler;
 • Yaşlılığa bağlı kırışıklıkların tedavisinde de botoks ve estetik ameliyatı gibi işlemler uygulanmaktadır. Buradaki estetik ameliyatının ve botoksun amacı yüzdeki kırışıklıkların açılıp gerdirilmesi ile kırışıkların iyileşmesi amaçlanmaktadır. 
 • İyi bir sağlıklı beslenmemiz yoksa ve yeterince sıvı tüketmiyor isek kırışıklıklar oluşur. Yeme ve içmenize dikkat edin. 
 • Kırışıklıkları önleme konusunda günün stres ve yorgunluğunu azaltıcı şeyler yapın. Bu konuda sade bir kahve içebilir veya hoşunuza giden meyve ve tatlılar tüketebilirsiniz. Bu sizi mutlu edecektir ve stres ve yorgunluğunuzu alacaktır.
 • Kırışıklıkların oluşmasında uykusuzlukta çok önemlidir. Uyku düzeninizi asla bozmayın, erken yatıp erken kalkmaya dikkat ediniz.
 • Aşırı sigara ve alkol tüketimi de yüzde kırışıklıklara sebep olmaktadır. Bu gibi kötü alışkanlıklarınızı azaltın yada bırakın. 
 • Sevdiklerinizle hoşça vakit geçirin bu sizi mutlu edecek ve yüzünüzde gülme yaratacaktır. Gülme yüz kaslarını çalıştırmada çok iyi bir spordur. Gülme sayesinde yüz kasları en iyi şekilde çalışır ve kırışıklıkları önlemede iyi bir yöntemdir.  
]]>
Boyun Kırışıklığı İçin Egzersiz https://www.kirisiklik.gen.tr/boyun-kirisikligi-icin-egzersiz.html Thu, 22 Nov 2018 05:09:40 +0000 Boyun kırışıklığı için egzersiz, Hemen hemen her insanın vücudunda, yüzünde, ellerinde, göz altı çevresinde ve boyun bölgesinde sıkça kırışıklık ile karşılaşılmaktadır. Bu durumun çeşitli nedenleri bulunsa da en Boyun kırışıklığı için egzersiz, Hemen hemen her insanın vücudunda, yüzünde, ellerinde, göz altı çevresinde ve boyun bölgesinde sıkça kırışıklık ile karşılaşılmaktadır. Bu durumun çeşitli nedenleri bulunsa da en önemli faktör yaştır. İlerleyen zamanlarda kişinin ömründen ömür götürür iken yüzde ve boyun bölgesinde de kırışıklık oluşmasına neden olur. Çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen bu kırışıklık kişide hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz sonuçların doğmasına sebep olur. Bu durum oldukça kötüdür. Çünkü kişi kendini mutsuz, huzursuz, yaşlı ve yorgun hisseder. Aslında yılların vermiş olduğu bu kırışıklıkların her birinin ayrı ayrı birer anlamı vardır. Hem iyi hem de kötü anıların hayata vermiş olduğu zorluk kişide boyun bölgesinde kırışıklık oluşumuna neden olur. Fakat bu durum boyun kırışıklığı için egzersiz yapılmasına engel değildir. Bu kırışıklıklardan rahatsız ve mutsuz olan bir kişi boyun kırışıklığı için egzersiz yapabilir.

Boyun bölgesi için egzersiz çok faydalı olabilir. Bunun yanında boyun kırışıklıkları için lazer tedavileri veya kozmetik ürünler de boyun kırışıklıklarına iyi gelerek kişinin kendisini daha mutlu olmasını sağlar. Ayrıca bu kozmetik ürünler hem çok pahalı değildir, hem de oldukça kısa bir süre içerisinde kırışıklıklara çözüm yolu bulmaktadır. Fakat boyun kırışıklıkları için yapmış olduğunuz egzersizleri düzenli ve saatinde yapmalısınız. Aksi takdirde beklediğiniz sonucu alamazsınız. Bu durumda da boyun kırışıklıklarınız geçmez.

Boyun kırışıklığı için egzersiz nasıl yapılır

İlk olarak bu egzersizleri açıklamadan önce bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Çünkü boyun ile ilgili herhangi bir hastalığı olan kişinin çok dikkatli olması gerekir. Aksi takdirde boyun fıtığı gibi rahatsızlıkların artmasına neden olur. Boyun kırışıklığı için yapılabilecek egzersizler:
 • İlk yapmanız gereken şey ağzınızı yuvarlak bir hale getirin. Bu hareket kişinin bütün kaslarının harekete geçerek çalışmasını sağlar.
 • Daha sonra ikinci olarak kişi çenesini yukarı doğru kaldırarak boyun bölgesinin gerdirilmesi sağlanır. 
 • Spor yaparken yapmış olduğunuz gerdirme hareketlerini yapın. Bunun yanında kişi boyun bölgesini yukarıya kaldırarak gerdirmelidir.
 • Ayrıca sağa sola hareketler yaparak boyunda meydana gelen kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilirsiniz.
]]>
Kırışıklık Giderici Krem https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-giderici-krem.html Thu, 22 Nov 2018 19:18:04 +0000 Kırışık giderici krem, kırışıklık bir hastalık ya da belirtisi değildir. Kırışıklık yaşla beraber oluşan, yaşlılık belirtisi olarak tanımlanır. Kırışıklık tamamen engellenmez, ancak bazı ürünler ve b Kırışık giderici krem, kırışıklık bir hastalık ya da belirtisi değildir. Kırışıklık yaşla beraber oluşan, yaşlılık belirtisi olarak tanımlanır. Kırışıklık tamamen engellenmez, ancak bazı ürünler ve bakım sayesinde seyri yavaşlatılabilir. Ciltte meydana gelen kırışıklık cildin kuruması ve ciltte albümin birikimi nedeniyle ortaya çıkmaya başlar. Yanlış beslenme, hareketsiz bir yaşam tarzı, stres, alkol-sigara-madde kullanımı kırışıklığı tetikleyen etkenlerdir. Bununla beraber şok diyetler de kırışıklığı tetikleyerek seyrini hızlandırabilir. Ciltte meydana gelen kırışıklıklar için kozmetik kırışıklık giderici kremler ve evde hazırlanan kırışıklık kremleri kullanılabilir. Kırışıklık giderici krem kullanılarak cilt üzerinde etkili sonuçlar alınabilir.Yazımın devamında kırışıklık giderici krem çeşitlerini bulabilirsiniz.

Kırışıklık giderici krem çeşitleri

zuccari Penelope Havyarlı Antiaging Kırışıklık Giderici Krem: Adından da anlaşılabileceği gibi kremin ana maddesi havyardır. Cilde sürüldüğünde en derin katmanlara kadar nüfus ederek kırışıklığa yol açan dokunun onarımını sağlar. Cildin daha diri ve genç görünmesini sağlar. Kırışıklık haricinde cildi nemlendirerek kırışıklığa sebep olan kurumayı engeller.

Loreal Paris Kırışıklık Giderici Gece Kremi: Genç cilt hayali kuranların kullanabileceği kırışıklık giderici bir kremdir. Hücre yenilenmesini sağlar. Krem gece kullanım için uygundur. Cilt temizlendikten sonra uygulanması tavsiye edilir. Gece yatarken uygulanıp, sabah kalkıldığında duru bir cilt elde edilmiş olur.

Gutto İnci Krem: Kolajen yapıya sahip olan krem cilt dokusunu tamir etmek ve yenilemek için kullanılabilir. Ciltte kırışıklıkları gidererek görünümlerini azaltır. İçeriği sayesinde cildin daha genç ve diri görünmesini sağlar. Aynı zamanda cilt tonunu eşitleyici etkisi vardır. Gutto inci krem kullanılmaya başlanmadan önce alerjik bir tepkimeye karşı bilek içinde test edilmelidir.

Anew Reversalist Krem: Kırışık giderici krem özellikle 35 yaş üstü kremi olarak bilinmektedir. İçerdiği maddeler sayesinde ciltte kırışıklıkların görünümünü azaltıcı etkiye sahiptir. Krem, Anew krem serumuyla bir arada kullanılırsa daha etkili ve hızlı sonuç alınabilir.

Replexion Anti- Wrinkle Cream Kırışıklık Giderici Krem: Cilt yenileyici etkisiyle ciltteki hasarlı dokuları onarır. Kremin sabah akşam olmak üzere günde iki defa uygulanması gerekir. Boyun, gözaltı ve yüz bölgesi için kullanılabilir.

Diadermine Lift+Dr Caspari Intense Age Repair Kırışıklık Gideri Gündüz Kremi: İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde ciltteki yaşlı ifadenin yok olmasını sağlar. Cilt temizlenerek günde iki defa kullanılabilir.

Natura House Kırışıklık Giderici Krem: Zeytin yağı, fındık, jojoba özleri bulunan krem, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. İçeriği bitkisel ürünlerden oluştuğu için cildi onarıcı etkisi de vardır. Ciltte çöküklük, yorgun ifade krem sayesinde giderilebilir. Cildin dinlenmiş ve diri bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilde masaj yapılarak uygulanmalıdır. Günde iki defa uygulanması yeterli olur.

Dermoday Anti Wrinkle Peptide Complex Kırışıklık Giderici Krem: Argireline, palmitoly oligopeptide, matrixyl gibi maddeler krem içeriğinde bulunur. Bu maddeler botoks maddesinin yan ürünü olarak bilinir. Krem boyun, yüz bölgesi için uygundur. Derin kırışıklıklar için etkili olan krem sayesinde kısa süre içinde olumlu sonuç elde edilebilir. Gözaltı için kullanımından kaçınılmalıdır. Günde iki defa uygulanmalıdır.

Cosmed Kırışık Giderici Gece Kremi: Cildin daha genç ve diri bir görünüm almasını sağlayan krem, çam fıstığı yağı, badem yağı, susam yağı özleri içermektedir. Antioksidan etkisi bulunmaktadır. Cildi dış faktörlere karşı korur. Cildin nem oranını dengeler ve kuruma yüzünden oluşabilecek kırışıklıkları engeller.

Ellezza Salyangoz Özlü Kırışıklık Giderici Krem: Avrupa ülkeler]]> Göz Altı Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisiklik-kremi.html Fri, 23 Nov 2018 15:05:29 +0000 Gözaltı kırışıklık kremi, Yaşlanmanın ilk belirtilerinde biri gözaltı ve çevresinde oluşan, kazayağı olarak tanımlanan kırışıklıklardır. Serum ve kremlerden yararlanarak gözaltı kırışıklıklarına çare Gözaltı kırışıklık kremi, Yaşlanmanın ilk belirtilerinde biri gözaltı ve çevresinde oluşan, kazayağı olarak tanımlanan kırışıklıklardır. Serum ve kremlerden yararlanarak gözaltı kırışıklıklarına çare bulunabilir. Bazı kremler kırışıklıklarla beraber gözaltında oluşan morluklar içinde etkili olur. Kuruyan gözaltı ve çevresinde nem dengesini sağlayarak bölgenin nemlenmesine yardımcı olur.

Gözaltı kırışıklık krem çeşitleri

Lancome Genifigue Yeux Youth Activating Eye Cream: Cilt dokusunun düzelmesini, cildin esneklik ve ışıltı kazanmasını sağlayan bir kremdir. Gözaltı ve göz çevresine nem kazandırarak yaşlanmaya bağlı belirtilerin ortadan kalkmasını sağlar. Gözaltında gözle görülür düzelme sağlar.

Shiseido Future Solution LX: Krem bütün ciltlerde kullanılma özelliğine sahiptir. Cildin esnekliğini korur. Yaşlanma nedeniyle açığa çıkan belirtileri azaltıcı etkiye sahiptir. Gözaltı ve göz çevresi haricinde dudak kenarı kırışıklıkları içinde faydalıdır. İçeriğinde bulunan kaz üzümü yaprağı ekstresi cilt üzerinde inanılmaz etki sağlar.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Recovery Complex II: Gözaltında ve çevresinde meydana gelen ince çizgilerin görünümünü azaltarak bölgenin kusursuz görünmesini sağlar. Gözaltında oluşan halkalar ve cilt tonu üzerinde de etkilidir. Kıvamı oldukça yoğun olan krem cilde uygulandığında ferahlatıcı etki sağlar.

Vichy Liftactiv Serum 10: Gözaltı ve çevresinde bulunan kırışıklıkları gidermek için kullanılır. Kirpik kuvvetlendirici etkisi de bulunmaktadır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisiyle cildi dinlendirir.

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream: Gözaltı kırışıklık kremlerinde olduğu gibi göz çevresini sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bölgede nem oranını arttırarak kurumaya bağlı kırışıklıkların önüne geçer. Mimik çizgilerini giderir. Gözaltında oluşan halka ve şişlik gibi problemlere karşıda kullanılabilir.

Kiegl's Creamy Eye Treatment With Avocado: Avokado içerikli kremin yumuşak kadifemsi dokusu vardır. Gözaltını nemlendirerek yaşa bağlı oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltır. Göz etrafında nem oranını arttırıcı etkisi bulunmaktadır.

Dermalogica Multivitamin Power Firm: Vitamin komplekslerinden oluşan krem, göz etrafında ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini hedef alarak, görünümlerini azaltır. Kırışıklığın yoğun olduğu bölgelere odaklanarak kullanılmalıdır. Vitamin içeriği sayesinde cildin tamir edilmesini ve yenilenmesini sağlar. Serbest radikaller nedeniyle ortaya çıkan hasarları yok eder.

Benefit It's Potent Eye Cream: Gözaltı kırışıklık kremi olarak kullanılan üründür. Yoğun bir kıvama sahiptir. Cilt tarafından hemen emilme özelliği vardır. Göz altının aydınlanmasını ve gözaltında oluşan morlukların giderilmesini de başarır.

La Mer The Eye Concentrate: Mikro dolaşımı düzenleyici etkisi olan krem mükemmel bir göz bakım kremidir. Kuru cilt nedeniyle ortaya çıkan gözaltı problemleri için kullanılabilir. Ciltte rahatlatıcı ve sakinleştirici etki yaratır. Çizgi ve derin kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Clarins Super Restorative Total Eye Concentrate: Göz çevresi, gözaltı, şakaklar için bakım sağlayan mükemmel bir üründür. Gözlerde yumuşak bakış sağlar. Dış faktörler nedeniyle ciltte oluşan değişimleri etkisiz hale getirir. Hormonal nedenlerden kaynaklanan yaşlanma çizgileri içinde etkili bir üründür.

The Body Shop Aloe Eye Defence: Aloe vera içeriği krem jel kıvamındadır. Gözaltı ve çevresinin nemlenmesini sağlar. Bölgede yatıştırıcı etki yaratır. Her mevsim kullanılabilecek olan ürün lens kullananlar içinde uygundur.

Dior Hydra Life BB Eye Cream: Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen göz bakım ürünlerinden biridir. Göz pigmentleri içeriği sayesinde göz etrafında oluşan renkli halkalar içinde etkilidir. Göz çevresinde aydınlık bir görünüm kaz]]> Göz Altı Kırışıklıkları Zeytinyağı https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-zeytinyagi.html Sat, 24 Nov 2018 11:00:24 +0000 Göz altı kırışıklıkları zeytinyağı, göz altı kırışıklıkları herkesin şikayet ettiğ konular içerisinde yer alırken; genellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşur. Güneşin etkisi, yanlış bakım ürünlerinin kullan Göz altı kırışıklıkları zeytinyağı, göz altı kırışıklıkları herkesin şikayet ettiğ konular içerisinde yer alırken; genellikle ilerleyen yaşa bağlı olarak oluşur. Güneşin etkisi, yanlış bakım ürünlerinin kullanılması, stresli yaşam, sigara ve alkol kullanımı gibi olumsuzluklar sebebiyle gözaltında kırışıklıklarda artma oluşur. Göz altı derisinin oldukça hassas olması sebebiyle uygulamaya dikkat edilmesi son derece önemlidir. Evde yapılacak düzenli uygulamalar sayesinde gözaltında bulunan kırışıklığın ve kaz ayağının giderilmesi sağlanır. Ayrıca bu bölümde oluşan şişlik, morarma, donuk görünüm gibi problemlerin giderilmesi de sağlanır. Bu uygulama için zeytinyağı kullanılması tavsiye edilir. 


Göz altı kırışıklıkları zeytinyağı, düzenli kullanılması halinde cildin gençleşmesine fayda sağlarken; cildi nemlendirir, parlaklık kazandırır, dolgunluğunu arttırır. Bu uygulaması sayesinde kişinin 5 yaş genç görünmesi sağlanır. 

Göz altı kırışıklıkları zeytinyağı uygulamaları

Zeytinyağı esmer şeker uygulaması, düzenli olarak kullanılması halinde kırışıklık gidermede fayda sağlandığı belirtilmektedir. Zeytinyağı makyaj temizlemek içinde kullanılması halinde makyajın yarattığı olumsuzlukların giderilmesini sağlarken; cildin kaybettiği dokusunun kazanmasını destekler hemde kırışıklığı giderir. Bunun için zeytinyağının içerisinde bir tutam esmer şeker ilave edilir. Yapılan uygulamanın gözaltı ve çevresine uygulanması halinde kazayağı görünümünde azalma sağlanır. Uygulamaya haftada 2 kez tekrar edilmesi halinde ciltte yenileme sağlanır. Göz etrafında 10 dakika beklemesinin ardından ılık su ile durulanması cildin daha parlak görünümüne fayda sağlar. 

Zeytinyağı yumurta uygulaması, vereceğimiz tarifin haftada 2 kez uygulanması halinde göz etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Bir kaşık zeytinyağının içerisine 1 adet yumurta sarısının eklenmesi halinde karışım hazırlanır. İsteğe bağlı olarak içerisine badem yağı katılmasının inanılmaz faydaları bulunduğu belirtilir. Öncelikli olarak cildin temizlenmesi gerekir. Ardından göz etrafında hazırladığımız maskenin sürülmesi ile 10 dakika bekletilmesi gerekir. Sonra cildin ılık su ile durulanmasının ardından havlu peçete ile kurulanması gerekir.

Zeytinyağı Maya uygulaması, gözaltında bulunan problemlerin giderilmesi sağlanır. Özellikle buradaki morarmanın, döküntünün, kırışıklığın, şişkinliğin giderilmesi sayesinde ödemin atılmasını destekler. Bir yemek kaşığı yaş mayanın içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılarak kremsi karışım hazırlanır. Yapılan bu maskenin temiz cilde uygulanması gerekir. Karışımının göz etrafına uygulanması ile maske tamamlanır. İsteğe bağlı olarak cildin tamamına da sürülmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. 15 dakika sonra cildin ılık su ile durulanması bebeksi görünüm elde edilmesini sağlar. Haftada 2 kez uygulanır.

Zeytinyağı Elma suyu uygulaması, uygulamanın haftada bir kez yapılması tavsiye edilir. Elmada bulunan antioksidanlar  ciltte yenileme özelliği sağlarken zeytinyağı da içinde bulunan Omega yağları sayesinde cildin bakımına yardımcı olur. Bir kaşık zeytinyağının içerisine bir kaşık elma suyu konularak karışım hazırlanır. Temiz cilde uygulanması ile ciltte 15 dakika bekletilmesinin ardından ılık su ile durulanması gerekir. İsteğe bağlı olarak yıkanmasa da hiçbir sakınca yoktur.
]]>
Kırışıklıklar Nasıl Giderilir https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisikliklar-nasil-giderilir.html Sat, 24 Nov 2018 17:42:39 +0000 Kırışıklıklar nasıl giderilir; özellikle 30'lu yaşlardan itibaren zihinler kurcalamaktadır. Yaş ilerledikçe insan cildi içi de bazı değişikliklerin yaşanmaya başlaması insan doğasının bir gereğidir. Yaşlanma belirt Kırışıklıklar nasıl giderilir; özellikle 30'lu yaşlardan itibaren zihinler kurcalamaktadır. Yaş ilerledikçe insan cildi içi de bazı değişikliklerin yaşanmaya başlaması insan doğasının bir gereğidir. Yaşlanma belirtileri içerisinde en büyü payı cilt almaktadır. Özellikle cilt kırışıklığı şeklinde kendisini gösteren bu yaşlık belirtisi daha çok cilt ve çevresinde yoğunlaşmaktadır. Her ne kadar kırışıklığı yaşın ilerlemesine bağlasak da aslında tek neden bu değildir. Sağlıksız beslenme, stres, alkol, sigara, yorgunluk, genetik faktörler de bu süreci hızlandırma etkisine sahiptir. Kırışıklıktan kurtulmak çok daha zor olsa da imkansız değildir. Fakat bu aşamaya gelmeden evvel kırışıklık oluşumuna engel olacak tedbirlerin alınması daha kolay olabilir. 

Kırışıklıklar nasıl giderilir
 • Kırışıklık gidermede en etkili uygulamalardan bir tanesi kırışıklığın derinleşmesini beklemeden bazı uygulamalara başlanılmasıdır. Piyasada satılan pek çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmı doğal içeriğe sahip olsa da birçoğu kimyasal madde barındırmaktadır. Bu konuda bir cilt uzmanından yardım alarak cilt taramasına girebilirsiniz. Size tavsiye edilecek kaliteli ürünleri düzenli olarak kullandığınızda eğer doğru ürün seçimi yaptıysanız kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.
 • Kırışıklıklar nasıl giderilir diye düşünenler için önerilecek en iyi şeylerden bir tanesi de doğal uygulamalardır. Özellikle güvenilir bazı yağlar sayesinde kırışıklıktan kurtulabilirsiniz. Göz ve çevresinde yaşlanma ya da mimiğe bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklar için kayısı yağı, saf zeytin yağı ve buğday yağı çok faydalıdır. Bu yağ çeşitlerinden bir tanesini düzenli olarak göz ve çevresine sürerseniz etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz. Uygulamayı göz ve çevresine masaj yaparak uygulamanız gerekir. 
 • Kırışıklık için yoğurt da birebirdir. Yoğurt maskesini uygulandığı cildin temiz olması gerekir. Bunun için bazı toniklerle ya da buharla gözenekleri açın. Daha sonra yarım yemek kaşığı ev yoğurdu, yarım çay kaşığı süzme bal, bir parça muz ve 1 yemek kaşığı portakal suyunu karıştırarak yoğurt maskesini hazırlayın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize hafif masaj yaparak yayın. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp cildinizi nemlendiriciyle nemlendirin. Bu maskede kullanılan bal ve yoğurt açık olan gözenekleri sıkılaştırdığı için kırışıklığı da azaltıcı etkiye sahiptir.  
 • Eğer çok kuru olmayan bir cilde sahipseniz cildinizde bulunan kırışıklıklardan kurtulmak için limona da başvurabilirsiniz. Bunun için limon suyunu sıkın ve kırışıklık bulunan yere masaj yaparak yayın. Bir süre sonra da yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı günde  defa yapmanız yeterli olacaktır. 
 • Cilt sağlığı için E vitamini çok önemlidir. Ayrıca A vitamini ve C vitamini yönünden zengin besinlerle beslenmek ve bol su tüketmek gerekir. 
]]>
Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-kremi.html Sun, 25 Nov 2018 00:02:31 +0000 Kırışıklık Kremi, Günümüzde sadece bayanların değil erkeklerin de kullanmayı tercih ettiği ürünlerdendir. Kırışıklık kremi kozmetik sektöründe yıllardır önemli bir yere sahip olmuştur. Kırışıklık kremlerini Kırışıklık Kremi, Günümüzde sadece bayanların değil erkeklerin de kullanmayı tercih ettiği ürünlerdendir. Kırışıklık kremi kozmetik sektöründe yıllardır önemli bir yere sahip olmuştur. Kırışıklık kremlerini bir çok kozmetik firması çok farklı özellikler ve maddelerle piyasada kullanıma sunmuşlardır. Günümüzde bitki uzmanlarının ve bitki sektöründeki araştırmaların artması ve belli bir düzeye gelmesi ile de doğal kırışıklık kremleri yapılabilmektedir.  

Kırışıklık kremi; özellikle yüzde ellerde veya vücuttaki deride orta yaşlardan itibaren görülen sarkmalar ve kırışıklıklar için kişiler tarafından ihtiyaç duyulan bir kozmetik ürünü haline gelmiştir. Kırışıklıklar veya sarkmalar insanlarda yaş itibarı ile, genetik sebeplerle, yer çekimi kuvveti nedeni ile görülebilmektedir. Bazı kişilerde ciltteki kırışıklıklar daha fazla ve daha derin olabilmektedir. Bunun nedeni; özellikle kişilerdeki mimik hareketlerinden kaynaklanmaktadır. Bu kırışıklıklar göz kenarlarında, dudak kenarlarında ve alında daha belirgin bir şekilde olmaktadır. Orta yaşlardan itibaren; bazı kişiler bu kırışıklık veya sarkmalardan rahatsız olarak kremler ve farklı toparlayıcı ürünler kullanmak isteyebilirler.

Kırışıklık Kremi Çeşitleri Ve Özellikleri

Kozmetik markaları; kırışıklık kremlerini genellikle cilt tipine uygun olarak üretmektedirler. Yağlı ciltler için farklı, kuru ciltler için farklı veya karma ciltler için de daha farklı kırışıklık kremleri üretilebilmektedir. Ürünlerin içerisinde bazen ciltte farklı etkiler veya olumlu sonuçlar olabilmesi için özel ve etkili maddeler kullanılabilmektedir. Örneğin; aloe vera, salatalık özü, bal, gül, üzüm çekirdeği gibi ciltte olumlu etkiler elde edilebilecek maddeler ile kırışıklık kremleri çok farklı çeşitlerde olabilmektedir. 

Kırışıklık kremi bazı kişilerde gerçekten olumlu farklar getirirken bazıları da bazı kişilerde olumsuz sonuçlara neden olabilir şeklinde cevap verilebilir. Özellikle; hassas cilt yapısına sahip olan kişiler kırışıklık kremi veya herhangi farklı bir kozmetik ürünü kullanamamaktadırlar. Bu nedenle; doğal metotlarla uygulanan ve farklı kimyasal maddeler içermeyen kürlerden hazırlanan kırışıklık kremlerine yönelirler. Yabancı tıpta ve bazı ülkelerde kırışıklık kremleri yerine bazı özel masaj metotları ciltteki kırışıklıkların iyileşmesi için kullanılmaktadır. Bu yöntemler de gerçekten kırışıklıklarda ve yüzdeki görünümde fark edilir etkiler ortaya çıkarmaktadır. 

Kırışıklık Kremi Kullanımı Ve Öneriler

Kırışıklık kremi kullanırken sürüş yöntemleri ve nasıl kullanılması gerektiği önemlidir. Bazı kremlerin etkisi gece uykuda ortaya çıkar ve gece kırışıklık kremi olarak adlandırılırlar. Bazı kırışıklık kremleri ise gündüz kullanılırlar aynı zamanda içlerinde güneşin zararlı etkilerinden koruyucu bir takım maddeler barındırırlar veya nemlendirici etkileri de içerirler. Kişiler çok pahalı markaları veya ürünleri alamadıklarında doğal metotlara başvurarak doğal kırışıklık kremleri de tercih edebilirler. Kırışıklık kremi kullanmaya başlamadan önce; kozmetik markaları hakkında, cilt tipimiz hakkında veya doğal bir ürün kullanacak isek bununla ilgili  imkan olursa bir dermatoloğa danışmanın faydası olacaktır. Çünkü; herkesin cildi farklı özellikler taşır. Kullanacağımız üründe cildimizde alerjiye yol açabilecek bir madde olabilir. Bu nedenle; tavsiye ile değil uzman birinden görüş alınarak bu tür ürünler kullanmak daha akıllıca olacaktır. Cilt genellikle nemsiz kaldığında veya kuruduğunda kırışmaktadır. 

Üstelik zeytinyağı yaraları, güneş yanıkları gibi problemleri de ortadan kaldırmaktadır. İyi bir masaj ve yüz gerdirme hareketleri ile güneşe çıkmayacağımız zamanlarda bu tip doğal yağları kullanmak cildimize iyi gelecektir. Bir süre sonra cildimiz fark edilir şekilde düzelecek ve nemlenecektir. Sonuç olarak; kırışıklığın temel nedenleri belli yaşlara gelmiş olmak ve c]]> Diadermine Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/diadermine-kirisiklik-kremi.html Sun, 25 Nov 2018 15:35:23 +0000 Diadermine kırışıklık kremi; 5 tip kolajen aktifleştirici içermektedir ve ultra nemlendirici özelliği sayesinde 24 saat boyunca yoğun nemlendirme sağlamaktadır. Cildiniz zamanla doğal sıkılığını, pürüzsüzlüğünü Diadermine kırışıklık kremi; 5 tip kolajen aktifleştirici içermektedir ve ultra nemlendirici özelliği sayesinde 24 saat boyunca yoğun nemlendirme sağlamaktadır. Cildiniz zamanla doğal sıkılığını, pürüzsüzlüğünü ve elastikiyetini psikolojik ve dış etkenlere bağlı olarak gözle görülür şekilde kaybetmektedir. Özellikle hava kirliliği ve güneşin zararlı ışınlarından dolayı cilt zamanla matlaşır. Bu nedenle cildiniz daha soluk görünüme sahip olur ve kusurlar cildinizin genç görünmesini engellemektedir. Cildin genç, canlı ve sağlıklı görünmesi için cilt bakımlarını düzenli olarak uygulamanız, kısa zamanda cildinizin sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Bu ürünlerden biri olan Diadermine kırışıklık kremi sayesinde cildiniz daha pürüzsüz, aydınlık ve beslenmiş bir cilde sahip olmanızı sağlayarak, cildinizi yenilemektedir.

Diadermine kırışıklık kremi formülünde neler vardır;

110 damla gelişmiş gençlik konsantresi ve 11 güçlü kırışıklık karşıtı maddeden oluşmaktadır. Bunlar nelerdir; Pro-Kolajen, Hyaluronik Asit, 3 Vitamin, (E, F, B5), 2 Protein, 2 Amino Asit'ten meydana gelmektedir.

İçeriğindeki maddeler sebebi ile cildi daha pürüzsüz, canlı ve renk açısından eşit bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Daha sıkı bir cilt hissi için elastikiyetin ve kolajen yapının desteklenmesine yardımcı olmaktadır. Sürüldüğü ilk günden itibaren cildinizin yenilenmiş ve canlanmış hissedersiniz. Kırışıklıkları ve yaşlanma etkilerini en aza indirgemektedir.

Diadermine kırışıklık kremi; 30 yaş üstü için kullanılması gereken bir kremdir. Krem cam bir kavanoz içerisinde ve pembe renkte olan bir kremdir. Kokusu çok hoş olan bir krem olup size çok hoş bir koku verecektir. Cilt bakımındaki yüksek talebi karşılayan ve çok özel bir kremdir. Diadermine kırışıklık kremi, düzenli olarak kullanıldığı zaman cilde inanılmaz yumuşaklık, parlaklık ve canlılık kazandıracaktır. Aynı zamanda kırışık bölgelerin tamamını doldurarak botoks etkisi yapmaktadır.

Diadermine kırışıklık kremi kullanımı;

Cildinizi, cildinize uygun temizleyiciler ile temizleyip, tonik uyguladıktan sonra Diadermine kırışıklık kremini hafif dairesel hareketler ile masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Yüzünüze masaj yaparak uygulamanız, kan dolaşımını hızlandıracak ve sağlıklı, pembe bir görünüm almasını sağlayacaktır. Diadermine kırışıklık kremini sabah ve akşam düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Kısa zamanda cildinizdeki farklılıklara sizde tanık olacaksınız. Cildiniz sıkılaşacak, pürüzsüzleşecek ve çok daha sağlıklı bir görünüm elde edeceksiniz.


]]>
Kırışıklık Giderici https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-giderici.html Mon, 26 Nov 2018 06:32:04 +0000 Kırışıklık Giderici, Kişide kırışıklık en çok yüz, el, boyun bölgesinde oluşur. Kırışıklık estetik açısından kişide moral bozucu bir etki oluşturur. Kırışıklık giderici için doktor kontrolü ile krem kullanıla Kırışıklık Giderici, Kişide kırışıklık en çok yüz, el, boyun bölgesinde oluşur. Kırışıklık estetik açısından kişide moral bozucu bir etki oluşturur. Kırışıklık giderici için doktor kontrolü ile krem kullanılabilir. Kişi kendisine doğal bitkisel tedavi ile maske de yapabilir. Doğal bitkiler içinde kimyasal madde olmadığı için her zaman için daha çok tercih edilir. Kırışıklık giderici için doğal maske ve bitkisel yağ kullanımı diğer yöntemlerden daha faydalıdır. 

Kırışıklığı giderici için bitkisel öneriler
 • Elma, süt ve su birbiriyle karıştırılıp kaynatılır. Soğuduktan sonra kırışıklık olan yere maske yapılabilir. 1 saat bekledikten sonra bölge ılık su ile yıkanmalıdır.
 • Elma suyu ve limon suyu birbirine karıştırılıp kırışıklık olan yere ovalayarak sürülebilir. 
 • Salatalık rendelenip kırışık olan yere sürülebilir.
 • Salatalık suyu, karanfil suyu ve zeytinyağı birbirine karıştırılıp kırışıklık olan bölgeye masaj yaparak sürülebilir.
 • Yoğurt, yumurta ve limon suyu birbirine karıştırılıp kırışıklık olan bölgeye maske yapılır. 1 saat bekledikten sonra bölge ılık su ile ovalayarak yıkanmalıdır.
 • Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı birbirine karıştırılıp kırışık olan yere masaj yaparak dairesel hareketler ile sürülebilir.
 • Susam yağı kırışık olan yere ovalayarak sürülebilir.
 • Badem yağı ve ceviz yağı birbirine karıştırılıp kırışıklık olan bölgeye masaj yaparak sürülebilir.
Kırışıklığı giderici için dikkat edilmesi gerekenler
 • Kişinin uyku saatleri düzenli olmalıdır. Geç saatte uyumaktan mümkün oldukça kaçınmalıdır.
 • Uyuduğu ortamın lamba ışığı düşük olmalıdır veya oda karanlık olmalıdır. Gece lambası devamlı yanmalıdır. Normal lamba ışığı kırışıklığı hızlandırır.
 • Her sabah aç karnına ılık su içilmelidir ve gün içinde bol su içilmelidir.
 • Meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmelidir.
 • Özellikle C vitamin ağırlıklı meyve yenilmelidir.
 • Kırışıklık olan yere bitkisel içerikli nemlendirici krem sürülebilir.
 • Açık olan vücut yerlerini güneş ışığından korumak için güneş koruyucu krem sürülmelidir.
 • Kozmetik ürün kullanırken doğal bitkisel içerikli olmasına dikkat edilmelidir.
 • Dışarı çıkınca gözlük ve şapka kullanılmalıdır. 
 • Banyo yaparken su sıcaklığı ılık olmalıdır. Çok soğuk su ile yüz ve el yıkanmamalıdır. Kullanılan şampuan, sabun bitkisel içerikli olmalıdır.
 • El ve yüz yıkanırken sabun bitkisel yağ içerikli olmalıdır.
]]>
50 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri https://www.kirisiklik.gen.tr/50-yas-ustu-kirisiklik-kremleri.html Mon, 26 Nov 2018 13:41:25 +0000 50 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri, kadınların her yaşının kendisine göre bir güzelliği vardır. Kadın hangi yaşta olursa olsun her daim bakımlı ve güzel olmanın farklı yollarını aramaktadır. Bu bakım yolları maskeler, 50 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri, kadınların her yaşının kendisine göre bir güzelliği vardır. Kadın hangi yaşta olursa olsun her daim bakımlı ve güzel olmanın farklı yollarını aramaktadır. Bu bakım yolları maskeler, kremler ya da makyaj ile yapıldığı zaman kadın kendisini daha iyi hisseder. Makyaj yapmanın ve cilde bakım yapılmasının kesinlikle yaşı yoktur. Çünkü kadının her yaşında farklı bir olgunluğu olduğu için düzenli olarak uygulanan kremler ve bakım maskeleri daha genç bir görünüme yardımcı olmaktadır. 50 yaş üstü olan kadınlarda doğal olarak hazırlanan kırışıklık kremleri ve maskeleri hiç bir kimyasal madde içermediği için cilde de zararı olmaz. Özellikle 50 yaş üstü olan hanımlara doğal kırışıklık kremlerini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Diğer piyasada bulunan kırışıklık kremleri içeriğinde kimyasal maddeler içerdiği için çok fazla kullanılması halinde cildinizde farklı reaksiyonlara neden olabilir. 

50 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri İçin Gerekli Malzemeler
 • 1 adet çiğ patates
 • 1 yemek kaşığı saf bal
 • 1 adet yumurtanın akı
Kırışıklık Kremin Hazırlanışı Ve Uygulanışı, öncelikle bir kabın içerisine çiğ patatesi rendenin ince tarafı ile rendeleyin. Ardından içerisine yumurta akını ve balı ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız kırışıklık giderici krem maskesini yüzünüzün her yerini kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürün. Krem maske yüzünüzde yaklaşık olarak yarım saat kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu krem maskeyi düzenli olarak kullandığınızda 50 yaş üstü hanımların yüzünde ortaya çıkan kırışıklıklar zaman içerisinde kaybolduğunu fark edeceksiniz. Bu mucizevi krem maske sayesinde sanki 4-5 sene gençleşmiş gibi bir görünüm kazanabilirsiniz. 50 yaş üstü kırışıklık krem maskeyi hafta 1-2 defa olmak üzere uygulayabilirsiniz. 
]]>
Cilt Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler https://www.kirisiklik.gen.tr/cilt-kirisikliklari-icin-dogal-maskeler.html Tue, 27 Nov 2018 00:56:21 +0000 Cilt Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler, Yaş ilerledikçe cildin daha sıkı görüntüye sahip olmasını önleyen elastin bileşenlerinin üretimi giderek azalır. Yapılan araştırmalara göre bu bileşenlerin 20 yaşından sonr Cilt Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler, Yaş ilerledikçe cildin daha sıkı görüntüye sahip olmasını önleyen elastin bileşenlerinin üretimi giderek azalır. Yapılan araştırmalara göre bu bileşenlerin 20 yaşından sonra her yıl %1 oranda azalır. Cildimize düzenli bakım uygulamazsak, güneş ışınlarından cildi korumazsak ve beslenme şekline dikkat etmezsek ciltte oluşan kırışıklıklar olması gereken yaştan çok daha önce oluşmaya başlar. 

Cilt Kırışıklıkları Nedenleri
 • Sigara kullanmak
 • Hazır gıdaların tüketimini fazla yapmak
 • Kahve gibi vücutta bulunan su oranını azaltan içecekler tüketmek
 • Bol su tüketmemek
Kırışık oluşumunu engellemenin ilk yolu cildi korumaktır. Ciltte bulunan, oluşmuş kırışıklıkları azaltmak ve derinleşmesini engellemek amacı ile de doğal maskeler bulunur. Bu doğal maskelerin düzenli olarak kullanımı cildin daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
Bu doğal maskelerden geri dönüt alabilmek için en az 4-6 hafta arası uygulanmalıdır. Hemen sonuç vermez. Bu nedenle sabırlı bi şekilde düzenli olarak kullanılmalıdır.

Cilt Kırışıklıkları Doğal Maskeler ve Etkileri
 • Yoğurt Maskesi
Malzemeler: 1 çay kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı portakal suyu, 1 çay kaşığı bal, yarım muz
Yapılışı: Muzu ezdikten sonra diğer malzemeleri de ekleyin ve karıştırın. Karışım hafif hafif parmak uçları ile cildinize uygulayın. 15 dakika sonra ılık su ile temizleyin.
Etkisi: Yoğurt maskesi ciltteki üst tabakayı temizler ve cildin nemlenmesini sağlar. Ciltteki büyük gözenekleri küçültür. Cilde doğal bir parlaklık verir. Özellikle kuru ciltler için ideal bir maskedir. Yağlı cilt tipindeki kişiler uygulayacak olursa maskeye ek olarak birkaç damla limon eklemelidir.
 • Limon Maskesi
Malzemeler: Yarım limon suyu, 2 tatlı kaşığı karbonat
Yapılışı: Karbonat ile limon suyunu krem kıvamını alana kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.
Etkisi: Cildi sıkılaştırır. Ciltteki fazla yağı temizler ve leke görünümünü hafifletir. 
 • Bal ve Yumurta Maskesi
Malzemeler: 1 yumurta akı, 1 yemek kaşığı bal, 4 damla rezene yağı, 5 damla sandal ağacı yağı
Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırın. Önceden temizlenmiş cildinize karışımı sürün, 20 dakika bekledikten sonra temizleyin.
Etkisi: Yumurta akı cildin sıkılaşmasını sağlar. Rezene yağı cilde esneklik verir. Sandal ağacı yağı kan dolaşımını artırır, yeni cilt hücresi oluşumunu tetikler. Bal cildi yumuşatır.
 • Avokado Maskesi
Malzemeler: 2 çay kaşığı avokado, 1 yumurtanın sarısı, 2 çay kaşığı bal
Yapılışı: Avokado çatalla ezilir sonra diğer malzemeler eklenir ve karıştırılır. Yüzünüze ve boyun bölgenize uygulandıktan sonra 30 dakika kadar bekleyin ve temizleyin.
Etkisi: Kuru cilt tipleri için uygundur. Cildi nemlendirir ve kurumasını önler. Cildin çabuk kırışmasını önler.
 • Havuç Maskesi
Malzemeler: 2 adet orta boy havuç, 1 yemek kaşığı bal
Yapılışı: 2 tane orta boy havucu haşladıktan sonra soğumadan miksere atın yada çatal ile püre haline gelene kadar ezin. BU püreye 1 yemek kaşığı ekleyin ve karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 10-15 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile temizleyin. 
Etkisi: Yeni cilt hücresi oluşumunu tetikler, cildin yenilenmesini ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Yeni kırışıklıkların meydana gelmesini önler.


]]>
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Ceviz Yağı https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-icin-ceviz-yagi.html Tue, 27 Nov 2018 15:09:29 +0000 Göz Altı Kırışıklıkları İçin Ceviz Yağı, Birçok kadının dert yakındığı bir konu olan göz altı kırışıklıkları, görünüş itibariyle oldukça moral bozucu bir durumdur. Yaşlanmanın bir belirtisi olarak ortaya çı Göz Altı Kırışıklıkları İçin Ceviz Yağı, Birçok kadının dert yakındığı bir konu olan göz altı kırışıklıkları, görünüş itibariyle oldukça moral bozucu bir durumdur. Yaşlanmanın bir belirtisi olarak ortaya çıkar. Göz altı kırışıklıkları için doğal bir yöntem olup olmadığı çoğu kişinin merak ettiği konular arasındadır. Birçok kişinin rahatsız olduğu göz altı kırışıklıkları bazı doğal yağlar ile kontrol altına alınabilir. Bu yağlardan en etkili olanı ceviz yağıdır. Göz altı kırışıklıkları için ceviz yağının mucizevi bir buluş olduğu söylenebilir. Ceviz meyvesinden elde edilen ceviz yağı, başta göz altı kırışıklıkları olmak üzere aynı zamanda göz etrafında oluşan morluklar, saç, kirpik ve kaş bakımı gibi birçok konuda oldukça olumlu etkileri olan doğal bir yağdır.

Göz altı kırışıklıkları için ceviz yağı kullanımı

Cilt kırışıklıklarının büyük bir oranda giderilmesini sağlamakla beraber aynı zamanda cildin nemlenmesini ve yenilenmesine katkı sağlar. İçerisinde oldukça yararlı etkin maddeler bulunduran ceviz yağı, bu özelliğinden dolayı oldukça kıymetli doğal yağlar arasında yer alır. Ceviz yağı iyi bir antioksidan özelliğe sahip olması nedeni ile hücre deformasyonu ve cildin hasar görmesine sebep olan serbest radikallerin etkisini yok eder ve bu sayede göz altı kırışıklıklarını gidererek yaşlanmayı geciktirir. Cilt için oldukça faydalı olmasından dolayı göz altı kırışıklıkları için cevizi yağı oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir.

Göz altı kırışıklıkları için ceviz yağı nasıl kullanılır

Faydaları saymakla bitmeyecek olan ceviz yağı yüzün en hassas bölgesi olan ve bu nedenle erken yaşta bile ortaya çıkabilecek göz altı kırışıklıklarına karşı son derece faydalıdır. Kimyasal içeren kozmetik ürünler yerine mucizevi etkilere sahip doğal bir yağ olan ceviz yağını, parmak ucuna 2-3 damla damlatıp kırışıklıkların olduğu bölge masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve bu faydalı yağı 1 hafta boyunca günde 1 defa uygulamaya çalışın. 

Göz altı kırışıklıkları için ceviz yağı aynı zamanda soya yağı ve avokado yağı ile beraber kullanıldığı zaman da göz altı kırışıklıklarının gecikmesine yardımcı olur. Bunun için 2 yemek kaşığı soya yağı, aynı miktarda ceviz yağı ve avokado yağı bir kabın içerisinde karıştırılıp parmak ucu yardımıyla göz etrafında uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi gece yatmadan önce göz altınıza uygulayıp sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadığınızda göz altı kırışıklıkları için ceviz yağının kırışık karşıtı ve cilt gençleştirme özelliğinden yararlanabilirsiniz.
]]>
Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-icin-egzersiz.html Tue, 27 Nov 2018 16:26:32 +0000 Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz, kadınların ortak problemi olan göz altı kırışıklıklarından basit yapılan egzersizler ile kolayca kurtulabilmek mümkündür. Göz çevresinde kaz ayağı olarak bilinen bölge kırı Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz, kadınların ortak problemi olan göz altı kırışıklıklarından basit yapılan egzersizler ile kolayca kurtulabilmek mümkündür. Göz çevresinde kaz ayağı olarak bilinen bölge kırışıklıkların en yoğun olduğu bölgedir. Göz altı için yapılan egzersizler, kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylelikle gözenekler canlanır ve kırışıklıklar azalır. Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerini yaparken öncelikle yüzünüzü sabun ile yıkayarak gözeneklerin açılması egzersizleri daha etkili hale gelmesini sağlar. Egzersizlerin yanı sıra göz altı kremleri de kullanabilirsiniz

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yöntemleri

İşaret parmağınız ile orta parmağınızı birleştirerek ellerinizi şakaklarınıza doğru kaldırın. Daha sonra şakaklarınızı elleriniz ile bastırırken gözlerinizi hızlı hızlı açıp kapatın. Yaklaşık bir dakika boyunca bu şekilde devam edin. Daha sonlara ellerinizi yavaş yavaş göz altlarına doğru getirerek ovalayarak masaj yapın. Böylelikle gözenekler canlanacak göz egzersizleri göz altı kırışıklıklarının azalmasını sağlayacaktır. Bu uygulamayı bir dakika ara ile 5 defa uygulayın. 

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de iki parmak ucunuz ile kaşlarınızı kaldırın ve gözlerinizi kapalı tutarak yukarı ve aşağı doğru göz egzersizi yapın. Böylelikle göz çevresinde bulunan kaslar harekete geçerek kırışıklıkları azaltacaktır. Bu uygulama da oldukça basit görünse de çok etkili bir yöntemdir. Bu egzersizi günde on defa tekrar edin. 

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de gözlerinizi kapalı tutarken kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Daha sonra iki parmağınızı göz altınızda tutarak aşağı doğru çekin. Böylelikle göz altı ve çevresi olabildiğince esnemeye başlar. Bu uygulamada gözlerinizi aşağı doğru indirerek ellerinizi kullanmadan da uygulayabilirsiniz. Ancak ellerden destek almak daha sağlıklıdır. Bu uygulamayı yaklaşık olarak 5 saniye de bir 5 defa olmak üzere tekrar edin. Her sabah uyanır uyanmaz yüzler yıkandıktan sonra bu egzersizi uygulamanız göz altı kırışıklıkları için oldukça etkilidir. 

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerden biri de, İki parmak uçlarınız ile kaşlarınızdan başlayarak göz altlarına doğru baskı uygulayarak masaj yapın. Daha sonra parmak uçlarınızı şakaklara doğru getirerek masaj yapmaya devam edin. Daha sonra parmak uçlarınız ile şakaklarınızı geriye doğru çekerken göz kapaklarınızı açıp kapatın. Bu uygulamada oldukça etkili olup günde en az 5 kere art arda tekrar edin. 

Göz altı kırışıklıkları için egzersizlerin en etkili yöntemlerinden biri de, gözlerinizi açabildiğiniz kadar büyük açın ve bu esnada kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın. Daha sonra üst kapaklarını yarıya kadar kapatarak tekrar göz akları görünene kadar iri bir şekilde gözlerinizi açın. Bu uygulamayı bir ayna karşısında yapmanız daha faydalı olacaktır. Bu uygulamayı 10 kere tekrar edin. Daha sonra gözleri sağa ve sola seri bir şekilde bakarak göz kaslarınızı harekete geçirin. Bu uygulamayı da yaklaşık olarak 10 kere tekrar edin. 
]]>
Kırışıklık İçin Bal Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-icin-bal-maskesi.html Wed, 28 Nov 2018 10:51:11 +0000 Kırışıklık için bal maskesi, oldukça etkilidir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak bazı yaşlılık belirtileri de kendisini zamanla göstermeye başlar. Yaşlılık belirtisi denildiğinde ilk akla gelen şey ise genellikle kı Kırışıklık için bal maskesi, oldukça etkilidir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak bazı yaşlılık belirtileri de kendisini zamanla göstermeye başlar. Yaşlılık belirtisi denildiğinde ilk akla gelen şey ise genellikle kırışıklıktır. Özellikle bayanlar tarafından fazlasıyla sorun haline gelen kırışıklığı önlemek ve derinliğini azaltabilmek için bazen bütçeyi aşan kozmetik harcaması dahi yapılır. Herkes güzel ve kusursuz görünmek ister. Bazen aynaya bakmak can sıkıntısına neden olduğu için korkarak aynadaki görüntüyle yüzleşmek zorunda kalınır. Oysaki her yaşın kendisine göre güzelliği ve bir etrafa yaydığı bir sinerjisi vardır. Bu nedenle bu konuyla mücadele ederken daha sakin ve temkinli davranarak doğal bazı uygulamalarda istifade edilmesi bazen çok iyi sonuçlar verebilir. Bal her derde deva bir besin maddesidir. Baldan kırışıklıklar için hazırlanacak maske için de istifade edebilirsiniz.

Kırışıklık için bal maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır 
 • 1 yemek kaşığı süzme bal,
 • 2 yumurtanın akı,
 • Yarım çay bardağı limon suyu,
 • 1 yemek kaşığı badem yağı,
 • 2 yemek kaşığı süt.
Kırışıklık için bal maskesini yaparken yukarıda sıralanan malzemeleri derin bir kaba boşaltın ve iyice karıştırarak kırışıklıkların olduğu bölgeye dairesel hareketler yaparak bol miktarda sürün. Aslında bu maske tüm cilde uygulanabilir. Yani yüzünüzün tamamına da yayabilirsiniz. Bal maskesinin cildinizde bekleme süresi ortalama 20 dakikadır. Bu süre boyunca cildiniz de gerilme meydana gelmesi çok normaldir. Mümkün olduğu kadar konuşmayın ve mimik niteliğindeki hareketlerden uzak durun. Tavsiye edilen sürenin sonundaysa cildinizi ılık suyla iyice yıkayın. Kırışıklık için bal maskesinin düzenli bir şekilde haftada bir kez uygulanması etkili sonuç alınması için yeterli olacaktır. Uygulama sonrasında cildinize nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin. 
]]>
Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-maskesi-ibrahim-saracoglu.html Wed, 28 Nov 2018 23:26:59 +0000 Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu, Ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmalar, erkekler için pek sorun olmasa da kadınlar için büyük bir problem haline gelmiştir. Gün içinde yoğun stres altında kalan kişilerin daha sıkl Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu, Ciltte oluşan kırışıklık ve sarkmalar, erkekler için pek sorun olmasa da kadınlar için büyük bir problem haline gelmiştir. Gün içinde yoğun stres altında kalan kişilerin daha sıklık ile şikayet ettikleri kırışıklık için bir çok öneriler bulabilmek mümkündür. Ünlü bilim adamı olan İbrahim Saraçoğlu hocamızın bir çok hastalığa ve rahatsızlığa doğal çözüm bulduğu gibi kırışıklık maskesi ile de kırışıklığa doğal bir çözüm getirmiştir. Ancak İbrahim Saraçoğlu önerilerinden biri de kırışıklık maskesini uygulamadan önce kişinin uyku düzenine dikkat etmesi ve dengeli beslenerek bol bol su tüketmesini tavsiye etmiştir. Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiyeleri oldukça önemlidir. Her cilt tipine ayrı olarak uygulanması gereken kırışıklık maskesi düzenli kullanımlarda kalıcı çözümler getirmektedir. Kuru cilt tipleri, yağlı olan cilt tiplerine göre daha çabuk kırışır. Bunun nedeni cildin yeterli nem dengesine sahip olmamasıdır. Bu nedenle kırışıklık maskesi uygularken bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu kırışıklık maskesini uygularken güneş ışınlarından kendinizi korumanız gerekir. Aksi halde gözeneklerin açılmasını sağlayan bu maske güneş ışınlarından zarar görebilir. 

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu Nasıl Hazırlanır

İbrahim Saraçoğlu kırışıklık maskesi kuru olan cilt tipleri için yumurta beyazı ve bal maskesini önermiştir. Ancak bu kürü uygulamadan önce cildin tamamen arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Bir tane yumurtanın akını bir kaba dökün. Ardından 2 yemek kaşığı süzme balı da içine katarak iyice çırpın. Daha sonra temiz olan cilde gece yatmadan önce sürün. Yaklaşık olarak bir 20 dakika kadar kırışıklık maskesinin ciltte kurumasını bekleyin. Böylelikle deriye nüfuz ederek gözeneklerin açılmasını ve canlanmasını sağlar. Daha sonra sabun veya jel kullanmadan bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Uzun süre canlılık ve parlaklık kazandıran bu maske ile kırışıklıklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ancak bunun için, düzenli olarak haftada iki defa yüzünüze bu kırışıklık maskesini uygulayın. 

Kırışıklık Maskesi İbrahim Saraçoğlu yağlı olan cilt tipleri için önermiş olduğu cilt maskesi ise kaymak ve elma maskesidir. 1 adet yeşil elmanın kabuklarını soyup doğrayarak robota atın. Daha sonra üzerine 3 yemek kaşığı hakiki süt kaymağı dökerek krema kıvamına gelene kadar robotta yaklaşık olarak bir kaç dakika kadar çırpın. Daha sonra cildinizi cilt temizleyici jellerle yada sabun ile yıkadıktan sonra kurulayın ve bu maskeyi kırışıklıkların yoğun olduğu bölgelere sürün. Daha sonra maskenin üzerini temiz ve ince bir bez ile kapatarak yaklaşık olarak 20 dakika kadar ciltte maskenin kurumasını bekleyin. Daha sonra önce eliniz ile ufalayarak maskenin kalıntılarını temizleyin. Daha sonra sıcak bir su ile cildinizi yıkayın. Yapımı oldukça basit olan bu kürü, haftada üç kere tekrar etmeniz kırışıklıkların azalması için oldukça faydalı olacaktır.
]]>
Alın Kırışıklığı https://www.kirisiklik.gen.tr/alin-kirisikligi.html Thu, 29 Nov 2018 08:11:11 +0000 Alın kırışıklığı, zamana karşı koyamadığımızın bir göstergesidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte herkes alın kırışıklığı sorunuyla karşı karşıya kalacaktır. Ancak bu sorunla karşılaşmayı alacağınız önlemler Alın kırışıklığı, zamana karşı koyamadığımızın bir göstergesidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte herkes alın kırışıklığı sorunuyla karşı karşıya kalacaktır. Ancak bu sorunla karşılaşmayı alacağınız önlemlerle geciktirme şansınız da var. Kullanabileceğiniz çeşitli kırışık önleyici kremler, botoks gibi uygulamalar, alınacak tedbirler size alın kırışıklığı bakımından destek olacaktır. Genç görünen, dinamik bir his veren yüz görünümü için alın önemli bir bölgedir. Yaşam düzeninizde yapacağınız değişimler, fedakarlıklar kırışıklıkların geciktirilmesinde size yardımcı olacaktır.

Alın kırışıklığına karşı neler yapılabilir

Cildin kullanımı: Cildinizi ne kadar fazla kullanırsanız, mimiklerinizle alın derisinde katlama, kıvrılma yapacak hareketler yaparsanız, kalıcı kırıklıkla daha erken dönemde tanışabilirsiniz. Sıkça tekrarlanan ve alın derisini katlayan mimikler alın kırışıklığı sorunuyla erken yaşta tanışmanıza yardımcı olacak. Bu yüzden böyle mimikleri sıkça yapmayı terk etmelisiniz.

Susuz kalmayın: Su vücudumuz için çok önemli bir içecektir. Suyun diğer faydaları yanında cilt içinde mükemmel bir nemlendirici olduğunu unutmamalısınız. Suyu yeteri kadar içmeye özen göstermelisiniz. Cilt temizliğinde suyu mutlaka kullanırız. Ancak bunda aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Cildin yapısındaki yağ metabolizmasını bu şekilde bozabilirsiniz. Yağın ciltten uzaklaştırılması alın kırışıklığı için olumsuz bir etkidir.

Stresten uzak kalın: Stres vücudunuza ruhsal ve fiziksel olarak çeşitli zararlar verir. Bunların arasında kırışıklıkların erken aşamada ortaya çıkmasına etki etmesi de vardır. Bu yüzden stresi yaşamınızdan uzak tutmaya çalışın.

Sigaradan uzak durun: Sigara demek ciltteki kırışıklıkların dostu demektir. Eğer alın kırışıklığı sorunuyla erkenden tanışmak istemiyorsanız, sigara içmeyin. Hem de sağlığınızı korumaya alın.

Güneş ışığından korunun: Güneş ışığı cildi yıpratan bir unsurdur. Bu yüzden cilt uzmanları güneşe çıkarken koruyucu kremlerin kullanılmasını tavsiye ederler. Güneş ışığından belli oranda faydalanmanız daha sağlıklıdır. Ama bu süre 15-20 dakikayı geçmemelidir. Günümüzde cilt kanserinin bile en önemli nedeni güneş ışınlarıdır. Cilt rengi açık olanlar bu konuda daha şanssızdır. Güneşten daha etkilenirler. Gözlerini kısarak bakar ve doğal olarak alın derisinde daha fazla kıvrılma meydana gelir. Bunlar sıkça tekrarlandığında, alın kırışıklığı belirgin hale gelir.

Alın kırışıklığı için bakım önerileri

Alın kırışıklığı özellikle kadınlar için problem olur. Erkekler bunu genellikle olgunluk belirtisi diye kabul ederler. Kadınlar güzelliklerine gelen bir darbe olarak görürler. Bu kırışıklıklara engel olamazsanız da, bunları geciktirmeyi denemelisiniz. Sizlere faydalı olabilecek bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

C vitamini: Besinlerin bazılarında bolca bulunan C vitamini özellikle güneş ışığının zararlı etkilerini azaltır. İçeriğinde C vitamini olan meyvelerde aynı zamanda ölü hücrelerin atılmasını sağlayan Alfa Hidroxy asitlerde vardır. Bu nedenle cildinize doğal peeling yapmış olursunuz.

Yüz egzersizi yapın: Bu egzersizler yüzünüzdeki kasları ve cildi çalıştırır. Bu sayede alın bölgesine gelen kan miktarında artma olur. Cilt bakımı için gerekli olan oksijen ve besinde böylece sağlanır. Cildiniz sıkılaşmaya başlar ve alın kırışıklığı geciktirilmiş olur. Yüz egzersizini yapmak için zorlanmazsınız. Başınız dik halde kollarınızı omuz hizasında kaldırın. Elinizi başın üzerine koyun, baş parmağınız başın üzerinde, diğerleri de alın ve saçın birleşimde olsun. Belirli sayıda sık bırak yaparak cildinize baskı uygulayarak serbest bırakın. Bunu tekrarlayarak her gün yapmalısınız.

Nemlendirici kullanın: Cildin her zaman nemli olmalıdır.Cilt tipinize uygun nemlendirici kulla]]> Göz Çevresi Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-cevresi-kirisikliklari.html Fri, 30 Nov 2018 06:58:32 +0000 Göz çevresi kırışıklıkları; gözün yan kısmında meydana geldiği takdirde kaz ayağı kırışıklığı olarak da tabir edilmektedir. Cilt kırışıklıkları içerisinde en çok yüz kırışıklığı oluşmaktadır. Özell Göz çevresi kırışıklıkları; gözün yan kısmında meydana geldiği takdirde kaz ayağı kırışıklığı olarak da tabir edilmektedir. Cilt kırışıklıkları içerisinde en çok yüz kırışıklığı oluşmaktadır. Özellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşan bu kırışıklıkların en sık görüldüğü kısım ise göz çevresidir. Göz çevresi kırışıklığını önlemek için normal yüz kırışıklığı önlemlerine ilave olarak başka önemlerin de alınması gerekir. Göz ve göz çevresi özelliği itibariyle cildin birçok yerine göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu alana daha fazla ilgi gösterilmesi çok önemlidir. Yaşlanmak herkesin özellikle de bayanların korkulu rüyası gibidir. Estetiğe ve şık görünüme önem veren bayanlar orta yaşlara doğru ilerlerken kendilerindeki büyük değişimi de fark ederler. Üzerine şiirler bile yazılan orta yaş kırışıklık oluşumunda önemli bir evredir. Bu döneme gelmeden önce bazı önlemlerin alınmamış olması etkisini bu yaşlarda hissettirir. Ancak hiç bir şey için geç değildir. Göz çevresi kırışıklıkları artmadan hala bazı önlemler alarak onların artmasını ve derinlik kazanmasını önleyebilirsiniz.

Göz çevresi kırışıklıklarından korunmak için yapılması gerekenler nelerdir 
 • Göz çevresi kırışıklığının önlenmesi için kırışıklığa neden olan faktörlerin çok iyi bilinmesi gerekir. Ancak bu şekilde göz çevresi kırışıklığının oluşumu yavaşlatılabilir. Cilt kırışıklığına neden olan en önemli faktörlerden bir tanesi toksinlerdir Vücutta biriken zararlı maddeler sürekli dışarı atılmadığı takdirde yaşlanma belirtileri daha fazla hızlanır. Toksinler kullanılan ilaçlar, zararlı gıdalar ve benzeri nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Toksinlerden kurtulmak için antioksidan içeriğe sahip besin maddelerinden yaralanmak gerekir. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, yeşil çay çok sık tüketilmelidir. Böylece göz çevresi kırışıklık oluşumu engellenmiş olur. 
 • Bağımlılık yapan maddelerin kullanımı kırışıklığı arttırır. özellikle sigara, kafeinli asitli içecekler, alkol vücudu daha fazla yıpratır. Bu nedenle bu maddelerin kullanımından kaçınmak cilt sağlığı için çok önemlidir. Böylece yaşınızı ele vermeye yarayan göz çevresi kırışıklığından korunmuş olursunuz.  
 • Göz çevresi kırışıklıklarından korunmak için güneş gözlüğü kullanılması çok önemlidir. Hemen hemen herkes yüzünü güneşe döndüğünde gözleri kamaşır. Güneşe uzun süre bakmak ve bunu alışkanlık haline getirmek göz çevresi kırışıklıklarına neden olur. Bu nedenle sizi güneşten iyi koruyacak kaliteli bir güneş gözlüğü temin etmek ve kullanımını alışkanlık haline getirmek önem arz eder. 
 • Kırışıklığın en temel sebeplerinden bir tanesi soğuk hava, yaş, kullanılan ilaçlar, cilt yapısı gibi nedenlere bağlı olarak oluşan cilt kuruluğudur. Cilt kuruluğundan kurtulmak için cildin sürekli nemlendirilmesi gerekir. Göz çevresi kırışıklığı için daha çok özel olarak üretilmiş göz çevresi kremleri önerilir. Bu kremlerin 30 yaşına yaklaşırken günde 2 defa düzenli olarak sürülmesi tavsiye edilir. 
 • Göz çevresi kırışıklıklarının önlenmesinde sağlıklı beslenme, stresten uzak durmak, kaliteli ve düzenli uyku, bol sıvı tüketimi, spor büyük önem taşımaktadır. Bunları hayat prensibi haline getirerek en önemli yaşlık belirtisinden bir olan kırışıklığı bir süre de olsa ötelemiş olursunuz. 
]]>
Kırışıklık Giderici Yağlar https://www.kirisiklik.gen.tr/kirisiklik-giderici-yaglar.html Fri, 30 Nov 2018 08:19:31 +0000 Kırışıklık Giderici Yağlar, yaşımız ilerledikçe cildimiz esnekliğini kaybeder, cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaşlar, yüzdeki mimiklerin sebep olduğu cildin katlandığı kısımlarda kalıcı çizgiler meydana gelmeye başlar Kırışıklık Giderici Yağlar, yaşımız ilerledikçe cildimiz esnekliğini kaybeder, cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaşlar, yüzdeki mimiklerin sebep olduğu cildin katlandığı kısımlarda kalıcı çizgiler meydana gelmeye başlar. Dengeli beslenme ve bol su tüketimi ciltteki tüm problemlerin olduğu gibi kırışıklık sorununda da ana iyileştirici faktörlerdir. Bunun dışında cilde iyi gelen doğal yağların cilt üzerine düzenli kullanımı da kırışıklıklar için iyi bir tedavi yöntemidir.

Kırışıklık Giderici Yağlar ve İçerikleri

Hindistan Cevizi Yağı: %100 oranda doğal olan hindistan cevizi yağı içerikli kremler ve hindistan cevizi yağının direk olarak kendisi ciltteki kırışıklıkları gidermek için en yaygın kullanılan ve en etkili olan doğal yağlardandır. Hindistan cevizi yağı cildi serbest radikallere karşı koruyan E vitamini bakımından zengindir ve antioksidan etkisi bulunur. Ayrıca hindistan cevizi yağı cildin sıkılaşmasını sağlar ve cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

Havuç Tohumu Yağı: Cildi nemlendirir. Cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Ayrıca cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Havuç tohumu yağının en öenmli etkilerinden biri kan dolaşımını geliştirir ve bu sayede hücrelere taşınan oksijen oranını artırır, cildin yenilenmesine ve tazelenmesine yardımcı olur. Bu yağın içeriğindeki karotenoidler fazlaca etkili antioksidanlardır ve cildi yaşlanma etkisine karşı korur.

Zeytinyağı: Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Cildi hava kirliliği ve hava güneş ışınları gibi çevresel faktörlere karşı korur. Zeytinyağının içeriğinde A ve E vitaminleri bulunur. Bu durum hücrenin yapısını korumaya yardımcı olur ve yaşlanmanın cildin üzerinde meydana getirdiği etkileri azaltır.

Hint Yağı: Eski Mısırdan günümüze kalan ve cilt bakımında sıkça kullanılan en eski yağlardandır. Cilt tarafından hızlı emilim özelliğine sahip olan bir yağdır. Bu özellik sayesinde birçok kozmetik üründe kullanılır. Yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek için kullanılır. Ayrıca hint yağı saç bakımı için de kullanılır. Hint yağı özellikle göz çevresi gibi hassas noktalar için tercih edilir.

Kırışıklık Giderici Yağlar Nasıl Kullanılır

Kırışıklık giderici yağları cilde uygulamadan önce mutlaka cilt, kir,toz ve yağdan arındırmak için iyice temizlenmelidir. Temiz bir havlu ile cilt kurulandıktan sonra 1-2 damla yağı parmak uçlarınız ile hafif masaj yaparak kırışıklığın bulunduğu bölgeye iyice yedirin. Cildin yağı emmesi 5-15 dakika arasında bir zaman alır. Yağ kullanıldıktan hemen sonra makyaj yapılmamalı yada kozmetik herhangi bir ürün cilde uygulanmamalıdır. 
]]>
Kaş Arası Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/kas-arasi-kirisiklik-maskesi.html Sat, 01 Dec 2018 05:14:24 +0000 Kaş arası kırışıklık maskesi; sizi bu dertten kurtarmada etkili bir uygulama olabilir. Yaş ilerledikçe vücutta da bazı değişikliklerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir hal alır. Özellikle yüz bölgesi de bundan nasibini f Kaş arası kırışıklık maskesi; sizi bu dertten kurtarmada etkili bir uygulama olabilir. Yaş ilerledikçe vücutta da bazı değişikliklerin meydana gelmesi kaçınılmaz bir hal alır. Özellikle yüz bölgesi de bundan nasibini fazlasıyla almaktadır. İlerleyen yıllar insanın yüz hatlarının daha da oturmasına neden olur. Bir süre sonra insan kendi yüzüne yabancı olabilir. Yüzde meydana gelen en belirgin değişiklik ince ya da kalın çizgiler oluşmasıdır. Bu çizgiler zamanla kırışıklığa dönüşür. Kadın erkek herkesi korkulu rüyası olan kırışıklık bir yaşlılık belirtisi olsada oluşumunun tek neden elbette bu değildir. Örneğin kaş arası, göz kenarı ve alında oluşan kırışıklık bazen alışkanlık haline dönüşen yüz hareketlerin bir sonucu olabilir. Kaş arası kırışıklığı kaşlar çatıldıkça iyice belirginleşir. Kaş arası kırışıklıktan korunmak için yüz mimiklerine çok dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda bazı doğal yöntemler uygulanarak da kaş arası kırışıklık engellenebilir. 

Kaş arası kırışıklık maskesinin yapımı için gerekli olan malzemeler:
 • Bir tutam civan perçemi,
 • 2 çay kaşığı bal,
 • 2 yemek kaşığı limon suyu,
 • 1 yemek kaşığı zeytin yağı,
 • 1 adet yumurta sarısı,
 • Yulaf unu,
 • Bir miktar su.
Kaş arası kırışıklık maskesinin hazırlanışı: 

Kaş arası kırışıklık maskesinin yapımı çok kolaydır. Öncelikle civan perçemini kaynadıktan sonra 1 fincan kalacak kadar suyla yaklaşık 10 dakika kaynatın. Daha sonra soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra süzmeden civan perçemini de ezip bu karışımdan 1 fincan alın. Diğer malzemelerle karıştırarak maskeyi hazırlayın. En son aşamada koyu bir kıvam alması için yulaf ununu ilave edin. Elde edilen maskeyi kaş arasına ve arzu ederseniz alın bölgesine sürün. Yaklaşık 15 dakika boyunca cildinizde kalmasını sağladıktan sonra yüzünüzü ılık suyla maskeden arındırıp nemlendirin. Bu maskeyi her hafta düzenli olarak uygulamaya devam edebilirsiniz.
]]>
Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/suna-dumankaya-kirisiklik-maskesi.html Sun, 02 Dec 2018 04:19:37 +0000 Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi, özellikle kadınların yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar daha çok kaşların arasında, alın bölgesinde, yüz çevresinde ve ağız etrafında göz ile far edilmektedir. Hatta ellerin Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi, özellikle kadınların yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar daha çok kaşların arasında, alın bölgesinde, yüz çevresinde ve ağız etrafında göz ile far edilmektedir. Hatta ellerin üzerinde ve boyun bölgesinin ön yüzünde de aynı şekilde kırışıklıklar görülebilmektedir. Yüz bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi için çoğunlukla estetik gereklidir, ancak her insanın bu estetik için ne cesareti ne de maddi desteği yeterli olmayabilir. Bu nedenle son zamanlarda her kişi estetikten ziyade doğal ürünler ile bu sorunlarını gidermek için oldukça fazla talep görmektedir. Özellikle Suna Dumankaya kırışıklık maskesinde hiç bir şekilde kimyasal madde içermeyen ve tamamen doğal bu maske sayesinde cildinizde meydana gelen kırışıklık problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca evde kolayca hazırlayacağınız kırışıklık maskesi tamamen doğal olduğu için zararsızdır. Suna Dumankaya kırışıklık maskesi genel olarak her cilt tipine uygundur, birden fazla değişik malzeme ile kırışıklık maskesi hazırlayabilirsiniz. 

Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi İçin Malzemeler
 • 1 adet olgun elma
 • Bir miktar taze süt kaymağı
 • 1 tatlı kaşığı su
Kırışıklık Maskesi Uygulanışı, ilk önce küçük bir kabın içerisine bir miktar taze süt kaymağını alalım ve üzerine bir tatlı kaşığı kadar suyu ilave ederek ocağın üzerine alalım. Kısık ateşte kaymağı kaynatalım, bu arada elmayı rendeleyin ve kaymağın içerisine ilave ettikten sonra bir kaç dakika orta ateş üzerinde kaynatın. Suna Dumankaya'nın hazır olan kırışıklık maskesini ılıması için kenara alın. Karışım ılıyınca yüzünüzün tamamına güzel bir şekilde sürün ve yaklaşık olarak yarım saat kadar bekletin. Suna Dumankaya kırışıklık maskesini haftada bir defa yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bir kaç defa bu maskeyi yüzünüze uyguladığınız zaman meydana gelen kırışıklıkların ve sarkmaların gözle görünür bir şekilde düzene girdiğini sizde fark edeceksiniz. Çünkü süt ve elma ile hazırlanan bu sihirli kırışıklık maskesi cilt açısından oldukça faydalıdır. Özellikle suna Dumankaya kırışıklık maskesini düzenli olarak kullandığınız vakit hem pürüzsüz hem de parlak ve muhteşem görünen bir cilde sahip olacaksınız. Günümüzde hemen her kadın artık kendi güzelliği için piyasada bulunan pahalı markaların ürünlerini değil, tamamen doğal olarak hazırladıkları maskeler tercih etmektedir. Çünkü evde doğal olarak hazırlanan maskeler cilt için tamamen zararsızdır ve bütün sorunları büyük çapta ortadan kaldırma konusunda son derece başarılıdır. 
]]>
Boyun Kırışıklığı İçin Maske https://www.kirisiklik.gen.tr/boyun-kirisikligi-icin-maske.html Sun, 02 Dec 2018 13:17:30 +0000 Boyun Kırışıklığı İçin Maske, göze hitap eden vücut bölgelerinden olan boyun organındaki deri yüzeyinin buruşuk, çizgisel bir hal alması ile birçok insan bu durumun ortadan kaldırılması için çözüm yolu arayışlarına Boyun Kırışıklığı İçin Maske, göze hitap eden vücut bölgelerinden olan boyun organındaki deri yüzeyinin buruşuk, çizgisel bir hal alması ile birçok insan bu durumun ortadan kaldırılması için çözüm yolu arayışlarına girmektedir. Genellikle yetişkin yaşlarda ortaya çıkan bu cilt hasarı daha çok kadınlar açısından şikayet olarak karşımıza çıkmaktadır. Hoş görünümlü bir gerdana sahip olmak isteyen insanlar boyun kırışıklığı için maske kullanımı yaparak bu problemi engelleyici önlemler alabilir. Bu hususta maskenin organik ve doğal ürünlerden elde edilmesi sağlık bakımından oldukça önemlidir. Kimyasal içerikli maskeler cilt dokusunun yapısını bozarak kırışıklığı gidermekten ziyade erken yaşlılığa neden olur. Bu nedenle söz konusu boyun kısmındaki deri yüzeyinin sıkılaştırılması adına bitkisel çözüm yolu aramak mantıklı olacaktır. 

Cilt bakımı kapsamında kullanılan boyun kırışıklığı için maske kendi arasında çeşitlilik göstermektedir. Cilt yapısının analiz edilmesiyle birlikte maske seçimine yönelik doğru tercihlerin yapılması son derece önemlidir. İnsan yapısı yer çekimine karşı koyamadığından belirli yaştan sonra kırışıklık yok edilemez. İhtiyar insanların boyun kırışıklı tedavisi için yaptığı maskeler geçersiz olacaktır. Bu nedenle belirli yaşta düzenli maske kullanımıyla kırışıklık düzeyindeki artış durdurulur. Aksi halde bir fayda sağlamaz.

Boyun Kırışıklığı İçin Maske Önerileri 

Salatalık maskesi: Birçok yetişkin insanın karşılaştığı istenmeyen bir durum olan boyunda kırışıklık salatalığın içerdiği değerli maddelerle birlikte yok edilebilir. Vitamin ve mineral kaynağı olan bu bitki cildin nem dengesini koruyarak ölü tabakayı arındırır. Bununla birlikte deri katmanındaki çizgileri yok ederek boyun kırışıklığı sorununun kısa sürede ortadan kaldırılmasına kaynaklık eder. Bu maske için salatalıkların taze ve kabuklarının soyulmuş bir şekilde rendelenip boyun bölgesine sürülmesi yeterlidir. Bekleme süresi en fazla 40 dakika aralığındadır. Sonraki aşamada cilt duru su ile yıkanmalıdır. Bu uygulama üç günde bir tekrarlanabilir.

Zeytinyağlı yumurta akı maskesi: Boyun kırışıklarının giderilmesi hususunda önemli bir yere sahip olan zeytinyağı ve yumurta akı ile oluşan karışım içerdiği değerli maddeler sayesinde sıkı bir cilt dokusunun oluşmasına yardımcı olur. Bu maske için bir adet yumurta ve iki yemek kaşığı zeytinyağının uygun bir kap içerisinde karıştırılıp boyun alanına uygulanması istenilen bir deri yapısına kavuşmaya ortam hazırlar. Bekleme süresi yarım saat olarak dikkate alınmalıdır. Zeytinyağlı yumurta akı maskesi kurumaya başladığında su ile boyun bölgesine parmak uçlarıyla masaj yaparak yıkanmalıdır. Cildi yenileyen kırışıklık giderici bu maske haftada bir kez uygulanabilir. 
]]>
Göz Çevresi Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-cevresi-kirisiklik-kremi.html Mon, 03 Dec 2018 08:15:48 +0000 Göz Çevresi Kırışıklık Kremi; yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzdeki mimiklerin sonucu olan göz çevresinde kırışıklıkların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Eğer düzenli cilt bakımı yapıyorsanız ve dengeli, sağlıkl Göz Çevresi Kırışıklık Kremi; yaşın ilerlemesi ile birlikte yüzdeki mimiklerin sonucu olan göz çevresinde kırışıklıkların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Eğer düzenli cilt bakımı yapıyorsanız ve dengeli, sağlıklı besleniyorsanız göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların oluşumunun gecikmesini sağlayabilirsiniz. 

Kuru cilt tipine sahip olan kişilerde yağlı cilt tipindeki kişilere göre daha fazla kırışıklık oluşma olasılığı vardır. Çünkü kuru ciltler daha az esner. Göz çevresi yüzün diğer bölgelerinden daha önce bir tabaka olduğundan bu bölgeye uygun kremler tercih edilmelidir.

Göz Çevresi Kırışıklıkların Nedenleri
 • Cildin elastikiyetini kaybetmesi
 • Devamlı tekrar eden yüz hareketleri
Göz çevresindeki kırışıklıkların çok yüksek oranda ortadan kalkmasını sağlamak için ameliyat gerekir. Fakat bıçak altına yatmak istemez iseniz doğal maskeler, kremler ve cilt bakımına düzenli özen gösterilerek de göz çevresi kırışıklıkların oluşması veya ilerlemesi önlenebilir.

Göz Çevresi Kırışıklık Kremleri

Lancome Genifique Yeux Youth Activating Eye Cream; Cilt dokusunda düzelme, cilde esneklik ve parıltılı görüntü sağlar. Özel kadifemsi bir dokuya sahiptir. Ve bu özelliği sayesinde cildin nem dengesini sağlar. İlk yaşlanma belirtilerini yüksek oranda azaltır.

Shiseido Future Soluation; Tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. Cildin esnekliğini korumasına yardım eder. Yaşlanmanın gözle görülebilir belirtilerini ele alan bu krem sadece göz çevresinin onarımında kullanılmaz. Aynı zamanda dudak çevresinde yer alan çizgilerin görüntüsünüde düzenler. İçerisinde kaz üzümü yaprağı extresi barındırır.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Recovery Complex; Bu kremin yardımı ile göz çevresinde yer alan çizgiler, koyu halkalar, kaz ayağı kırışıklıkları, şişlikler ve ciltteki ton farklılıklarında azalmalar meydana gelir. Kıvamı yoğundur. İlk kullanıldığı zamanlarda cilde ferahlama, rahatlama hissi verir.

Vichy Liftactiv Serum 10 Göz&Kirpik; Bu krem göz çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltmakla birlikte kirpikleri güçlendiricidir. Cildi rahatlatıcı ve yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

La Prairie Skin Caviar Luxe Eye Lift Cream; Göz çevresini sıkılaştırır. Göz çevresinin nem dengesini ayarlar. Göz çevresinde oluşan derin çizgilerin görüntüsünde azaltma oluşturur ve mimik çizgilerinde yumuşama oluşturur. Göz çevresinde torbalanma ve şişlik şikayeti olanlar için de kullanıma uygundur.

Dermalogica Multivitamin Power Firm; Pürüzsüzleştirici etkiye sahiptir. Göz çevresinde yaşlanma belirtilerinin kendini gösterdiği yerlere uygulanır. Yapısındaki Vitamin A(RETİNOL) sayesinde cildi onarır. Vitamin C ve E ile de serbest radikal zararlarını engeller ve cildin esnekliğinin artmasına yardımcı olur.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar cildin eskimesinden kaynaklıdır ve bu yüzden kırışıklıklardan bütün olarak kurtulmak pek mümkün değildir. Cilt üzerinde gerdirme işlemi de yaptırsanız birkaç yıl sonra tekrar aynı sorun ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Yapılması gereken cildi olabildiğince iyi korumak, yediğiniz besinlere dikkat etmek, sağlıklı yaşam şeklini benimsemektir.
]]>
Dudak Üstü Kırışıklıkları Bitkisel Çözüm https://www.kirisiklik.gen.tr/dudak-ustu-kirisikliklari-bitkisel-cozum.html Tue, 04 Dec 2018 04:57:58 +0000 Dudak Üstü Kırışıklıkları Bitkisel Çözüm, üst dudak kırışıklığı bayan ve erkeğin yaşadığı sıkıntıdır. 30 ve 40 yaşta oluşmaya başlar. Genç yaşta üst dudak kırışıklığı oluşabilir. Kırışıklık geniş Dudak Üstü Kırışıklıkları Bitkisel Çözüm, üst dudak kırışıklığı bayan ve erkeğin yaşadığı sıkıntıdır. 30 ve 40 yaşta oluşmaya başlar. Genç yaşta üst dudak kırışıklığı oluşabilir. Kırışıklık genişleyerek ağız etrafına dağılır. Cildi yaşlı gösterir. Bayan için yüz bölgesi çok önemlidir. Dudak üstünde oluşan kırışıklık moral bozukluğu yapar. Cilt yaşlandıkça elastin ve kollojen dokusunu kaybetmeye başlar. Cilde kırışıklık sürekli çoğalır. Kişinin düzensiz uykusu, meyve sebze tüketmemesi, güneş ışığına maruz kalması ve vitamin eksikliği genç yaşta kırışıklık sorunu ile karşılaşmasına neden olur. Yüze sürekli masaj yapılması erken yaşta dudak üst kırışıklığını önler. 

Dudak üstü kırışıklıkları bitkisel çözüm 

Cilt için çok faydalı olur. Bitkisel doğal tedavi olduğu için kısa sürede etki oluşturur. Kırışıklık için kimyasal içerikli krem sürülmesi kırışıklığı arttırır. Dudak üstü kırışıklığına faydalı olan bitkisel önerilerin düzenli uygulanması kırışık oluşmasını önler. Kabak çekirdeği ezilir ve içine zeytinyağı damlatılır. Karışım haline getirilir ve dudak üstüne masaj yaparak sürülebilir. Avokado, çilek, muz ezilir kür haline getirilir ve dudak üstüne ovalayarak sürülür. Şeker ve bal karışımı karıştırılır. Dudak üstü kırışıklık olan yere sürülür. 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Yoğurt ve bal karışımı dudak üstüne sürülebilir. Şeker, yumurta akı karıştırılır. Dudak üstüne maske yapılabilir. 1 saat bekletilmelidir. Kayısı yağı ve hindistan cevizi yağı karıştırılır. Dudak üstüne masaj yaparak sürülebilir.
Doktor tavsiyesi ile nemlendirici krem dudak üstüne masaj yaparak sürülebilir.

Dudak üstü kırışıklıkları bitkisel çözümün faydaları

Dudak üstü kırışıklığı kişi için rahatsız edici sıkıntı olur. İlerleyen yaş ciltte kırışıklık oluşmasına neden olur. Bitkisel yağ ve maske oluşan dudak üst kırışıklığın kısa sürede geçmesini sağlar. Doğal tedavi yöntemlerinde kimyasal içerikli madde olmadığı için sağlığa zarar vermez. Cilde ve dudak üst kırışıklığına faydası çoktur. Kırışık olan yerin gergin durmasını sağlar. Kapalı gözene gibi açar. Derinin yenilenmesini sağlar. Düzenli uygulanan bitkisel yöntemler en az 1 hafta içinde kırışıklığın giderilmesini sağlar. Dudak ve dudak üstünde pürüzsüz, dolgunluk etki sağlar. 
]]>
Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir https://www.kirisiklik.gen.tr/yuzdeki-kirisikliklar-nasil-giderilir.html Tue, 04 Dec 2018 14:54:10 +0000 Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir, Bir insanın kimliği yüzüdür. Yüzde oluşan kırışıklıklar insanı psikolojik olarak oldukça kötü etkiler. Bu nedenle bir takım cilt bakım ürünleri ile yüzdeki kırış
Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir, Bir insanın kimliği yüzüdür. Yüzde oluşan kırışıklıklar insanı psikolojik olarak oldukça kötü etkiler. Bu nedenle bir takım cilt bakım ürünleri ile yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmaya çalışırlar. Oysaki yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmanın en etkili yolu yüz maskeleri ve yüz kırışıklarını giderici egzersizlerdir. Bunun yanı sıra yüzdeki gözenekleri canlandırmak ve cildi nemlendirmek gerekir. 

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Cilt Bakımı

Yüzdeki kırışıkların giderilebilmesi için, öncelikle cildin nem dengesinin korunması gerekir. Bunun içinde yüzünüzün her gün günlük bakım ürünleri ile temizlemenizdir. Öncelikle yüzünüzü yüz bakım jeli ile iyice yıkayın. Daha sonra yüz temizle toniğini bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Daha sonra yüz bakım nemlendirici kremini sürün. Böylelikle cilt tazeliğini koruyarak gözenekler açılır ve deri altı nefes almaya başlar. Deri altının nefes alması yüzdeki kırışıkların azalmasını sağlar. Deri altının nefes almasını ve gözeneklerin açılmasını sağlamak için yüz bakım maskeleri de kullanabilirsiniz. 

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir, Bunun en etkili yolu cildinize iyi bakmaktan geçer. Dengeli ve düzenli beslenmek cildi canlandırır. Yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmak için bol bol su tüketilmelidir. Su cildin doğal nem dengesini korur. Bunun için günde en az 2 litre su tüketmeniz gerekir. Ayrıca evde yapacağınız basit yüz egzersizleri ile de yüzdeki kırışıklıklardan kurtulabilmek mümkündür. Bunun için cilt bakım yağını bir kaç damla parmak uçlarınıza damlatarak yüzünüzü ovalayarak masaj yapın. Böylelikle yüzdeki kan dolaşımı hızlanacak ve nem deri altına nüfuz ederek yüzdeki kırışıklıkları nem ile dolduracaktır. 

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir, Yüz kasları esnek bir yapıya sahiptir. Nem dengesi bozulduğunda yüzde kırışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle yüz yogaları yaparak yüz kasları çalıştırılmalı ve daha sonra nemlendirici krem sürülmelidir. Yüzünüzü güneşten koruyun. Cilde temas eden güneş ışınları cildin kolajen ve elastik yapısına zarar vererek bozulmasına yol açar. Bu yüzden zarar gören yüzde kırışıklıklar artar. 

Yüzdeki kırışıklıklar zaman içinde hızla artmaya başlar. Bunu engellemenin en iyi sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Paketlenmiş hazır gıdalar, asitli içecekler ve zararlı dondurulmuş gıdalar, cilde zarar verir. Bu nedenle doğal ve sağlıklı beslenmek cildi canlandırır. bunun yanı sıra günde bir saat yürüyüş de yüz kaslarının çalışmasını ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. 
]]>
Suna Dumankaya Göz Çevresi Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/suna-dumankaya-goz-cevresi-kirisikliklari.html Tue, 04 Dec 2018 15:59:29 +0000 Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları, göz çevresinde bulunan sıkıntıların giderilmesi için uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Gözler yüz güzelliğinin yansıtılmasında çarpıcı olarak yer alırken; dikkat çek Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları, göz çevresinde bulunan sıkıntıların giderilmesi için uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Gözler yüz güzelliğinin yansıtılmasında çarpıcı olarak yer alırken; dikkat çekiciliğin ön planda olmasını sağlar. Bu sebepten dolayı gözün etrafında bulunan kırışıkların giderilmesi oldukça önemlidir. Özellikle ilerleyen yaşa bağlı göz etrafında bulunan kazayağı, kırışıklık, morarma, şişlik, ödem gibi problemlerin giderilmesi için uygulanacak yöntemler bulunmaktadır. Kozmetik ürünlerin pahalı olması sebebiyle günümüzde evde yapılacak uygulamalar sayesinde göz etrafında bulunan şikayetlerin tedavi edilmesi sağlanır. Göz çevresi oldukça hassas olan bölge olması sebebiyle ince deriye sahiptir. Bu sebepten dolayı uygulanacak maskenin göz ve etrafına zarar vermemesi, yeterli düzeyde bakım yapması açısından son derece önemlidir. Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları hakkında birçok bilgi paylaşırken; verdiği uygulamalar ile bu bölümde bulunan şikayetlerin giderilmesini sağlar. Şimdi Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları için verdiği formüller den bahsedelim. Yapılan uygulamalara düzenli olarak devam edilmesi halinde inanılmaz fayda sallandığını belirtmiştir.

Suna Dumankaya göz çevresi kırışıklıkları  uygulaması

Maya uygulaması, yapılacak bu uygulama sayesinde göz etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Bunun için bir adet yaş mayanın iki kaşık süt ile karıştırılması gerekir. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı bal karıştırılarak göz etrafına uygulaması yapılır. İsteğe bağlı olarak yüzün tamamına da uygulanmasında birçok fayda sağladığı belirtilmiştir. 20 dakika sonra uygulanan bölgelerin ılık su ile yıkılmasının ardından kurulanması ile bu bölümde bulunan kırışıklıkların giderildiği, cildin canlandığı belirtiler.

Yumurta uygulaması, vereceğimiz bu tarife ile birlikte göz etrafında bulunan kırışıkların giderilmesi desteklenir. Öncelikle 1 adet yumurtanın sarısının yarım limon suyu ile karıştırılmasının ardından içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılması ile yarım saat karışımının dinlendirilmesi gerekir. Dinlenmiş olan karışımının temiz yüze uygulanması gerektiği için öncelikle yüzün ılık su ile yıkanarak temizlenmesinin ardından göz etrafına sürülmesi ile uygulama gerçekleştirilir. Uygulamadan yarım saat sonra ılık su ile cildin durulanması ile maske yapılmış olur. 

Tereyağ uygulaması, göz etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesinde en etkili yöntemler içerisinde yer alır. Kullanacağımız tereyağının tuzsuz olması oldukça önemlidir. Göz etrafının önce ılık suyu ile yıkanmasının ardından uygulama yapılır. Bir tatlı kaşığı tuzsuz tereyağ içerisine bir tatlı kaşığı bal karıştırılarak karışım hazırlanır. Göz etrafında bulunan karışıklığın olduğu alana uygulanmasının ardından yarım saat bekletilmesi ile uygulama gerçekleştirilir. Ardından cildin ılık suyla yıkaması ile maske tamamlanır. 

Elma suyu uygulaması, elma suyunun içerisinde bulunan bileşenler sayesinde ciltte yenileme sağladığı belirtilmiştir. Ayrıca bu bölümde bulunan kırışıklıkları giderme de birebir etkilidir. Buğday özü ile elma suyunun karıştırılarak göz etrafına sürülmesinin ardından inanılmaz fayda sağlanır. 
]]>
Göz Altı Kırışıklık Maskesi https://www.kirisiklik.gen.tr/goz-alti-kirisiklik-maskesi.html Wed, 05 Dec 2018 09:00:30 +0000 Göz altı kırışıklık maskesi, kırışıklık çoğu kadının en büyük problemidir. Boyun, dudak ve göz çevresi en çok şikayet edilen bölgelerin başında gelir. Çeşitli doğal yöntemler ve bitkisel ürünlerle kırışıklı Göz altı kırışıklık maskesi, kırışıklık çoğu kadının en büyük problemidir. Boyun, dudak ve göz çevresi en çok şikayet edilen bölgelerin başında gelir. Çeşitli doğal yöntemler ve bitkisel ürünlerle kırışıklıklara evde çözüm bulmak mümkün. Fakat göz altı kırışıklık maskesi için her karışım uygun olmaz. Çünkü göz altı bölgesi vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu yüzden genel olarak hazırlanan bir kırışıklık maskesi bir çok bölgeye iyi gelirken, göz altı bölgesini daha kötü hale getirebilir. Sertleştirebilir, kurutabilir en önemlisi gelecek kırışıklıkların zamanını hızlandırabilir. Bunun en büyük örneği evde uygulanan limon içerikli maskelerdir. Limon cilt bakımından oldukça faydalı ve kırışıklık konusunda ciddi oranda etkili bir yöntemdir. Gerdirmeye, kırışıklık azaltmaya ve parlatmaya yardımcı olur. Fakat bunları yaparken göz altı bölgesinin hassaslığından dolayı bu bölgeyi kolayca kurutabilmektedir. Göz altı bölgesinde bulunan deri oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Bu bölgeye uygulanan her maske iyi yada kötü etkisini hemen gösterir. Yumuşak deriyi yönlendirmek bu bakımdan daha kolay olur. Göz altı kırışıklık maskesi için karışımların en uygunu içeriğinde salatalık olan maskelerdir.

Göz altı kırışıklık maskesi nasıl yapılır

Salatalıkla uygulanan göz altı kırışıklık maskesi, salatalık cilt için oldukça faydalı ve sağlıklı bir besin. Kırışıklık azaltmakla birlikte cildi bir çok bakteriden arındırır ve gerekli temizliği yapar. En önemlisi hassas ciltler için oldukça uygun. Salatalık stresten ve güneşten oluşan cilt zararlarını göz görülür şekilde azalmaktadır. İçeriğinde bir çok vitamin bulunan salatalık cildin her bölgesine kullanılabilir. Fakat göz altı kırışıklık maskesi olarak uygulanmak istenirse, herkesin bildiği ve tahmin ettiği gibi dilimlenerek göz altına yerleştirmek yerine salatalığı rendeleyip uygulamak gereklidir. Göz altının hassas bir deriye sahip olmasından dolayı rendeleyip suyunu çıkararak uygulanan salatalık göz altındaki etkisini çok daha hızlı gösterecektir. Bunun için bir adet salatalık soyulur ve rendelenir. Ardından rendelenmiş salatalığın suyu süzülür ve buzdolabına konulur. Yaklaşık bir saat kadar buzdolabında bekletilen salatalık suyu, dolaptan çıkarılarak göz altlarına güzelce sürülür ve yaklaşık 20 dakika göz altlarında bekletilir. Ardından göz altı soğuk suyla yıkanır ve kurulanır. Göz altı bölgesine uygulanan bu göz altı kırışıklık maskesi bu bölgeyi oldukça diri tutar, kırışıklık görünümünü azaltır ve geciktirir.
]]>
Yüz Kırışıklığına Bitkisel Çözüm https://www.kirisiklik.gen.tr/yuz-kirisikligina-bitkisel-cozum.html Thu, 06 Dec 2018 04:33:22 +0000 Yüz Kırışıklığına Bitkisel Çözüm, yöntemleri oldukça faydalı olup, vücudun çeşitli bölgelerinden oluşmuş olan bir çok deri hastalığına ve kırışıklıklara karşı mükemmel etki etmektedir. Yüz cildinde meydana Yüz Kırışıklığına Bitkisel Çözüm, yöntemleri oldukça faydalı olup, vücudun çeşitli bölgelerinden oluşmuş olan bir çok deri hastalığına ve kırışıklıklara karşı mükemmel etki etmektedir. Yüz cildinde meydana gelebilecek kırışıklıkların bir çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında ilk sırayı alan ciltte oluşmuş hastalıklar ve yanıklardır. Yüz cildinde meydana gelmiş olan hastalıkların geçmesinden sonra ciltte ciddi seviyelerde izler bırakabilir. Ayrıca ciltte oluşmuş olan yanıklar da deriye zarar vererek yenilenmesine engel olur. Bitkisel tedavi yöntemleri bu tür kırışıklıkların geçmesine yardımcı olur ayrıca izlerin kaybolmasına da fayda sağlar. 

Yüz kırışıklığına bitkisel çözüm önerileri

Elma: İçerisinde bulunan cildi onarıcı maddeler sayesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan elma vücut cildinde oluşan bütün yanık ve izlerin geçmesine yardımcı olur. Elma suyunu sıkarak cilde sürülmesi kısa zaman içerisinde kırışıklığın geçmesine yardımcı olacaktır. Bu yöntem günde iki defa uygulanmalıdır. 
Çörek otu yağı: Bu bitki yağı vücudun yakalanmış olduğu birçok hastalığa iyi gelmektedir. İçerisinde bulunan maddeler cilt derisini gergin olmasına yardımcı olur. Ayrıca yanıklardan sonra kalan izlerin kaybolmasına da yardımcı olur. Çörek otu yağını günde bir kere kırışıklık oluşan bölgeye sürülmesi cildin gergin olmasına fayda sağlayacaktır. 

Zeytinyağı: Bu bitki yağı vücut organlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına fayda sağlayacağı gibi kalp ve kalp hastalıklarına karşı da oldukça iyi gelmektedir. Yüz cildinde oluşmuş olan kırışıklık ve buruşukluk gibi rahatsız edici unsurların ortadan kalmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin gergin ve pürüzsüz bir yapı kazanmasına fayda sağlar. Günde iki defa yapılması gereken bu uygulama bir pamuk yardımı ile cilde sürülmelidir. Sürülen zeytinyağı bir saat boyunca ciltte kaldıktan sonra silinmelidir.

Elma sirkesi: Elmas sirkesi cildin gergin ve güzel görülmesine fayda sağlar. Günde üç kere cilde sürülmesi halinde oluşmuş olan kırışıklıkların giderilmesine fayda sağlayacaktır.

Zencefil:Bir çok hastalığa iyi gelen zencefil yüz kırışıklığına karşı bitkisel çözüm yöntemleri arasında en etkili olanıdır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde oluşmuş olan kırışıklığın giderilmesine ve cildin gergin bir yapı kazanmasına fayda sağlar. Ayrıca cildin güzel durmasına yardımcı olur. Sıcak su ile kaynatılıp bir pamuk ile yüze sürülmesi oldukça faydalı olacaktır. Bu uygulama günde üç defa yapılmalıdır. 

Bal: İçerisinde bulunan güçlü mineraller sayesinde cildin harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.Balı kırışıklığın bulunduğu bölgeye sürülmesi ve yarım saat boyunca bekletilmesi gereklidir. Bu işlem gündü iki defa yapılmalıdır. 

Kenger otu: Bu bitki sakız yapımında da kullanılmaktadır. Cildin pürüzsüz ve gergin bir yapı kazanmasına yardımcı olur. Yeşil bir halde doğada bulunan kenger otunun kökü kesilerek beyaz sıvının akması sağlanır. Bu beyaz sıvının yüze sürülmesi oldukça faydalı olacaktır.
]]>
Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Egzersizler https://www.kirisiklik.gen.tr/dudak-ustu-kirisikliklari-icin-egzersizler.html Thu, 06 Dec 2018 22:48:48 +0000 Dudak üstü kırışıkları için egzersizler, yüzde oluşan ifade, kişinin mimikleri, kırışık çizgileri, kazayağı, ödem, şişlik gibi noktalar kişinin yaşını ele vereceği için yapılacak uygun bakımlar sayesinde bu bölüm Dudak üstü kırışıkları için egzersizler, yüzde oluşan ifade, kişinin mimikleri, kırışık çizgileri, kazayağı, ödem, şişlik gibi noktalar kişinin yaşını ele vereceği için yapılacak uygun bakımlar sayesinde bu bölümde bulunan yaşlılığa bağlı kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Özellikle göz çevresinde ve dudak çevresinde bulunan kasların yaşlanmaya bağlı olarak görevini yerine getirmemesi bu bölümde kırışıklık oluşmasına sebebiyet verir. Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler, uygulanacak doğal egzersizler sayesinde göz etrafında, kaş etrafında ve dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Uygulamaya başlamadan önce cildin ılık suyla yıkamasının ardından nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ardından yapılması gereken uygulamalar ile birlikte dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Uygulamalara düzenli devam edilmesi halinde daha olumlu sonuç elde edilmesi açısından önemlidir.

Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler nasıl yapılır
 • Ağız etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi için ağzın en geniş şekilde açılması ile çenenin geri ve ileri doğru hareket ettirilmesi sağlanır. Bu esnada dudak etrafında bulunan kaslar da hareketliliği sağladığı için kırışıklıkların giderilmesine fayda sağlar. Bu işlemin günde 4 kez uygulanması inanılmaz fayda gösterir. 
 • Gülümseme esnasında dudaklarının etrafın da parmakların gezdirilmesi bu bölümde bulunan kasları hareket ettirir. Parmak uçları ile dudak kenarlarının yukarı, sağa, aşağı, sola hareket ettirilmesi ile birlikte kırışıkların giderilmesi sağlanır. 
 • Parmak uçlarının dudağın etrafına yerleştirilmesi ile bu bölgede hafif oynamalar yapılır. Bu bölgeye yapılan masajlar sayesinde buradaki kasların işlevini gerçekleştirmesi tetiklenir. Böylece kırışıkların giderilmesi sağlanır. 
 • Yaşlılığa bağlı veya yorgunluk sebebiyle dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi için bazı harflerin uzun nefes alarak söylenmesi bu bölümde bulunan kasların hareketliliğini sağlar. Özellikle A-U-O-I-X harflerinin uzun süre halinde söylenmesi bu bölümde hareketlilik kazandırır.  
 • Dudağın etrafının sarkması sonucunda bu bölümde bulunan ifade donukluğu sebebiyle dudakların parmaklar yardımı ile yukarı doğru çekilmesi esnasında 6 saniye beklenilmesi inanılmaz fayda sağlar. 
 • Çene kaslarında bulunan hareketliliğini artırılması için çenenin aşağı doğru gerdirilmesi oldukça fayda sağlar. Bu uygulama ile birlikte bu bölümdeki kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. 
 • Dudak etrafında bulunan kırışıklıkların giderilmesi için nemlendirici krem sürülmesi ardından da dudağın parmaklar arasında sıkıştırılarak bırakılması bu bölümde kasları harekete geçirir. Bu uygulamanın günde 10 kez tekrar edilmesi kırışıkların giderilmesi ne fayda sağlar. 
 • Ağzını iyice açılmasının ardından kapatma esnasında ıslık çalma pozisyonuna dudağın getirilmesi ile bu bölümde hareketlilik sağlanır. Bu uygulamanın 10 kez tekrar edilmesi halinde tarafında bulunan kırışıklıkların giderildiği gözlenir. 
 • Yapılan uygulamalarda değişiklik hemen fark edilmezken; sürekli uygulanması halinde önceki hale göre farkın oldukça büyük olduğu belirtilmektedir.
]]>
Cilt Kırışıklığı https://www.kirisiklik.gen.tr/cilt-kirisikligi.html Thu, 06 Dec 2018 23:08:59 +0000 Cilt kırışıklığı daha çok sürekli genç görünmenin peşinde olan kadınların kâbusu olmuştur. Kırışıklıklarıyla mutlu olan erkekler bunu bir sorun olarak görmezken, kadınlar daha ergenlikten itibaren kırışıklık oluş Cilt kırışıklığı daha çok sürekli genç görünmenin peşinde olan kadınların kâbusu olmuştur. Kırışıklıklarıyla mutlu olan erkekler bunu bir sorun olarak görmezken, kadınlar daha ergenlikten itibaren kırışıklık oluşumunu engellemenin peşindedir.Öncelikle cilt kırışıklığı neden oluşur, onu bir ele alalım.

Cilt kırışıklığı, cildimizin zaman içerisinde iç ve dış etkilere maruz kalarak aldığı zararlar sonucunda oluşmaktadır. Stres, güneş, alkol, tütün ürünleri bunlardan bazılarıdır. Bu zararları detaylı yazacak olursak : 

İç etkiler: Sağlıklı bir görünüm için öncelikle sağlıklı bir metobolizmaya sahip olmalıyız. Bunun altın kuralı alkol ve tütün ürünleri kullanmamak, düzenli su tüketmek, dengeli ve cilde doğrudan etki eden A, C ve E vitaminleri açısından zengin besinleri tüketmek, stresten uzak durmak ve ani kilo kaybından kaçınmak. Ani kilo kaybı sadece yüz çevresinde değil, vücudun bir çok bölgesinde sarkmalara yol açmaktadır. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka düzenli su tüketimi ve tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz.

Dış etkiler: Ani hava değişimi, sıcaklık, uzun süre güneşe maruz kalmak, kapalı ortamların yarattığı  yetersiz oksijende cilde doğrudan olumsuz etki ederek cilt kırışıklığına sebep olmaktadır. D vitamini deposu olan güneşe, yaz aylarının gelmeye başlamasıyla yoğun bir talep artışı olur. Evet, insanın vücudunun güneşin minerallerine çok ihtiyacı vardır. Ancak, bilinçsiz güneşlenme ciltte olumsuz tahribatlara yol açar. Bunlardan korunmak için  C ve E vitamini barındıran kremler tercih edilebilir.

Cilt kırışıklığına dünya üzerinde genel olarak daha çok doğal talep vardır. Bunun sebebi ise daha çok, cilt için kullanılan doğal ürünlerin görünür düzeyde etki ederek birçok kadını etkilemesi. Böylece kadınlar, pahalı kozmetik ürünleri yerine daha uygun fiyata doğal ürünleri tercih etmektedir. 

Cilt kırışıklığı için kullanılan bu doğal ürünler:
 • Limon suyu, elma sirkesi ve havucun bulunduğu cilt maskeleri toparlayıcı etki etmektedir.
 • Salatalığın özellikle göz çevresi morluklarına iyi geldiği gibi cilt sağlığı açısından önemli bir nemlendiricidir.
 • A vitamini yüksek besinleri tüketmek cilt kırışıklığına en iyi gelen doğal yöntemlerdendir. Havuçta yüksek oranda A vitamini bulunmaktadır.
 • Hindistan cevizi yağı, ince çizgilerinizle savaş verir. Cildinizin daha genç, lekesiz, canlı, nem oranını oranın daha dengeli olacağını göreceksiniz.
]]>
Doğal Kırışıklık Kremi https://www.kirisiklik.gen.tr/dogal-kirisiklik-kremi.html Fri, 07 Dec 2018 17:44:37 +0000 Doğal Kırışıklık Kremi; piyasada bulunan çok çeşitli markalardaki ürünlerin çok pahalı olması veya çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmesi açısından günümüzde bir araştırma konusu haline gelmiştir. Çe Doğal Kırışıklık Kremi; piyasada bulunan çok çeşitli markalardaki ürünlerin çok pahalı olması veya çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmesi açısından günümüzde bir araştırma konusu haline gelmiştir. Çeşitli bitki uzmanları bu konu ile ilgili yan etkileri olmayan doğal kırışıklık kremleri tariflerini bizlerle paylaşmaktadırlar. Piyasada satışa sunulan ürünler pahalı olmasının yanında aynı zamanda çok fazla kimyasal maddeyi içerirler. Bununla birlikte; içlerinde hiç bilmediğimiz maddeleri barındırırlar. Özellikle alerjik reaksiyonlar gösterebilecek ciltlerde doğal veya piyasadaki ürünler kullanılırken, dermatoloğa danışmakta fayda vardır.  Doğal yaşama ve ürünlere ilginin arttığı günümüzde kullanılan ve faydaları görülen doğal kırışıklık kremlerinden bir kaç değerli tarifi sizlerle paylaşalım.

Doğal Kırışıklık Kremi Tarifleri;

Kırışıklıkları Açan Doğal Kırışık Kremi; Yarım tatlı kaşığı kadar limonun suyu, dört yemek kaşığı kayısı özü, iki yemek kaşığı kadar bal mumu ile iki yemek kaşığı badem yağını sıcak su dolu bir kabın üzerinde, başka bir kapta eritelim. Daha sonra soğuk bir yerde soğumasını bekleyelim. Doğal kırışıklık kremini soğuduktan sonra kullanabiliriz.

Zeytinyağı İle Doğal Kırışıklık Kremi; Bir su bardağı esas zeytinyağını yaklaşık olarak bir litre kadar su ile dört saate yakın olarak kaynatalım. Bu karışım ılık hale gelince krem kıvamı alana kadar talk pudra ilave ederek yavaşça karıştıralım. Krem kıvamını aldığında, yüzümüz veya vücudumuza sürebiliriz. Bir süre sonra sadece su ile yıkadığımızda cildimiz nemli olacaktır. 

Kırışıklık Gideren, Nemlendiren Doğal Kırışıklık Kremi; İki kaşık hindistan cevizi yağı, dört kaşık badem yağı, iki kaşık bal mumu, iki kaşık e vitamini yağı, bir kaşık shea yağını karıştıralım. Bir kavanozun içine tüm bu karışımı dökelim. Daha sonra başka bir kapta ılıkça su olsun. Bu kabın içerisine kavanozu koyalım ve tüm malzemeleri tekrar karıştırmaya devam edelim. Biraz normal sıcaklıkta, biraz da soğuk bir yerde karışımı bekletelim. Doğal kırışıklık kremimizi günlük olarak kullanabiliriz.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Kırışıklık Kremi Tarifi; Bu tarifimiz olgunlaşmış iki çay kaşığı kadar avakado  meyvesinden ve iki çay kaşığı kadar nar çiçeği yağından oluşmakta. Her iki maddeyi de iyice karıştırıp göz altı bölümümüze sürelim.  Gece veya gündüz sürüp on saat kadar bu krem ile kalabiliriz. Daha sonra duru su ile yüzümüzü yıkayabiliriz. 
]]>
Erken Yaşta Göz Altı Kırışıklıkları https://www.kirisiklik.gen.tr/erken-yasta-goz-alti-kirisikliklari.html Sat, 08 Dec 2018 00:59:25 +0000 Erken yaşta göz altı kırışıklıkları: İnsanların en fazla şikayet ettiği problemler arasında yer alan göz altı kırışıklıkları artık erken yaşlarda da görülmeye başlanmıştır. Artık gençlerin sürekli telefon, tele Erken yaşta göz altı kırışıklıkları: İnsanların en fazla şikayet ettiği problemler arasında yer alan göz altı kırışıklıkları artık erken yaşlarda da görülmeye başlanmıştır. Artık gençlerin sürekli telefon, televizyon, bilgisayar, ders, sınav, iş kaygısı ve para gibi sorunlar kişinin daha stresli bir hâl almasına neden olur. Bu durum ise kişinin kendisini kötü hissetmesine, mutsuz ve üzgün olmasına neden olur. Bu ve bu gibi durumlar kişinin hayatının düzensiz ve stresli olmasına neden olur. Daha sonra ise erken yaşta göz altı kırışıklıklarının oluşumuna neden olur. Bu yüzden kişi mümkün olduğunca hayatını güzel ve mutlu yaşamaya gayret etmeli, stres ve üzüntü gibi olumsuz hâl ve davranışlardan uzak durmaya çalışmalıdır.

Erken yaşta göz altı kırışıklıkları oluşmasının nedenleri

Çeşitli nedenler sonucunda kişinin yüzünde, ellerinde ve göz altlarında kırışıklıklar hatta sarkmalar meydana gelebilir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, uyku düzensizliği, stres, üzüntü, yorgunluk, yaşam şartları, ekmek kaygısı, bulunduğunuz çevre ve alışkanlıklarınız erken yaşta göz altı kırışıklıklarının oluşumuna neden olur. Bu yüzden özellikle de besleme ve uykuya dikkat edilmelidir. 

C vitamini yönünden zengin besinler, özellikle cildin parlak ve daha güzel olmasını sağlayan elma, armut gibi meyveler tercih edilmelidir. Bunun yanında su içilmesi gerekir. Bir insanın günde en az bir buçuk iki litre su içmesi gereklidir. Çünkü su içmek cildinizin daha parlak ve temiz olmasını ve vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Erken yaşta göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için yapılması gerekenler:
 • Bol sıvı tüketimi (en az 1,5-2 litre su, meyve suyu) yapmaya özen gösterilmelidir 
 • Güneş altında saatlerce beklemek ya da kalmak cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden özellikle sıcak havalarda güneş altında kalmamaya çalışın.
 • Cildinizin nasıl bir yapıya sahip olduğu da çok önemlidir. Çünkü bazen bu kırışıklıklar genetik faktörlere bağlı olabiliyor.
 • Koşuşturmalı bir hayatınız varsa bu durumu düzeltmeye ve hayatı daha sakin yaşamaya çalışmalısınız.
 • Vücuda yeterli miktarda vitamin alınmasına özen göstermelisiniz.
 • Alkol, sigara kullanımını kesmeli ve bir daha kullanmamaya çalışmalısınız.
 • Aşırı derecede çay, kahve ve kafein içeren içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz.
]]>